Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (71)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marani spune:

Cu culcatul si trezitul peste noapte: dupa ce i-am facut toaleta, sting becul, bag fetei bibe in gura si somn. Peste noapte daca se trezeste readorm copilul cu becul stins. Aprind becul doar daca face kk noaptea ( s-a intamplat o data, se scremea, nu stiam daca a facut, o readormeam, imi mirosi ceva, bag mana pe sub pampers si ma ung...) sau cand avu febra si trebui sa-i administrez antitermice.

FLORENTINA, bine ai revenit!

zic noapte linistita, merg la nani ca-s "obositoare"...

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

KTRINEL,apai Julia e mortala ,ce scumpa este ,ce frumos merge ea draga de ea,ce echilibru are...imi vine sa o pap!!!
YAGMUR,multumim,si,da,hai la mine sa te fac mai frumoasa!!!cu drag as face-o!!!Si care-i treaba cu londonezul,daca e de treaba sari pe el,nu-l lasa!
ASIZA,dar Denis e o splendoare de baietel,imi vine sa-l musc asa putin.Haideti la Sibiu sa ne smotocim putin!!!
DANUTZ,of of,dar nu cartofi prajiti!!!!Of,iar accident de masina,bine ca ...Cata nu are nimic!
DANDUSICO,nu ma certa,hai lasa ca ma ingras eu...nu se stie cand!!! stii doar ca alerg toata ziulica!
DIANOCICA,D la mare e mortal,grasunic scumpic!!!
ACS,sunteti superbi,f frumoase pozele!!




Adina si Alessia Maria(30.10.2006)
poze Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinabr spune:

Am vazut ceva poze ale copiilor si sunt ff frumoase.. eu nu stiu cum sa adaug link-ul in profilul personal... sa imi fie rusine.
Katrinel mi se pare ff bine dezvoltata si merge la 9 luni.. e minunat.
Noi seara adormim repede pentru ca il obosesc pe afara. Venim cam pe la 22 de afara. Ii fac baita su spuma " noapte buna" de la SANOSAN, spuma pe care o admira mult si incearca sa vada ce gust are.. si cand sa manance laptele cu cereale... adoarme dupa cateva inghitituri si culmea este ca doarme asa pana la 5.30 sau 6 cand ma duc cu alt biberon si apoi iar doarme pana la 7.30-8. Dar pe afara mai mancam ceva iaurt cu fructe si cereale, asta pe la 18.30sau 19.
Matei doarme singur in camera si pe intuneric cam de la 4 luni.
Dar din camera vecina se aude foarte clar fiecre scancet al bebelusului.

BB 8 luni- Matei Cristian si baietel de 8 ani Mihnea Constantin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Bambo, dulce e Antonia cum sta ea singurica in picioruse! Sunteti niste frumoase!
Asiza, felicitari pentru ridicatul in picioruse! Vazut frumusetea cu ochi superbi! Orezul i-l dau blenduit, cum zici tu si, chiar daca nu se face ca o pasta, Alexiei ii place.
Roana, multa sanatate verisoarei tale! Multumim pt retete!
Ruxandra, multumesc mult pentru urari!!!! Esti o scumpa!
Dia, ma bucur tare mult ca Oana e mai bine! Alexia pare mai grasuta pentru ca e scunda. Sper sa se mai inalte si ea putin ca Cezar are 1,90 m si ea ar trebui sa semene cu el.
Acs, multumesc mult pentru urari si sfaturi! mamicuta si cele 3 minuni! Am vazut pozicile... super! Imi plac la nebunie pozele cu cei trei scumpici! Ai niste copii extraordinari, iar tu si sotul tau aratati ca niste pustani! Mai, sigur tu ai purtat trei sarcini? Nu se vede deloc!
Dianocica, e dementiala faza cu musca! Mi-l si imaginez pe d concentrat sa o prinda! Foarte frumoase pozele de la mare, dar cam putine! Desiree stiu ca la sf lui iulie a plecat in zona Moldovei, la rude, dar cred ca s-o fi intors pana acum. Sper ca Octavian e bine.
Yagmur, Alexia e bine, n-a mai facut febra. E doar maraita, dar cred ca e de la dinti, ca trebuie sa-i iasa un incisiv sus. Maine mergem iar la dr pt control. mamica muncitoare si frumosul Luca!
Danutz, of, imi pare tare rau ca Rares nu mananca! Sper sa-si revina repede! Slava domnului ca sotul tau n-a patit nimic!
Florentina, bine ai revenit!
Monica, si la noi lumina e stinsa inainte de culcare.
Ktrinel, ce bine merge in picioruse Julia si cat e de dulce! Bravo, scumpa de ea!
Dandusa, sper ca pe mine m-ai trecut prima pe lista, ca doar suntem vecine! Special nu m-am tuns, ca sa ai pe ce sa faci practica, da?

