Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (213)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Ali si mama tot asa...e normal sa i se puna numele daca e nascuta in zi de sarbatoare
Roxana a fost azi la mama, i-a dus cadou un parfum, deodorant,gel dus si un crin imperial. Stiu ca produsele sant de la Avon.

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Ce fain miroase crinul imperial...Si eu crin am primit de la Nelu cu inca 2 gherbere langa. Si mi-a luat o vaza faina micutza si albastra si mi-a pus-o (vaza) pe noptiera in dormitor.
Maraki, tu cand vi in tzara? Roxana nu vrea sa vina la tine? Ea cati ani are?

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Bianca, "legile" astea nu-s facute de popi acum. Eu de cind ma stiu , nu s-au sarbatorit Mariile astazi, aici in Moldova. E ceva ce tine de traditia zonei noastre , probabil. Stiu ca se sarbatoresc mortii pe 15 august.
Fiecare zona cu traditia ei, ce sa-i faci.
Voi sunteti mai norocosi ca aveti motive sa beti de doua ori .

Maraki, multumim. Pe Sabina o cheama Maria .

Giova, sunt superbe rochiile!

Dana, ce mai fac fetele ? "Frunzulitza" Roxanica papa bine sa recupereze ?

Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

http://www.dropshots.com/irinamav

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Bianca, offff, vreau si eu papuci de la Leonardo, dar n-am cum sa ma duc singura cu Sabina in spinare. Daca stiam ma duceam azi ca a stat Sorin acasa si tot am umblat toata ziua prin oras, trageam o fuga si pina acolo.
Sa le porti sanatooasa, incaltarile! Cit despre pusul pe noptiera vezi ca seara inca nu s-a terminat

Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

http://www.dropshots.com/irinamav

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Irina..ce chestie...nici stiam asha ceva pana azi cand m-a sunat maica-mea si mi-a zis ca a auzit la Tv ca cica azi nu se felicita de Sf Maria.
Ziua mortilor la noi e in 8 noiembrie parca( in 1 e la unguri)...iar la Sebes ziua mortilor se tine in vinerea mare, adica vinerea dinaintea pastilor.
Traditii si traditii...

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Irina...pai noah...trebuie sa platesc cumva cadoul nu?.
Dupa cate stiu la Leonardo e deschis pana pe la 10..cel putin la asta din real. Vine sotul tau acasa si o tai la cumparaturi. oricum pana la 20 e deschis sigur.
Am ramas muta ce preturi au acum fatza de azi vara.. Adidasii mei erau 69 lei ca i-am ochit si atunci. Si mi-am luat 2 perechi albastrii si a venit si sora-mea sa isi cumpere pt ea si fica-sa cand a vazut ce fain sunt si...ciuciu..nu mai erau decat pe roz si marimea 39 si 40


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szaboali spune:

Maraki...frumos cadou i-a dus nepotica...si crinul imperial...si mie imi place cum miroase.

Noapte bune fetelor.

Ali5+ si IARINA (16.02.2006)
www.dropshots.com/iarinutza" target="_blank"> poze Iarina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Maraki si celelalate, Catalina si-a pus parola dupa ce a patit ce a patit. si chiar o inteleg.....cum o inteleg si pe denisa si pe multe altele, care au primit comentarii rautacioase la adresa copiilor.
Ali ma bucur ca v-ati chefuit azi.
Irina da sunt superbe rochitele, chiar zicea si Clau sa vb. cu tipa sa-mi trimita cateva,m le platesc, imi aleg cea care-mi vine bine si imi returneaza restul de bani. dar eu stiu? la 16 mil. gasesc si la Agnes Toma, poate daca ma convinge bine vreo rochita o cumpar si la anul nasesc tot cu aia, caci nu e nici un invitat comun la astea 2 nunti (doar nasii).
Maraki frumos cadou a dus Roxana bunicii. De ce nu o aduci la tine in vacanta?

Noi am fost in oras, sa vedem de mobil pt. mine, prin piata pe la poruimbei si pe terasa.
Maine nu voi avea curent de la 10-14, caci lucreaza iar astia, asa ca profit sa umblu prin oras dupa rochie.
Am vb. cu viitorii fini, vin duminica din Spania si trec pe la noi.
ma duc la somn, va , pe maine.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Noapte buna si de la mine...

Maine dimineata merg la cresa sunt curiosa ce voi decide ca inca nu stiu. Cred totusi ca mai bine ii e acasa deocamdata cu Nelu si maica-mea decat printre straini. Cred...nu stiu..mai vad..Of..
Sa vedem ce visez la noapte

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neata...azi am fost matinala, STEF inca doarme
azi vine fata mea mi e un dor de ea de nu mai pot , cred ca de asta nu prea am putut sa dorm


ieri am fost cu STEF la dr , e ok numai ca i dau canini...dr m a atentionat ca poate sa fac febra foarte mare...om vedea , l a cantarit are 12,400 kg dar de masurat nu prea a reusit ca am asteptat cam mult si era cam miorlait saptaman viitoare o as mer sa i fac un vaccin optional , restul dupa 2 ani , asa a zis dr asa o sa fac.

Imi pare rau ac nu m am dus ieri sa l impartasesc pe STEF...mi a parut rau sa l trezesc dar mai bine o faceam

va pup si s pe aici ...pana ma duc sa mi iau printesa de la curte

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975

Mergi la inceput