Colectia de toamna iarna 2005(146)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Multumim pt uraruile de bine!

Am venit de la . Zice ca e o viroza care se manifesta atat digestiv cat si in gat (Silvia are un pic gatul rosu). Adevarul ca si eu am aceleasi simptome de 2-3 zile. Intai m-a durut gatul + curs usor nasul iar ieri mi s-a deranjat stomacul.

Zice ca si Nati are gatul rosu si va face si ea.
Din fericire pare usoara.

Mi-a admirat rochitele fetelor si m-a intrebat de unde le-am luat . De la Redoute

alinush nici eu n-as lasa-o in santier.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Hilde da, in toate, pe rand ; noi si in Croatia am stat 9 nopti in 6 locuri . Nu-mi despachetez tot bagajul, seara imi scot doar pijamalele si ustensilele pt dus, iar dimineata hainele pt a doua zi. Nu rascolesc tot bagajul zilnic.

Cand mergem undeva sa stam (de ex la mare unde am stat 8 nopti) da, pun hainele pe umerase, aranjez lucruri prin dulap, etc. Dar pt 1 noapte - n-are sens. Oricum nici nu imi iau decat haine sport intr-o astfel de excursie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Noki, HEEEEEEELP!
George trebuie sa plece maine din Bucuresti spre Bistrita. ai putea sa-mi dai ceva detalii legate de distanta (cati km sunt) si pe ce traseu sa mearga? Sper ca mai intri in seara asta.
pupu

Maria(29.11.2005) si Ioana 26+

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an
Iulie07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Pana intra Noki iti zic eu: Bucuresti - Ploiesti-Brasov-Sighisoara - Tg Mures - Reghin - Bistrita

Eu am fost acum 3 ani pe distanta Bistrita - Sighisoara si era drumul f bun. Cred ca la fel e si acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Buna seara gagici,

Migapo, da, si noi bem seara si dimineata cate 300 ml lapte de vaca.
Azi am fost de am terminat cu pasapoartele...peste 1 sapt. le avem gata.

Va doresc o seara placuta!

de-ale gurii

Veronica si
Stefan Peter- 07.11.2005(1 an si 9 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

migabo Natalia bea in continuare 250 ml laptic dimineata si seara, dar din canita. Silvia inca bea, la 5 ani si jumatate si e foarte bine, au nevoie de calciu pt crestere.

Am notat, te trec la loc in listuta! Te asteptam mai des!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Lavi vezi ca si Dayssy a scris regulat pana in iunie. Acum o fi in vacanta.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Saluti per tutti!

Am sosit si noi acasa dupa o vacanta frumoasa in care am calatorit, ne-am intilnit cu cei dragi si ne-am incarcat bateriile. Amindoua am fost rasfatate, lui Rachel i s-a permis absolut totul ( desi nu am fost de acord, nu am putut face fata multimii “lasa copilul in pace, sa se simta bine! “ ) iar eu am fost scutita de gatit, spalat, calcat, etc. si in plus, am dormit la greu zi si noapte fiindca pufosenia nu vroia sa adoarma decit linga mine.
De cind am sosit inapoi si-a revenit la normal, este fata cuminte , blinda si ascultatoare pe care o stiam ( mi-era atit de teama sa ma intorc cu ea acasa cu acel comportament rebel incit la un moment dat cochetam cu ideea de-mi prelungi sederea in ro. cu inca citeva luni )

Noki si Xandrutza, mii de scuze ca nu m-am putut tine de promisiune, la citeva zile dupa marea intilnire am fugit din nou la Herculane fiindca a murit unchiul lui George si am vrut sa fiu alaturi de familie. Totul a fost neasteptat de rapid, un barbat aparent sanatos, care a facut stop cardiac din cauza caldurii.

Dupa ce-am sosit din tara am decis sa mai intindem putin coarda cu vacanta prelungita si ne-am pus pe vizite, am fost la cabana unchiului meu asa ca de abia de vreo citeva zile am intrat in “paine” ( trebi’ pe-acasa).

Mi-a fost dor de voi, nu am reusit sa citesc mai nimic din urma,o felicit pe Ile pentru Andrei , pe Tania pentru caruciorul roz, pe Ripley pentru camera fetitelor, pe Ionikka pentru “noua achizitie”. Sper ca toate mamicile si copilasii sint bine si nimic rau nu a umbrit linistea colectiei dragi.

La multi ani cu intirziere- sau in avans - leoaicelor Catutza,Lavi,Cami,Noki.
Sper ca nu am omis pe nimeni, daca da, sa stie ca este inclusa in urarile mele de bine
Maine este si ziua mea dar nu am mai avut rabdare si tortul l-am mincat deja ( aveam pofta si mi-am spus, ce sa mai astept? ) ieri m-am trezit cu un nou laptop de la barbat, deci mi-am primit si cadoul, poate vom iesi pe la un restaurant in trei si gata si cu ziua mea insa, desi nu vroiam sa fac mare tam-tam si caz de asta prietenii mi-au spus ca "ma calca" si nu scap cu una, cu doua, asa ca masa festiva o voi da saptamina viitoare, in cursul saptamanii, fiindca simbata plecam la o nunta in Toronto, duminica la un picnic anual, si in rest, in fiecare we sintem prinsi cu cite un eveniment social ( nunta, botez, bb shower, etc.) asa ca trebuie sa ne impartim peste tot, pina pe la mijlocl lunii septembrie o vom tine tot intr-o petrecere, cum ii sta bine romanului .

Cam acestea sint noutatile, am pus un link cu poze in ct. comun de adrese de pe yahoo, nu am reusit sa fac prea multe fiindca am fost in continua alergatura dupa Rachel.

Merg sa ma delectez in liniste cu pozele de pe ct. nostru comun, sper sa gasesc acolo si pozele din ziua intilnirii noastre.

Va pupicesc, cu dor,




Ina & Rachel Georgia (Nov.23,2005)


What I am looking for is not out there. It is in me.
I am the power in my world.
Today is a wonderful day and a new beginning
I choose to make it so.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

CATUTZA CAND E ZIUA TA? tU ESTI CEA DE PE 6 AUGUST?

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Hello si de la noi, asa pe seara

Noki mersi ptr hoteluri, le-am salvat, ma apuc sa le studiez. Dar cred ca-s ok, ca am vazut ca ne potrivim la gusturi..adevarul e ca amandoua avem habauce tre sa ne conformam

Ioana vad ca ti-a zis si lavi traseul..din ce stiu eu sunt vreo 420-430 km pana acolo, sper sa nu gresesc. Drum bun lui tati!

Ina ma bucur ca ati ajuns acasica bine, ati fost rafatate, las' ca meritati din plin. ptr maine, sa fii sanatoasa, sa ai parte numai de bucurii si impliniri!

Migabo la noi e lege, bibele cu lapte de seara si cel de dimineata, bea cam 330 ml odata..si nu vad sa renuntam foarte curand la el.

Cami concediu placut, sa va distrati si sa va odihniti!

Roxi asa face si Miru dimineata, cum ma vede ca m-am trezit, hop pe mine si ma impinge, ma da jos din pat sa-mi ia perna. Adevarul e ca si eu cand eram mica eram la fel..abia asteptam sa plece mama sa ma urc la ea in pat

Vroiam sa va mai zic ceva, dar din superstitie mai astept..e de bine oricum...si nu, nu-s gravi...sa nu va treaca vreo idee

Noapte buna

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567608176/" target="_blank">Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput