Nasici 2008

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

Pentru ralualexandrei : Se pare ca avem acelasi gusturi, eu tot pentru rochita asta am optat. e frumoasa foc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Simo ma bucur ca ti-a placut insa daca ma hotarasc sa cumpar rochia voi avea pretentia sa fie impecabila.Deocamdata au spus ca nu au dantela pt ea,le-am lasat cartea de vizita sa ma anuntze cand primesc.

Roxana voi face si eu un drum la Creal Design,multumesc pt pont.

Spor la pregatiri fetelor,eu am fluturasi in stomac asteptandu-mi finul sa vina pe lume.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

Ieri am fost si eu la Creal Design.
Sincer........nu mi-a placut nimic.Am fost dezamagita.
Eu vreau ceva tineresc dar in acelasi timp serios ca deh!nasica trebuie sa fie un exemplu, nu?Eh! si acolo ori aveau pentru doamne mai in varsta ori pentru tinerele de 18 ani asa ca ......am plecat bosumflata ca era o speranta sa mai vad ceva deosebit.
Asa ca mai am niste optiuni si printre care magazinul Bucur Obor la etaj unde pot sa va spun ca sunt doua raioane cu o multime de rochite si unele sunt chiar dragute.
Alt magazin mai este la Lizeanu unde au o multime de rochite pe toate gusturile si preturile sunt ok :intre 2.5 mil si 14 mil.
Acolo aduc marfa din 2 in 2 saptamani asa ca pana la urma gasesc eu ceva special.
LA Mirandi sincer e foarte departe de mine si sa incep cu probe si comanda nu am timp ca mai sunt si altele asa ca eu vreau ceva de-a gata.Am vazut rochite frumoase acolo si cea pe care a vazut-o si ralualexandrei insa repet, nu am timp de probe asa ca mai caut.
Sincer avem emotii mari ca e prima oara cand nasim si vrem sa iasa totul perfect.
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Simo si noi nasim pt prima oara ,numai a va fi intai botezul si apoi cununia.
Ieri a fost Ursu' cu fina-su la biserica sa fixeze ora cununiei religioase,au pus-o pt ora 19 eu zic ca e bine ca de acolo se merge direct la restaurant.Preotul a zis ca inainte cu 2 saptamani sa mergem toti 4 sa ne spovedim,hmmm o facem si p-asta ,dar eu nu stiam ca si nasii merg la spovedit.Avans am dat 2mil 500 la preot ieri.

La masa am zis sa le dam 10 mil la botez si 25 mil la nunta,bineinteles asta pe langa voal,parura preot lumanari care intra tot in sarcina noastra,eu zic ca e bine,voi ce parere aveti?

Turta am inteles ca o fac tot eu,nu stiu semnificatia traditiei dar daca ea vrea,asa sa fie,oricum mai multe despre nunta o sa discut cu ea dupa ce naste pt ca acum e tare stresata.


Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

Ca nasi sa va spovediti?Eu nu stiam chestia asta,dar in fine daca trebuie, sa zicem ca o facem.LA noi la nunta nu ne-a cerut nici noua nici nasilor preotul asa ceva.Asta din cate stiu eu tine de fiecare in parte .
Eu cred ca fiecare da cat crede de cuvinta pentru fini.Noi am zis sa le dam 600 euro si cu cine am mai vorbit mi-au spus ca e bine atata timp cat dam in plus si cadouri care nu sunt ieftine (numai tacamurile argintate sunt 11 mil).
LA voi e o situatie mai speciala ca aveti si botez si nunta la aceiasi fini din cate am inteles , si atunci eu zic ca e bine.
Acum stii ca mai depinde si de intelegerile dintre nasi si fini.
Am niste prieteni care in loc de bani la nunta le-a facut cadou o croaziera si atunci sa mai dai si bani la nunta??
Depinde de fiecare in parte zic eu.
Eu cred ca atata cat le dam e foarte bine si sper sa fie multumiti.
V-a primit preotul la biserica sa vorbiti despre nunta??Noua ne-a zis ca nu avem voie sa vorbim in post despre nunta ca vezi Doamne !.....cuvintele lui........" Ii nenorocim pe bietii copii vorbind in post intr-o biserica de nunta lor!"
Acuma cred ca atata bordeie, atatea obicee nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Simo cu preotii astia nici nu mai stiu ce sa spun,sunt ciudatzi rau,in fine facem ce zice popa nu ce face el.


Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

da ralu asa e!iti dai seama ca si noi la fel ca sa fie totul bine.am niste emotii.mai sunt doua luni si hopa topa nasici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Eu nu am noutati la capitolul asta... nu prea am facut nimic, n-am luat nimic, n-am cautat nimic...
Ba da, am fost odata pana la Debenhams duparochita si ce mi-a placut era scump (mai scump decat in site la englezi)... ce era la reduceri nu-mi placea sau erau masuri mari...
Asa ca eu astept reducerile din vara... ca-mi plac rochitele lor... sunt flu-flu

Acum ce o sa avem noi de facut:
- voal nu iau ca finuta lua rochia cu tot cu voalul... dar mai trebe sa iau ce si-o pune pe cap... diadema sau... ea stie... ma anunta
- lumanari
- platim biserica
- cadou pt cununia civila
- un sal pe post de batic, de pus pe cap cand dam voalul jos

... si cam atat... pt. ca nu fac nunta cu obiceiuri, hore si alte minuni... Adevaru e ca nici nu se potriveste, in mama Bucurestiului, la bloc... Dupa mintea mea astea merg la tara sau macar la curte... Dar asa... sa iesi pe Calea Mosilor la o hora... e cam aiurea...

Am fost cu ei sa vb. la rest. una-alta si sa vb. si cu cea care se ocupa de decurarea restaurantului.
La biserica au stabilit ora.
Asa ca's gata invitatiile... acum trebuie sa le impartim.

Cam asta am facut... Acum astept sa vad ce imi iau eu de imbracat ca sa stiu ce isi ia si soata...





Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

elyane unde e magazinul asta ? :D
Daca zici ca sunt rochitze flu -flu suna bine.
Nici noi nu facem cu obiceiuri pentru ca oricum nu am fost crescuta cu asa ceva si nu ma incadrez in peisajele astea.Nu cred ca mi-ar iesi bine , as fii mult prea stangace si deja chestiile astea nu prea se mai "poarta" ca zic asa.........
Imi plac dar nu cred ca le-as face.
Eu de exemplu la nunta mea nu mi-am dat jos voalul,nu am vrut.
De ce sa il dau jos?Ca asa cere traditia ?
uite asa nu am vrut sa-l dau jos!Nimeni nu a zis nimic cu exceptia catorva persoane mai in varsta.
Mi-am pus o esarfa la gat si gata, si am avut o nunta de vis......ce frumos a fost!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Debehams e in Mall Vitan... dar nu ma intreba la ce etaj... e pe doua nivele... parca 2 si 3, in partea mai noua a mallului. Si are intare la etajul 3 din parcarea noua, etajata.
Ei asigura vestimentatia Corinei Danila.
Uita-te si in siteul lor (n-au in ro): http://www.debenhams.com/
Preturile sunt un pic mai mari ca in site... o rochide de 140 de lire al noi era cu vreo 2 mil. mai mult.
Uite asta: http://www.debenhams.com/webapp/wcs/stores/servlet/product_10001_10001_64710_517510_-1
Insa cand au fost reduceri aveau rochite frumoase de la 2 pana la 5 mil.

Dar astept sa vad ce o mai fi prin iunie... daca nu gasesc ceva intretimp...


Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput