Colectia de toamna-iarna 2005(147)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

La Multi Ani Mariilor, Marioarelor si Marinilor, asta daca avem din cei din urma. Sanatate si fericire cu carul.
Lavieu ii gatesc lui titi fie seara, dupa 22.oo cand se culca, fie dimineata la 6-7 pana se trezeste. mai rar, cand vine George la ora rezonabila si sta cu copilul mai gatesc si dupa-amiaza, dar asta se intampla foarte rar. fac mancare pentru 2 zile, pentru copil. dezavantajul este ca nu poti gati mancaruri care sa servesc imediat cum le-ai facut, gen mamaliga cu branza, dar oricum nu prea manaca plodul deci e ok. Eu las mancarea si bona doar incalzeste si ii da.
Sunt foarte suparata m-a enervat bona incredibil de dimineata, si am tacut ca proasta din gura si am iesit pe usa asta ca sa nu o si pleznesc. A insistat sa il duca pe Titi la impartasit dimineata , fara sa manace inainte, ca preotul unde merge ea nu accepta sa impartaseasca nici macar copilasii mancati. Ca o tuta ce sunt am cedat insistentelor ei si am lasat-o. desigur ca Titi a urlat de foame si de aglomeratie si cand a venit acasa cu el ii zicea tot felul de prostii gen Doamne-doamne nu te mai iubeste ca ai plans in biserica sau si mai naspa, ca toata lumea s-a uitat la tine si a zis ca ce copil prost- crescut esti ca plangi la biserica. Ca sa evit discutii am iesit pe usa rapid, fara sa ii spun nimic, dar acum imi vine sa mor ca nu am pus-o la punct. Efectiv cateodata ma scoate din minti femeia asta, cu prostiile de genul asta. Dar copilul este foarte bine cu ea, are grija de el si il iubeste iar eu ma simt legata de maini si de picioare ca nu pot sa o azvarl pe geam.
Va multumesc pentru complimentele legate de rochie.
Pupici
Mihaela
PS Da Lavi aia e nunta. Daca va aduceti aminte cu o zi inainte mi-a picat dulapul in cap la birou si am facut ditamai cucuiul.
album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Joy, multumesc mult pentru gindurile bune!

Lavi, succes la interviu! O sa fie bine, sigur!

La multi ani tuturor sarbatoritilor zilei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Mihaelutat naspa faza de azi dimineata; eu sunt contra certurilor cu bonele, dar sunt PRO spuns clar, la timp, ce nu-ti place. Dupa un dus rece din asta, bona mea a comentat: Nati uite ca ne cearta mama, (sau ne-a prins mama) etc; dar mai bine asa decat sa faca tampenii.

Nasol cu gatitul de cu seara, de ex nu poti sa-i lasi piure; Nati a mea e mare mancatoare de piure.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

LA MULTI ANI PENTRU TOTI SARBATORITII ZILEI

si un gind bun de la mine pentru voi toate!

Ma intorsei si io nu m-as mai fi intors in veci.Mai bine imi trimitea mama copchilu colet si sa nu mai aud in viata mea de "picioru de plai" pe care m-am nascut.Baaaai fetelor,ce parere de kk am avut io despre poporu si locurile natale(cei,cele de fata se esclude di la sine)da acu e jale.Am stat 2 zile in Austria inr-o statiune unde era apa atit de limpede ca pe fundul ei ,la 2 m se vedeau pietricelele si pestii de 3 kile-altfel killeriti la noi in Ro.Am fost pe Valea Loirei,unde am vizitat castelele alea de-a dreptul marete si am locuit intr-unul.Am fost pe spate.Ai dracu pe valea Loirei, a Rinului au construit astia pe la 1400 in draci.Pe-a Dimbovitei-ciu ciu.Acolo e istorie frate.Si civilizatie.Nu ca la noi.Ma infunda risul cind ma gindesc ca a zis Giuvara ca nici macar Horea Closca si Crisan n-au fost romani.N-avem stramosi si n-avem radacini.Sintem in plop. Si as mai scrie o gramada da ar insemna sa injur in toata postarea da cu alte cuvinte.Asheaa...Am fost la Paris.Am picat pe spate vazind Notre Dame (nu mai stiu de-i cu un m sau cu 2).Dumnezeule ce grandoare.Ce vitralii ce statui,cita pace,cita arta,cita frumusete.Apoi Mont Martre.Eifelul nu mi s-a parut la fel de frumos cum credeam ca va fi.Un morman imens de fier forjat,dar facut cu gust.Era o coada de cel putin 2 km asa ca n-am urcat.Arcul de triumf...daaa, e exact la fel cu cel din Bucuresti.Da al nostru e mai frumos.Vaaai de mine...nici nu se compara.Nici macar copie palida nu e,da sa mai fie copie.In fine sint verde de furie ca m-am nascut pe-acilea.Macar pe Tudor de-l faceam p-acolo.Oooff.
Copilu l-am gasit bine,sanatos.Mi-a fost un dor de el de-am crapat.
CM l-am aminat cu brio,neintrerupind anticoneptionalela.Aviz amatoarelor.Acu imi da tircoale.Va pun niste poze.Din maldarul ala am ales citeva.Nu stiu cum sa le editez,dar gasiti citeva intr-un parc PUBLIC din Viene (Franta),Castelul Vilaggon (in care am locuit),Castelul Amboisse (e si mormintul lui da Vinci acolo),Castelul Chambord (asta e perla Frantei,o sa-l recunoasteti)-astea pe valea Loirei.Apoi Paris.A,da la castelul in care a locuit da Vinci in ultimii 3 ani de viata am mai fost.Au facut astia dupa toate schitele lui,aparatura proiectata la vremea respectiva.Mitraliere,prima masina,elicopter,o scula de scos apa din riu..etc.

