Stelute de ian/feb 2007 (47) - felicitari Mira!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:

bai ce liniste!!! ati plecat la MIRANDOLINA la nunta?????

neata !
hai su eu repede sa va scriu si plec acasa la copchil. deci

Catalina - e hotararea ta daca folosesti sau nu premergatorul, ai internet, citesti si decizi, dar daca si fiu-to o sa foloseasca premergatorul ca si Diana - stai draga linistita ca nu ii stramba nimic. 10 minute cumulate pe zi, in rest, cum ma vede - mainele sus (exerseaza cu ocazia asta statul "copacel" singurica)ca s-o scot. Ca faza, cand cumperi premergator te uiti sa fie cat mai stabil, mai cracanat la pozitie incat sa nu existe posibilitatea sa se intoarca in el, sa fie cu masa latutza in fatza incat sa nu ajunga cu mainele pe margini, ca atunci si le poate prinde pe la peretii care o sa ti-i jerpeneasca cu noua scula. si sa aiba cat mai multe dracovenii in fata ca sa-l tina ocupat. noi avem pian care zbiara (cateva clapitze), niste fluturi agatati, nu mai stiu dar oricum dupa 2 zile nu o mai interesau chiar tare! Hotararea e dupa tine.

Aventura - noua nu ne prea place sucul si oricum mai mult de 100 ml pe zi nu bea si nu cumva sa fie de portocala ca aia e caca. (am mancat la portocale in sarcina ca cred ca s-a nascut cu rau de la gustul de portocala). Si nu bea suc de dimineata nici batutra, deci gra situatia. stiam ca sucul da pofta de mancare mi-a mai zis si dr. si mai ales ala de mar pe stomac gol. dar nu vrea cucoana. Mananc si eu in fata ei, se uita, ii curge bala de pofta dar cand ii dai sa manance - scuipa. Oricum mersi pentru sfaturi, mai baga daca stii ca eu sper sa prind macar ceva ceva. O sa mai insist cu suc de dimineata cu toate ca mie nu mi-ar placea sucul pe stomac gol.

Mirandolina - auzi ca te-ai maritat aici cu capitolul nostru!!! Fata, aoleu ma scuzi, doamna, cea mai frumoasa nunta iti doresc, fara perepetii si cu mult noroc in continuare.

fetele noi azi desfiintam caruselul care si asa statea de pomana doar ca sa adune praf si coboram la parter patul ca eri domnisorica a incercat sa se sinucida agatandu-se de margine si incercand sa se arunce in gol!!! Bona a gabjit-o in ultimul moment, eu seara am prins-o la fel in ultimul moment ca se ducea cu capul in jos de pe dormitorul meu (asta cu mine culcata alaturi, dar daca mai eram si in alta parte sau in picioare pe la alta laterala?). Asa ca azi schimbam macazul... aa si o noutate. Diana a invatat sa planga!!!
pe cuvant! A invatat eri sa planga, ca eu nu am mai vazut-o plangand de luni de zile, numai ca acum a vazut ca maraielile nu mai dau roade si nu vin la comanda la ea.... asa ca a schimbat si ea macazul si a trecut la un plans din ala de se ineaca, insa cum ma vede ranjeste de nu mai poate. Oare nu merita i curea pe fundul ala slab? mai misto e ca acum noaptea cand se trezeste nu mai maraie ca sa-mi dea semn ca vrea sa bea sau zuzeta, intra imediat in plans isteric... oooo ce misto, ca cum ma vade cum ii trece. Nu cred ca e de la dinti... mancau-ar mama de fata ca daca mai face asa o duc la lagar de reeducare. Uite asa mai fetelor cu viata asta nasoala cu copii mofturosi

a si mai ziceti-mi daca stiti, asta a mea de 2 zile e mai iritata la gurita, ziceam ca e de la paturica, ca dupa ce se trezeste o baga in gura, o fi si de la ea, insa azi dupa un somn de o ora i-a trecut totul la gura si dupa ce s-a trezit (paturica era la spalat asa ca nu a pus laba pe ea) si i-a curs bala iar, i s-a iritat iar in jurul gurii. Acum ma gandesc poate fi saliva mai acida? ca alta explicatie nu am... si cu ce o pot da in jurul boticului?

hai ca mai dispar un pic.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:

si diseara am copil lasat pe drumuri ca eu sant la o zi de natere, adica la nas care s-a hodorigit si a mai pus un an si e bosorog de tot... moare de oftica cand ii zic asa, dar ce sa-i fac daca trec anii si face si el azi 35 de ani... Ma omoara daca stie ca scriu de el asa pe net dar adevarul e adevar!!! si uite, na ca face ziua la 9 seara ca nu gasi nicaieri liber ca face lumea nunti... asa ca Diana seara se culca si se spala cu bona ca noi ne ducem sa manancam si sa dansam... de baut mai vedem ca iar sant eu soferul casei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_Alx spune:

fetele multumesc de raspunsuri,
ylilimic deci tu zici sa iau o picatura de 3 ori pe zi?
in rest eu beau lichide si lapte,in jur cam de 2 litri de lichide pe zi ,insa nu beau dina stea de stimulare a lactatiei
Tu zici sa ii lasa sa suga chiar daca suge un pic,si apoi ce fac?sa nu mulg? si nici sa nu ii dau formula?si ucm sa fac sa stau cu sanul plin?
ca o sa vrea iar peste o ora sau juma de ora daca suge putin.Am mai incercat sa il las daca nu voia ,chiar daca ii era foame,deci am incercat sa il las si o ora nemancat fiindca refuza sanul,dar chiar si mort de foame tot asa facea; treagea un pic si il lasa nervos Ce sa fac apoi in timpul cand trec atatea re si el nu suge sau nu mananca nimic?pot sa il las si 6 ore daca nu vrea sanul?imi e frica,poate moare copilul de foame .Vorbesc serios .Mai ales ca mai e si taiasu care face : "lasa copilul ca a supt destul,ce il tot fortezi cu tzatza.trece-l pe lapte praf si gaat .nu mai necaji copilul" faza la care ce sa zic...ma mai iau dupa el ca zic sa nu infometez odorul ,si da-i si mulge ca toanta si da in biberon la odor ,e imi vine sa pe amanoi : si pe tasu' si pe fii'su


31 Ianuarie 2007+ Mimishoru'(07 aprilie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aventura spune:

Catalina, baga si la mine te rog reteta de pilaf, poate-i fac shi io copilului.

Adela, Liuda ce copii dashtepti aveti mey! Bravo pentru performanta de a se ridica asha repede!

Liuda, esti mortala fato, pai cu cine crezi ca seamana fata ta ii? Cu tine fato, nu ai spus tu ca esti capoasa?
Piure de cartofi mananca? Dar de morcovi? Simple asa, ai incercat? + carnita separat? Pana la urma ciorba este tot ca supa lor, adik legume si carne fierte cu bors sau cu lamaie, nu? Asha ca da-i fata ciorba fetei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sraluca spune:

Hai ca s-a trezit .... repede repede

MIRA felicitari

CATA uite ce premergator avem de ieri : http: / / www . kreisdesign . ro / walkerrallye . html

Si doua poze noi noi asa ca sa va distrati si voi:
http://www.flickr.com/photos/8940993@N07/1081811291/
http://www.flickr.com/photos/8940993@N07/1082663376/in/photostream/

Va pup si ma duc la plangacios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sraluca spune:

LIUDA ma facusi bosoaraga fata.....ca si eu tot 35 am.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marybell spune:

quote:
Originally posted by Messa

marybell, daca vrei fetitza, mi-l dai pe rockeru' premiant (ca e gata crescut si mai e si rocker si mai e si premiant) si ti-o dau pe a mea in schimb

Aici e un ticker cu Bebe Arianna ca sa stiti exact cat de maaaaare suntem! Si aici sunt pozele si filmuletzele noastre.
Si niste chestii utile pentru plozi si mume (deocamdata numa' retzete)


ha ha ha super tare propunerea ta...mie una imi surade ideea asa nici nu mai tre' sa mai fac alt "plod" ca as avea cum mi-am dorit toata viata - un baiat si o fetitza - si, unde mai pui ca sunt si de aceeasi varsta...super ideea...ba mai mult Edy o sa fie de acord, fiindca te place...



Marybell de Erik (23.12.2006) si Edy (22.06.1994)
poze bb
varsta lui Erik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marybell spune:

mirandolina vreau sa iti ofer floricele virtuale fiindca naturale, nu am cum sa vin la tine sa iti aduc. si o mica urare si din partea mea:

Dragostea....
Totul incepe cu dragoste...
Fie sa va indragostiti in fiecare zi unul de altul
Si fie ca tot ce va face fericiti
Sa va treverseze calea vietii!
Felicitari penrtru casatoria ce va avea loc azi in fatza Domnului!


Cu dragoste, Mary


Marybell de Erik (23.12.2006) si Edy (22.06.1994)
poze bb
varsta lui Erik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

raluca - unde ai fata 35? ca la picior nu e posibil... am vazut io!

ana - exact cum ti-am zis: metoclopramid sunt pastile 1x3 ori/zi timp de 3 zile. Bea MAI MULTE lichide mai ales acum sa iti reumplii sanii. Suge putin si se enerveaza? Lasa-l asa, nu mai mulgi si sanii tai vor sti de cat are nevoie copilul si se regleaza singuri, nu vor mai face asa mult lapte. BB nu va fi satul si va vrea din nou sa pape, la interval destul de scurt. Laptic va fi in san si ii vei da, ba chiar va curge mult la inceput (in conditiile unei stimulari, desigur), asa cum ii place lui. Pana se va convinge si singur s-ar putea sa planga. Dar rezista si fa asa, nu ii dai altceva decat san. Sunt smecheri si probabil face cum a facut si Adam, se gandea ca daca plange vine formula repede. Neah! ca nu s-a nascut ma-sa asa proasta! L-am atarnat de sani vreo 2-3 zile si acum si daca e satul nu rateaza un lapte de mama, e suficient sa ii zic "lapte, lapte" si deja isi araja zambetul de nerabdare.

Mie alaptatul mi se pare un razboi al nervilor. Asa ca iti doresc succes si rabdare!




Ajutati-l pe Darius! / www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia



Nasterea 1 - Un puzzle cu flori de liliac - Luca Matei - 05.11.2004
Nasterea 2 - In asteptarea d-lui Maslinuta! - www.onetruemedia.com/my_shared?z=15c3fccea103d6e25e31e4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Adam Cristian- 15.01.2007 / www.youtube.com/user/ylilimic" target="_blank"> filmulete /www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=69848621" target="_blank"> slide 1 / www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=71222273" target="_blank">slide 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sraluca spune:

Eu as vrea sa am 35 pe-un picior nu la picior. Da n-are mama.

Baiii, sa vedeti ce panarama e Bilutza. Azi l-am filmat in premergator cum asculta muzica (premergatorul nu are inca rotile montate ca nu e tati cu forta si mami cu surubelnita nu a reusit). Unde pun si eu filmulete ca flickr nu vrea??

Mergi la inceput