Noapte buna tuturor!


Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luly spune:

Legat de lumina noi folosim niste lumini de veghe si pt camera unde doarme Di (care mai are inca nopti in care se trezeste) dar si pt Isa. Mie mi se par f. utile si chiar nu deranjeaza pt ca sunt f. chioare.

Asaaa, iar am vizionat o multime de poze minunate. Nu-mi vine sa cred ce mari s-au facut fulguletii, toti si-au schimbat fizionomia nu mai au fete de bebeci mici-pitici, baieteii sunt deja adevarati barbatei, iar fetitele niste domnisoare. Pe motan mai sa nu-l recunosc- un adevarat barbat (mie mi se pare ca seamana cu tati mai mult), scumpa de Julia misuna deja prin toata casa , don'soara Antonia atenteaza deja la painea parintilor(e o dulce cu bentita roz), d mic are prestanta ca un om mare, Denis-tunsulica are un zambet de te topeste , cele 3 minuni ma fac sa regret ca nu m-am apucat mai devreme de facut copii (mie nu mi se pare deloc grasa Maria) iar Adinazot ne-a aratat (iar) o familie fericita .


Va si va doresc o noapte cat mai linistita!




Luly mamica de Maria Isabela si Diana Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

va multumesc pt aprecieri.

Donia, zau ma pui pe ganduri....pai ma lasi in fiecare seara de control la scutec? sunteti bine ? toti?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

quote:
Originally posted by Ktrinel
Donia, zau ma pui pe ganduri....pai ma lasi in fiecare seara de control la scutec? sunteti bine ? toti?

Ktrinel si Ana Julia (24.11.2006)



Pai mai schimba si tu scutecul, ca si eu am muncit la vremea mea...
Suntem bine, multumesc de intrebare. Doar ca am avut un program incarcat cu Roxana, e inca in vacanta si am tot dus-o de colo-colo, iar seara cad obosita, de abia astept patul.
Buna poanta cu Marineland de Sf. Maria si daca era dupa Roxana chiar asa si sarbatoream...
Daca n-am scris la tampenii, litere aiurea sau mancate... ma duc catre pat.



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

bine ca ai aparut, ca tocmai te-am zarit pe alte topicuri si veneam sa te ciufulesc ca ne-ai lasat cu ochii in soare ......daca e din cauza de Roxanica, se iarta, nu fetele ? cine s-ar putea supara pe Roxanica?

tema pt Dandusa: cand ajungi la lectia cu vopsitul parului, spune-mi si mie ce culori se poarta ...tre musai sa intervin in propriul cap .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:


e ok sa ne trezim de 10 ori pe noapte. sunt pregatita. accept. da' de ce tre' sa fie intr-o continua maraiala? acum a dat desteptarea finala la 7 . de la 9 s-a mutat la 8, acum la 7. sper ca ne oprim aici...

am luat-o eu razna sau s-au schimbat pampersii? sau sunt astia active baby altfel si eu luasem altii pana acum?

katrinel dandusa nu face niste cursuri, face the cursuri. deci iti va spune, cu siguranta, ca suvitele sunt in functie de tunsoare, sa o scoata mai tare in evidenta...


diana si david 03.12.06
Pentru Sonia. Pentru Diana. Pentru Darius


M-am certat cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat. In schimb Marian Iancu e obraznic si umbla cu tot felul de jargoane care nu e bine sa le dai la presa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinabr spune:

Buna dimineate.
Matinale ca albinutele!
Imi spune si mie cineva cum incarcam poze in albumul personal?


BB 8 luni- Matei Cristian si baietel de 8 ani Mihnea Constantin

Mergi la inceput