Am scris o gramada.Nu stiu de-aveti rabdare a ceti.Sper ca toata lumea e bine.N-am luat-o din urma.Acu ma caznesc sa reintru in ritm.
http://www.dropshots.com/leea_cv#date/2007-08

Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Leea, am citit pe nerasuflate. Am vazut si pozele. Da' mai pui, nu?! Ca eu astept...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Leea super poze, sa iti fie de bine si sa mai repeti evadarea.
Lavi asa e cu discutiile si cu piureurile. Cu discutiile eu le evit pentru ca ma inflamez repede si mai zic si lucruri pe care apoi le regret. Asa ca de cand cu Titi am inceput sa ma mai auto-cenzurez, sa plec cand sunt foarte nervoasa si sa discut apoi cand sunt mai calma. O sa am o discutie cu ea cred ca maine, ca dupa-amiaza vreau sa il trimit pe George ininte sa o trimita acasa, sa nu o vad ca poate o si pleznesc...Glumesc la faza cu plesnitul, dar dimineata cred ca eram in stare, de aia am si plecat rapid.
acum sa ne mai inveselim; ieri a nascut prietena mea din copilarie o fetita mare-mare 4.400kg si 54 de cm. sunt bien amandoua si sper sa le pot vedea in week-end.
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Leea, am citit si io tot-tot si sunt perfect de acord cu tine. Acelasi sentiment gri il incerc si io de fiecare data cand ma intorc intzara dupa occident.
Superbe pozele!

Vecina- asta cu biserica se adauga si la insistentele cu planul de garaj, asa..ca sa fie cireasa de pe tort. Inspira adanc...si vorba ta, te astept diseara in parc la un pahar d einjuraturi. Tu la adresa bonei, io a vietii mele (ca sa nu zic a sotului)...

Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5

Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Leea super vacanta si super poze, ca despre impresii.. ce sa mai zicem, asta este.

Eu acum sunt revoltata LA CULME pe boboru' asta ca are el locuri foarte frumoase in tara lui, munti, vai si ape curgatoare, dar toate-s pline de PET-uri! Asa invazie de Pet-uri ca in vara asta pe toate picioarele de plai ale patriei eu n-am mai vazut! Bineinteles, Pet-urile nu sunt singure, sunt insotite de pungi, ambalaje, carpe, etc; dar tot ele, PET-urile rulz!

Veneam cu masina pe Valea Oltului, o frumusete de peisaj, dar nu cumva sa te uiti la Olt! Plutesc pe el sute de Pet-uri!
---------
Baai, aseara a venit la noi un prieten de-al lui Virgil plecat in State; nu mai venise in tara de un an jumate. A plecat pe la 12 si l-am condus pe jos intr-o plimbare pana la Unirii Ce sentiment, domne', sa te plimbi noaptea prin oras liberi si nestingheriti, mult dupa ora de culcare regulamentara a copiilor!

Mihaelutat si pe mine ma incearca varii sentimente privitoare la bona, dar frica de a nimeri din lac in put ma opreste sa o schimb.
de abia astept toamna viitoare sa o dau la gradi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Da, Lavi. Si daca te uiti de aproape vezi ca si mucurile de tigara si semintzele rulz!Pe plaja abia daca ai unde sa calci de ele....

Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5

Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Noki, macar plaja din Ro n-am mai degustat anul asta; nu ca n-ar fi faina dpdv natural vorbind, dar...
Chiar, ati ajuns pana la urma la Balcic?

Mergi la inceput