Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (22)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

ddana: si mie mi-e dor de Cluuuuuuuuuuuuuuuuuuuuj (ce vremuri bune am trait acolo...) si da, Hasdeul, Observatorul, Cetatuia, Parcul Mare... eu am urcat si la 2 noaptea in turnul de parasutism, si am baut bere tot noaptea in gradina japoneza in Gradina Botanica... si concertul Pasarea Colibri la care am stat in apa pana in genunchi ca a venit o furtuna de n-a rezistat canalizarea... si concertul Phoenix de la Saptamana Studentului...

Ce zi...

Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Multumesc, fetelor, ca de obicei imediat primesc o vorba bne, un umar pe care sa plang!!

M-am bucurat ca din nou Elyane a fost langa mine , m-am distrat de tine Ana care ai fost si tu pe coclauri si am plans citind ce-a scris Martutza si Ddana . Nu pot sa cred nici acum ca nu mai este, interesant niciodata nu m-am gandit cati ani are...parca nu il percepeam ca pe un muritor de rand...

Ddana ce-ai spus tu acolo cunosc! E un fel de mi-e dor de mine cum eram atunci..., nu? Din fericire avem de ce sa ne bucuram, e o alta etapa cu alte bucurii, cu alte trairi...


Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Slideshow http://www232.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=76030397#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

quote:
Originally posted by Kitty

Multumesc, fetelor, ca de obicei imediat primesc o vorba bne, un umar pe care sa plang!!

M-am bucurat ca din nou Elyane a fost langa mine , m-am distrat de tine Ana care ai fost si tu pe coclauri si am plans citind ce-a scris Martutza si Ddana . Nu pot sa cred nici acum ca nu mai este, interesant niciodata nu m-am gandit cati ani are...parca nu il percepeam ca pe un muritor de rand...

Ddana ce-ai spus tu acolo cunosc! E un fel de mi-e dor de mine cum eram atunci..., nu? Din fericire avem de ce sa ne bucuram, e o alta etapa cu alte bucurii, cu alte trairi...


Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Slideshow http://www232.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=76030397#



Dana mamica lui Dragoselu' - 20 martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

Da, Kitty, asa este. Mi-e dor de mine cum eram atunci. Si nu contest, maternitatea este implinirea suprema, si l-as mania pe Dumnezeu daca as indrazni sa fiu nemultumita de ceva in viata mea. Doar atat, ca... e asa de greu sa accepti uneori ca totul e ireversibil, ca oamenii vin si pleaca.. Mai ales astfel de oameni.

Si Diana, ma bucur ca si tu simti la fel, cine stie? poate ca ne-am intalnit pe-acolo prin gradina botanica! Eu eram aia care se prefacea ca citeste cursuri, dar era cu ochii prin copaci!

Doamne, ce melancolica sunt azi... Trebuie sa-mi fac un test de sarcina.

Dana mamica lui Dragoselu' - 20 martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Fetelor m-ati trimis toata in "butoiul cu melancolie"... mi-era si teama sa recunosc ca mi-e dor si ma dor atatea lucruri frumoase din trecut... concerte, petreceri, parcuri, "linistea" adolescentei, muzica rock, folk-ul... cantatul la chitara... cred ca am si uitat... Nici nu stiu cand m-am schimbat...

Kitty multi ca sa te simti mai bine! Fiecare zambet al Giuliei sa-ti intareasca convingerea ca iubesti tot ceea ce ai!

Dana e rost de ceva majorete?

Rebiana, mami fericita de Luca-Andrei (14 martie 2007, 11:30)

www.totsites.com/tot/deiutz" target="_blank">Eu sunt Luca-Andrei!
Poze, Varsta lui Luca

Rebiana poate insemna asta dar si asta sau chiar www.bicoshops.de/ShopsAngebote.asp?frmPageNo=15&frmListSize=10&f_IDTyp=5&f_Typ=Trekking-/Tourenbike&frmIDLink=&frmMarke=&frmIDKGS=&frmKGSName=" target="_blank">asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

In primul rand, sarbatoritilor zilei:
bb de Oana Stefana
Tony - bb de Claudi@
Vlad - bb de Radcarmen

Iunita, super retete. Trebe sa le incerc si eu.

