Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (213)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

quote:
Originally posted by Giova

apropo de pozele din drop....a lasat un anonim niste comentarii naspa in pozele Biei si ale lui cata. nu se mai termina odata cu ipocrizia si invidia asta.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">




Giova imi pare rau dar Catalina nu are albumul la dispozitia oricui de pe net! Am incercat de doua ori sa intru la ea si imi cere parola de guest! Nu are rost sa mai comentam....ea stie cine are acces....

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Bianca sa imi scrii reteta de cartofi sote

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Buna !

Multumim pentru urari ! Le uram si noi tuturor Mariilor La Multi Ani!
La noi , in Moldova, Sf Maria se sarbatoreste in septembrie .

Nici eu n-am acces la pozele Catalinei, deci sa-si aduca aminte cui i-a dat parola si-o sa depiseteze si cine e autorul mesajelor . Oricum urit din partea celui care a scris ce-a scris. Pacat ca inca se mai umbla cu chestii din astea.

Crisu, condoleante ! Vai ce tinar era tatal tau ! DD sa-l aiba in grija!




Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

http://www.dropshots.com/irinamav

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Am aparut si eu prin zona...
Am fost la Leonardo si mi-am luat pantofi sport stil adidas firma Patrol cu 24 lei de piele. Si binenteles ca i-am cumparat si Sandrei. Sandale la Dani nu am gasit decat nr 25 si nu i-am luat. Mai avem un Leonardo in centru asha ca o sa merg acolo sa vad ce au poate ii gasesc 24. Doamne cate lume...Si mi-am mai luat o pereche de saboti de piele tot de vara cu 34 lei.. Ce preturi faine, bine ca s-au desteptat si romanii sa faca reduceri la marfa de extrasezon.
Scor Steaua- Bate 2-2
Maraki eu am mai scris reteta dar pe nimeni nu a interesat cu toate ca am spus ca e foarte buna. Cartofi sote...i-am denumit eu asha ca nush cum sa le spun. Iei un pui, il speli si il pui in tava de aragaz (sa fie mare). Pui niste unt intr-o cana, frunze de patrunjel cate vrei si usturoi pisat tot cat vrei. Amesteci totul si crestezi puiul pe unde vrei si bagi amestecul asta prin el. Pui in tava 200 ml ulei, 200 ml vin si il dai la cupor la foc moderat. Daca e puiul mare (peste 1.5 kg) pui 250 ml ulei si 250 ml vin. Dupa o jumatate de ora intorci puiul pe partea cealalta si pui 200-250 ml bulion. Cand e aproape gata..cureti niste cartofi ii tai bucatele si ii fierbi 7 min.(eu i-am fiert si 10 min si s-au zdrobit). Scurgi cartofii de apa si ii sarezi sau pui vegeta(eu asta pun). Ii iei si ii pun in tava langa pui si dai focul putin mai tare. Peste 5 minute ii intorci ii mai lasi 5 minute si gata.
E o mancare...bestiala, ti-o recomand. Si binenteles ca se mananca cu mujdei de usturoi
Mi-au plecat si mie musafirii, l-am culcat pe Dani si cred ca incet incet o tai in pat ca am lucrat mult azi si maine o sa am si mai mult.


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Irina la Loren acum vad si eu ca nu se poate intra...are parola..stie ea de ce probabil.
Am vazut un telefon fain...Samsung X820, e foarte subtire...mi-a placut dar inca stau pe ganduri... Mi-l iau mie si il dau al meu la Nelu de ziua lui..Ar fi o idee nu?
Vai ca nush ce sa ii cumpar de ziua lui

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szaboali spune:

Seara buna gagicute,
Crisu, sincere condoleante.
Maraki...e mai bine asa...mamei mele i-a pus Maria numai ca e nascuta de Sf .Marie...asa ca mama e sarbatorita dublu in fiecare an.
Irinutza la noi se tine si in septembrie pe data de 8 dar aia e Sf. Marie mica...acum e mare
Toanca si felicitari lui Mateias pentru reusita pipi-ului la olita
Iarina mai nou nu mai vrea la olita...vrea numai sa o calareasca dar imbracata.

Noi azi am fost toata ziua plecate pe la mami la putina distractie...Iarina mai nou numai in brate la mine vrea parca ar sti ca nu as avea voie sa o tot hamalesc...si de aia se tot cere in brate. De papat a papat binisor, de dormit a dormit doar 2 ore la mami (ceva neobisnuit la ea...prea putin ) dar la 21 a pica lata.

Ali5+ si IARINA (16.02.2006)
www.dropshots.com/iarinutza" target="_blank"> poze Iarina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Bianca imi salvez reteta, merci mult Eu am tinut minte ca pui cate 200 ml ulei, vin ( alb??? ) si bulion asa ma orientam si eu cand faceam ceva la tava( mai ales la apa ca intotdeauna imi iesea aiurea ca puneam multa apa )Ieri am facut pt prima data ceafa de porc la tava cu vin ROSU A fost prima oara cand am pus vin rosu pt. ca am vazut niste retete la tv De obicei folosesc vinul alb. Mirosea in bucatarie de ziceai ca esti in biserica la impartasanie
Irina La multi ani si de la mine, cine e sarbatorita? Sabinutza? [pup

p.s. Bianca sa purtati sanatoase incaltarile

merg la Lost

p.p.s. Anasol nu am gasit! A aparut pe net? La tv e in Ro sau State?

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Am auzit azi..tampenia...cum ca inaltii preoti din Moldova...au spus ca de fapt azi nu se spune "La Multi Ani" ca cica e Adormirea Nasterii Domnului. Si ca nici de Sf Ioan din 7 ian nu se spune "La Multi Ani" ca a murit ca i-au taiat capul.
Irino...ia zi-le sa nu mai faca legi prin tzara de cand ma stiu am primit delicitari de Sf Maria..
Acum E Sf Maria mare, si in 8 sept e Sf Maria mica..adica fetitzele.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szaboali spune:

Nici eu nu pot intra la pozele cu Bia lui Cata

Ali5+ si IARINA (16.02.2006)
www.dropshots.com/iarinutza" target="_blank"> poze Iarina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Maraki,,,vin... de care ai..eu pun rosu ca primim de la tzara si se strica acolo in camara ca nu il bea nimeni.
Friptura? inainte o faceam simpla ..la cuptor cu putina untura si apa sau pe aragaz. Acum? M-am smecherit ca am mancat la matusa mea la Sebes...
Friptura pe legume...a taiat ceapa, rondele de morcovi, ardei alb, ardei rosu putin vin...si carnea deasupra. Foarte putina apa ca legumele lasa si ele...si iasa o friptura....


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput