Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (25)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amma23 spune:

Kmi, nu cred ca de la prune se constipa, io stiu ca dimpotriva faci diaree. Poate nici nu s-a constipat, staisa vezi maine.Lucas a avut o perioada cand facea kk la doua zile. Pupam zanutza

Ama si Lucas 12 Martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

Ditu, incearca cu laptele inainte de baie; poate baie o oboseste f tare o agita si de aceea nu mai mananca

Kmi & Timeea - 4 martie 2007
ALBUMUL MEU
TIMEEA
BOTEZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

quote:
Originally posted by Amma23

Kmi, nu cred ca de la prune se constipa, io stiu ca dimpotriva faci diaree. Poate nici nu s-a constipat, staisa vezi maine.Lucas a avut o perioada cand facea kk la doua zile. Pupam zanutza

Ama si Lucas 12 Martie 2007




bine ar fi sa nu fi fost de la prune dar altceva nu a fost nou in meniu si ea facea zilnic si aproape si la aceeasi ora

Kmi & Timeea - 4 martie 2007
ALBUMUL MEU
TIMEEA
BOTEZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

quote:
Originally posted by ditu

Buna seara stup,

Am reusit sa citesc in mare ce ati scris de ieri,insa nu pot sa scriu prea multe ca sunt suparata foc,bebelusa mea de 3 zile imi face figuri la masa.Daca ziua mai mananca(azi nu a vrut supita asa ca la pranz a mancat fructe cu biscuiti adica masa de ora 16)ei seara este durere,ii fac baita,se vede ca este agitata ca ii este foame insa cand ii dau lapticul incepe sa urle cat o tin puterile si asa o tine pana adoarme.Imi refuza lapticul!!!!!!! nu stiu ce sa ma fac pentru ca dimineata si noaptea il mananca deci nu este vorba de gustul laptelui( noi mancam Milumil).De 2 zile ii dau sa manace dupa ce adoarme ,dupa ce nu mai constientizeaza ce se intampla cu ea si il mananca saraca cu asa pofta si repede ca acum ma intreb ce se intampla cu ea.
Ce ar putea sa aibe??Ma apuca groaza cand ma gandesc ca vine seara si nu o sa vrea sa manance,stau toata ziua si ma gandesc insa nu gasesc nici un raspuns.
Aaaaa,azi mi-a zis o prietena sa o dau cu gel si apoi lapticul ca poate o dor gingiile,am incercat si masa de dimineata asa a mancat-o dar acum seara nu a mai tinut.Daca mi-ar face figuri numai cand ii dau laptic as intelege ca m-am gandit sa schimg si laptele insa ea face asa la fiecare masa(masa de pranz-supita si masa de ora 16-fructe cu biscuiti sau cereale)
Ce laptic ma sfatuiti sa iau,as lua sa vad daca nu este din cauza lapticului.
Sper ca nu v-am plictisit insa ma doare sufletul cand o vad cum plange si cate o ora seara incontinuu si eu nu pot face nimic!!!!!!!!sunt disperata ca nu stiu ce se intampla cu ea.

ditu si Brianna(03.03.2007)

http://community.webshots.com/user/daeditu



Te-ai uitat in gurita sa nu aiba vreo afta/ciupercuta, ceva? Care sa o doara si sa nu poata manca? Incearca sa-i dai cu glicerina boraxata in gurita inainte de masa, poate asta o fi cauza. Despre laptic, eu nu pot decat sa te "sfatuiesc" sa iei Topfer, dar exista doar la farmaciile Donna. E bun si are si Bifidus. Noi atat am testat dupa ce am schimbat Milumil cu Topfer si asa am ramas.


pentru tot !

Ela si Thea, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Poze Thea-Ioana
Thea-Ioana slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamana123 spune:

amma, da, m-am plimbat cu masina, dar mai mult a condus tati decat io!!!

si maria nu mai vrea sa pape lapticu' de seara; papa jumate si celalta jumatate i-o dau prin somn. asta seara s-a culcat si dupa juma de ora s-a trezit urland. acum e cu mine, se uita la tv!


voiam sa mai raspund fetelor, insa am uitat! sunt obo desi azi la pranz am bagat iar somn cu maria 2 ore. m-am smecherit de ieri! cand tre sa doarma ea, ma culc si io (amandoua in pat) si vad ca doarme mult cu mine.


kmi, pai timi e vanjoasa dc reuseste sa stea in 4 labutze!!! maria nu vrea; cre' ca i-a crescut fundu' mare ! seamana cu ma-sa!



carmen,cand eram in maternitate, i-am bagat si eu degetul in gura mariei, pt ca a trebuit sa faca o electroencefalograma si numai asa s-a linistit! nu mi se pare nik aiurea, atata timp cat nu i-l bagi copilului una-ntruna! s-o lase pe mama bebitei sa-i bage titi,si sa faca el miscare mai multa ca nu cred ca i-ar face rau nici lui!


multumim pt aprecierile la adresa noastra! ne potrivim cu lucas, nu-i asa?!



pupi tuturor,

ana, mama Mariucai (11.03.2007)
varsta mariei


www.sonia.as.ro" target="_blank">Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

quote:
Originally posted by kmi78

quote:
Originally posted by Amma23

Kmi, nu cred ca de la prune se constipa, io stiu ca dimpotriva faci diaree. Poate nici nu s-a constipat, staisa vezi maine.Lucas a avut o perioada cand facea kk la doua zile. Pupam zanutza

Ama si Lucas 12 Martie 2007




bine ar fi sa nu fi fost de la prune dar altceva nu a fost nou in meniu si ea facea zilnic si aproape si la aceeasi ora

Kmi & Timeea - 4 martie 2007
ALBUMUL MEU
TIMEEA
BOTEZ



Pai nici Thea nu s-a constipat de la inceput de la cerealele cu orez, ci abia pe la jumatatea pungii, asa ca o fi vreo reactie intarziata la cereale sau la morcov fiert, daca-i dai.

