Nasici 2008

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Hai fetelor mai cu viata pe subiectul asta!
Ati ghicit,ma inscriu in clubul vostru!Anul asta voi fi de doua ori nasa,o sa botezam si o sa si cununam,Doamne sunt atat de fericita cum nu va puteti inchipui.
Sunt primii nostri fini si dorim sa ne facem datoria cum se cuvine,asa ca astept sfaturi,pareri si poze evident.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Nimeni,nimeni ,asa pustiu pe subiectul asta?

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Andra bine te-am gasit si aici...
Cam pustiu intr-adevar... nici o activitate... dar stai sa se apropie nuntile...

Pe la "viespi" (vb. Roxanei) n-ai mai dat...



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... amica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Da Elyanne si eu ma bucur sa te citesc,la mine e si nunta si botez sper ca fetele sa ma sprijine si pe mine cu ceva sfaturi cu privire la indatoririle de nasa,ca la mine sunt primii finutzi.
In prima faza mi-am gasit rochia de nasa pt cununia religioasa,astept sa o si probez,in aprilie soseste.
M-am gandit sa cumpar din vreme cate ceva ca sa nu ma aglomerez pe ultima suta de metri.
Botezul e in iunie,iulie si nunta in octombrie.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Falcute spune:

Buna fetele,

Am fost ieri la faimosul targ de nunti de la Romexpo.In afara de mare aglomeratie,viitoare miresici cu tot alaiul dupa ele, nu prea ne a impresionat nimik.Mi e mi s-a parut ca erau mai mare imbulzeala de viitoare soacre , decat de miresici sau nashele.Finutza a vazut un model de rochie , dar din pacate probatul a iesit total din discutie.Stateam la coada la proba cam 20-30 de minute pe putin, intr-o caldura infernala.
Barbatii s-au retras discret intr-un mini restaurant amenajat parca special pt ei, in incinta pavilionului, iar noi, ne am plimbat si... cam atat.
Deci..total dezamagita de organizare si ambient, poate la urmatoarele o sa fie mai bine.Intre timp am inceput sa mi caut modele de rochii pe net, cred ca o sa mi fac rochia de nashica la o croitoreasa, desi e cam riscant.Am vazut ceva la Agnes Toma , o rochie crem superba, dar...38 de milioane..parca e cam mult.
Vom vedea...dragele voi ce ati mai facut?

Ralualexandrei bine ai venit!Ce de evenimente anul asta...iti va trebui o garderoba intreaga.Sa ti fie de bine si sa petreci frumos!

Numai bine si spor la pregatiri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Eu stiam ca o sa fie cam micg targul de la Romexpo... asa ca nu m-am dus cu viitoarea miresica... S-a dus singurica... dezamagita la maxim... ea a fost mai mult pt. fotograf, cameraman... si n-a facut nici o afacere... preturi f.f. mari pt. ce cauta ea... de la 700 de euro in sus cameramanul si de la 500 de euro fotograful...

Eu vreau sa merg cu ea la targul de la Marriot de pe 1-2 feb.
Am vazut 2 rochite frumoase la white lady (pe site)... sunt curioasa cum arata si in realitate si ce preturi au... Eu cau rochie pana la genunchi... nu vrea lunga... de preferat rosie sau veeeerde crud...


Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Nici nu m-am deplasat pana la targ nici eu si nici fina din cauza de preturi.Am vazut rochii de mireasa la sume cat de cat accesibile la Christiane Phillipe ,trebuie sa ma duc saptamana viitoare sa-i iau sora-mii ,e vreo 20 milioane adica 2000ron.Rochie de nasa imi aduce cineva ,m-am hotarat deja asupra modelului,mai ramane tinuta de botez.Rochiile de nasa de la C.P nu mi-au placut.


Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Falcute spune:

Dragele,

Pentru finutzele voastre, am vazut la targ rochii de mireasa acceptabile la pret si frumusele la Nannette, la Mirandi(de unde mi am luat si eu rochia mea cand m-am maritat, acum 3 ani) si mai erau cateva nume , toate in jur la 18-20 de milioane.Dar pentru nashe mai nimik.
Legat de vestimentatia nashelelor din Bucuresti, mi-a zis o colega ca exista un magazin cu rochii de ocazie pe Stefan cel Mare foarte aproape de Bucur Obor.In disperare de cauza o sa merg si acolo sa vad despre ce e vb, macar ca info.
In rest mai nimik....caut modele de rochii, saptamana aceasta cred ca mergem cu finutzii la biserica sa vb cu preotul si sa vedem restaurantul unde se va tine nunta.E cam devreme , nunta e in octombrie, dar dragele stiti ce aglomeratie e acum la preoti pt nunti.Sunt unii care vorbesc cu preotul si rezerva biserica si cu un an inainte, doar sa aiba cununia religioasa la ora la care si o doresc.
Voi cum ati procedat cu preotul?Ati rezervat biserica pana acum?
Va pup si numai bine.Spor in toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Nu mai ajung la nici un targ nici la inceput de feb... ca n-am cu cine lasa copiii
soata la munci, soacra la munci... nu-i coreeeeect...
O sa merg intr-o zi direct la white lady si ma lamuresc acolo...
V-ti uitat in site la ei? Io zic ca au rochii dragute in colectia de anul asta... dar nu stiu la ce preturi
Si am mai gasit ceva pe net: http://www.uniquestyle.bizoo.ro/vanzare/24330/Rochii-de-seara
Rochia din fata... dar nu stiu cum sa fac sa aflu mai multe, ca le-am scris un mail si n-am raspuns... sa-mi zica cum sa iau si din bucuresti, ca citisem ca au si aici reprezentanti...

Falcute cred ca magazinul de care zici esre Roandre... si mai e unul... dar nu-mi trece prin cap... stiu ca-mi zicea sora mea de inca unul cu rochii f. furmoase si o gramada de modele, pe Stefan cel Mare in zona lizeanu... Amandoua sunt cam pe acolo ca si zona... 500 m intre ele ... le desparte o intersectie, dar sunt pe aceiasi parte pe stfena cel mare, vis-a-vis de Mega Image...
daca te duci da-i raportu' pls.

Despre biserica... noi am vb in pricipiu... dar nu am fost sa stabilim exact ce si cum... oricum, avem pile la biserica ... si nici nu e o biserica super cunoscuta... adica e biserica unde este preotul nostru, chiar daca e departe de restaurant, acolo fac cununia religioasa... cum am procedat si eu la botezul copiilor... n-am ales biserica aproape de rest. Am mers tot aici, pt. ca aici e preotul nostru.


Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BlueEyes spune:

Fetelor ... vreau si eu pe listutza cu nasici de 2008 de 2 ori o data in iunie, o data in august... Aglomerat an si la noi... si cu emotii de 2 ori.

N-avem nici 2 ani de la nunta... si vom fi nashi si noi pt prima data... si pentru a doua oara

Noroc ca sunt si eu din Ardeal...si dupa cum zicea Giova... la noi sunt mai putine obiceiuri

Pupici la toate...

Mergi la inceput