Kitty - si fii tare ca toate trec. Giulia are nevoie de tine puternica. Si Raul la fel.

La capitolul diversificare - noi mai asteptam, dar nu mult. Cand ma vede ca mananc ceva se uita la mine cu niste ochi mari-mari-mari. Cred ca o sa incep cu supa chioara si dupa aia legume pasate. De cereale nu cred ca are nevoie, ca e grasunel.

Si daca tot ati zis ca aici pot sa ma descarc - maine imi vine autoritatea tutelara in inspectie. Sa vada daca am grija de copil si in ce conditii il tin. Sper sa treaca bine totul ca deja ma lasa nervii. Am simtit ca-mi intepeneste creierul cand am primit scrisoarea. Si am asa o presimtire ca o sa iasa urat procesul.

Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

Riloasa si Ghibuadina, iar ati scris la capitolul inchis.

Ghibuadina - eu zic ca daca refuza hrana solida inseamna ca nu e inca pregatit. Mai asteapta. Nu cred ca e graba. O sa invete el sa inghita, fi pe pace.

Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riloasa spune:

Absoluta, eu am patit la fel cu Mihaita cu ochisorii. De 5 ori mi-a facut conjunctivita cand la un ochi cand la altul. I-am pus tot felul de antibiotice dar nu i-a trecut. Pana la urma pediatra mi-a zis sa ma duc sa ii recolteze la laborator sa vedem ce are. I-a iesit stafilococ auriu si mi-au facut si antibiograma si am mers pe antibioticul care trebuia. Ddegeaba i-am pus eu antibioticele care mi le-au dat cei 2 oftalmologi la care am mers ca nu erau pentru stafilococ auriu. Si de aproape 1 luna nu mai are nimic. Si foarte mult masaj, eu si noaptea ii faceam. Sa stii ca si eu eram disperata ca nu mai stiam ce sa fac.
Si al meu are acum diaree. Iese aproape apa. Eu banuiesc ca de la Calpol ca a facut febra dupa vaccinul de 4 luni. I-am schimbat si ii dau nurofen.

Mihaita 31 Martie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

Mihael@,multumim de aprecieri!Noi unde o putem "viziona" pe Stefania?

Alexia3,asa stiam si eu,ca daca zice prima data "mama",urmatorul copil e fetita.Asa ca atunci cand Karina a spus,la 5 luni "mama" eu m-am bucurat doar pe jumatate,ca-mi zbura gandul tot la o fetita si parca vroiam un baietel.Si uite ca nu s-a adeverit:avem un baitel nazdravan!Daca va mai fi un "el" sau o "ea" dupa cei doi,inca nu stim,am 2 cezariene,m-am refacut greu,dar cine stie...

Martutza,pupam si noi pe bondarel Victor,care daca spune "da" va pronunta mai usor "tata",cred eu...Cat despre gelozie si tati e pentru a doua oara "tradat" si el mai spera ca macar David sa spuna "tata",mai ales ca face "exercitii" cu el demult.

Revin,ca s-a trezit domnul Maraila!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Doamne, Ane, draga, noi cadem in butoiul cu melancolie si tu treci prin niste clipe grele!! Nu inteleg. Sotul tau ti-a trimis autoritatea tutelara pe cap? Oricum nu are cum sa iasa rau, puiul tau e bine si totul o sa fie ok. Si mai bine acum decat mai tarziu ca Raul e mic si nu intelege inca nimic.

Te pup si ai grija de voi si sa sti ca suntem aici pentru tine!

Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Slideshow http://www232.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=76030397#

Mergi la inceput