Eu i-am dat azi prima oara morcov fiert si pasat, facut o pasta mai subtirica sa o bea in biberon. Imi iesisera 120ml, dar n-am avut curaj sa-i dau din prima atat. Ca ea ar fi papat tot. I-am dat doar 30ml. Si de cand ii dau morcov, idiferent sub ce forma, regurgiteaza cate un pic, daca o pun sa stea in fundulet, chiar si la cateva ore de la masa. Am testat. Cat timp nu i-am dat morcov, nu s-a intamplat. Dar chiar sa nu-i dau deloc, nu cred ca se poate, nu?


pentru tot !

Ela si Thea, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Poze Thea-Ioana
Thea-Ioana slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana2007 spune:

venim si noi la raport. Nu stiu cum se face , dar nu mai am timp de nimic. Sunt foarte stresata.... Zi de zi ....musafiri. Am inceput sa vad negru in fata ochilor cand aud interfonul sunand. Pana sa vina pe lumea gamalia , nu aveam chiar nici o problema ca imi era vesnic plina casa. Imi place sa fiu inconjurata de oameni si avem si multi prieteni. Dar acum ma simt extenuata. pune-te masa, ridica-te masa. O iau razna. Fetita a avut si o perioada mai grea.... nu lua in greutate... Acum se pare ca incepem sa ne revenim. Sper ca incet ,incet lucrurile sa intre pe un fagas normal. Se termina si perioada concediilor, nu mai vin asa de multi din strainatate si osa fie mai bine. Trist e ca in 6 septembrie incep serviciul . Inainte de a naste ma dadeam tare rotunda ca eu nu stau 2 ani acasa, ca merg la serviciu , ca avem rate , etc. Acum cam regret. Imi vine sa imi dau pumni in cap cand ma gandesc ca o sa fie 6 ore pe zi cand Ana - Maria nu e langa mine. Acum asta e ... nu mai pot sa dau inapoi. Bebelusa va sta cu mama pana vin eu de la serviciu.
Apropo de alaptatul exclusiv.... Pana acum 3 saptamani si gamalia mea nu a papat decat san. Nu tu ceai , nu tu apa , nimic. Dar cand pediatra a vazut ca nu prea ia in greutate cum ar trebui, m-a sfatuit sa-i dau o masa san , o masa formula cu toate ca eu aveam lapte destul. O saptamana m-am chinuit cu formula si tot nu manca mai mult ca de la san. Trist e ca acuma sunt obligata sa-i dau si formula pentru ca nu mai am destul lapte. Am norocul ca totusi fetita inca suge cu placere de la san si nu il refuza. Dar acum sunt convinsa ca daca nu incepeam cu lapte formula si acum mai aveam suficient lapte. De abia acum cateva zile m-am lamurit de ce nu manca.... ii ies dintisorii....
hai ca deja am scris exagerat de mult .... dar mi-am varsat si eu of-ul. Va pupicesc
am uitat ceva.... Va multumesc mult ca existati cu toatele ... am invatat foarte multe lucruri citind ...

OANA SI ANA-MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

quote:
Originally posted by lauramar

Vad ca mi-a aparut mesajul dar intre timp s-a deschis subiect nou.

Va rog ajutati-ma pt. ca nu stiu ce fel de cereale sa-i cumpar micutei mele,care sunt mai bune de inceput?

POZE




Laura, fetita ta cred ca nu are nevoie de cereale, eu zic sa le eviti deocamdata. Stiu de la mamicile mai vechi ca pediatrii la copii care au o greutate cum au fetitele noastre nu recomanda cerealele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

quote:



kmi, pai timi e vanjoasa dc reuseste sa stea in 4 labutze!!! maria nu vrea; cre' ca i-a crescut fundu' mare ! seamana cu ma-sa!








,

ana, mama Mariucai (11.03.2007)
varsta mariei


www.sonia.as.ro" target="_blank">Sosonica




pai tocmai asta ziceam ca nu sta ,incearca isi ridica picioarele dar se propteste in cap nu se tine in maini

Kmi & Timeea - 4 martie 2007
ALBUMUL MEU
TIMEEA
BOTEZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefaniya spune:

Martutza - ok,daca e vorba de plimbarit te intelegem

Lilidana - vesti bune,daca e voios nimik nu mai conteaza.Sunt micuti,o mai dau si ei in bara,mai un rosu in gat,mai nu stiu ce,..glumesc Te inteleg perfect,nu ca esti tu panicoasa,cred ca oricare dintre noi am face asa

Ditu - nu ne plictisesti deloc.Din cate am observat eu la ce spun mamicile,sunt multi copii maraiti fara motiv.Eu de 3 zile nu prea ma mai inteleg cu Carl,e un scancit indiferent de ce ii fac,si el de obicei scanceste doar daca ii e foame,somn,...

Kitty - foarte bine daca e activa,probabil ca te oboseste mult mai ales ca mai ai un bebe mare plus sotul.In curand cand o sa spuna mama o sa uiti de toata oboseala

Voiam sa va intreb,bebelusii vostrii se sperie usor?Carl doar daca ma aude tusind sau scot un sunet mai altfel sau aude afara o bubuitura,zgomote nu foarte puternice,tresare.Uneori daca doarme si aude un pocanit mai tare se trezeste plangand si se vede clar ca s-a speriat.Eu nu fac galagie cand el doarme,atat cat mai umblu prin casa,sunt foarte calma cu el,oare de ce sa fie asa?



CARL IUBITUL 05.04.07 si mami Stefaniya

Mergi la inceput