Stelute de ianuarie-februarie 2007 (46)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirandolina spune:

Sa mai intelegi ceva...
Maya mi-a adormit in brate cu degetul in gura (nu aveam intentia s-o adorm, s-a intimplat!) si dau s-o pun in pat la ea. Urleteeeeeeeeeee, apoi se mufeaza cu degetelul. Plec sa gatesc si eu ceva (pardon, sa va scriu un mesaj) si aud iar urlete in babyphone, ma intorc, bineinteles ca zuza nu mai avea niciun gind de somn!

N-o recunosc... A plecat tati cu Maya mea si a lasat alta in loc...

Ella de www.youtube.com/watch?v=deHt6udGM6k" target="_blank">Iulia Maya 16 februarie 2007
Un altfel de ticker cu Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

sa va zic ca Adam a incercat sa adoarma iar la 4, a plans nemultumit ca l-am pus in patut...cam 10 min, urlete serioase, apoi l-am luat in sufra l ajoaca. I-a trecut somnul, se joaca...nu v-am zis ca daca nu ii ocnvine regimul, face orice numai nu doamre?!

cata - poate Liuda are dreptate...stie D-zeu ce face!
Eu stiu pe cineva care zicea ca e prea tanara, nu-i casa gata, nu are masina, bla, bla..."i-am facut marinari" cu zambetul pe fata si mai confirma si el (mise pare maaaare nesimtire!), iar acum cica nu ii iese pasienta...nu stie de ce nu ramane...

Ajutati-l pe Darius! / www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia



Nasterea 1 - Un puzzle cu flori de liliac - Luca Matei - 05.11.2004
Nasterea 2 - In asteptarea d-lui Maslinuta! - www.onetruemedia.com/my_shared?z=15c3fccea103d6e25e31e4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Adam Cristian- 15.01.2007 / www.youtube.com/user/ylilimic" target="_blank"> filmulete /www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=69848621" target="_blank"> slide 1 / www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=71222273" target="_blank">slide 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

Lili sau Messa cum era sosul ala de rosii??? pliz, ca nu stiu pe unde sa mai citesc.

Helenutza + Horia Constantin (18feb2007) =



ALAPTATUL HELPLINE


cresc

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

quote:
Originally posted by ylilimic

am uitat....pot da mango la copil?

mi-a adus socrii...

Ajutati-l pe Darius! / www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia



Nasterea 1 - Un puzzle cu flori de liliac - Luca Matei - 05.11.2004
Nasterea 2 - In asteptarea d-lui Maslinuta! - www.onetruemedia.com/my_shared?z=15c3fccea103d6e25e31e4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Adam Cristian- 15.01.2007 / www.youtube.com/user/ylilimic" target="_blank"> filmulete /www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=69848621" target="_blank"> slide 1 / www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=71222273" target="_blank">slide 2



ce sa zic... eu il mai las pe Horica sa astepte cu "exoticele". parca si anis zicea la un mom dat ca a avut niste probleme de la niste exotice. poti incerca o mica, mica bucatica.

Helenutza + Horia Constantin (18feb2007) =


ALAPTATUL HELPLINE


cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

helenutza- pun rosii decojite si desemintite (cuv.inventat ad-hoc) si blenduite la fiert, pana mai scad, cu oregano si marar si neaparat usturoi.

Ajutati-l pe Darius! / www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia



Nasterea 1 - Un puzzle cu flori de liliac - Luca Matei - 05.11.2004
Nasterea 2 - In asteptarea d-lui Maslinuta! - www.onetruemedia.com/my_shared?z=15c3fccea103d6e25e31e4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Adam Cristian- 15.01.2007 / www.youtube.com/user/ylilimic" target="_blank"> filmulete /www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=69848621" target="_blank"> slide 1 / www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=71222273" target="_blank">slide 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

Chelner!
- Da, domnule?
- Poti sa-mi mai prajesti putin puiul? Imi mananca toata salata!

La Radio Erevan, un ascultator intreaba:
- Daca dragostea este vinul vietii, atunci ce este casatoria ?
Radio Erevan raspunde:
! - Mahmureala de a doua zi dimineata !

Fericire
- Cum poti face fericit un barbat în pat?
- Mutand televizorul in dormitor.

7 ani de acasa
Mamico, astazi in autobuz, tata m-a pus sa cedez locul unei domnisoare...
- Foarte bine puiu' lu' mama, asa trebuie sa faci!
- Da mamico, da' io stateam in bratele lu' tata...

In curand vom fi trei
- Dragul meu, in curand vom fi trei...
- Asta e o veste buna! raspunse el sarutand-o
- Mama a obtinut divortul si va veni sa locuiasca cu noi...

Diferenta
- Care este diferenta dintre o soacra si o musca?
- Musca te bazaie doar vara!

Ajutati-l pe Darius! / www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia



Nasterea 1 - Un puzzle cu flori de liliac - Luca Matei - 05.11.2004
Nasterea 2 - In asteptarea d-lui Maslinuta! - www.onetruemedia.com/my_shared?z=15c3fccea103d6e25e31e4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Adam Cristian- 15.01.2007 / www.youtube.com/user/ylilimic" target="_blank"> filmulete /www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=69848621" target="_blank"> slide 1 / www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=71222273" target="_blank">slide 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiana70 spune:

Am facut si eu ochi, ca m-a trezit nenea care citeste apa, fiindca soneria nu merge, a batut in toate geamurile ...

Si eu am pacate de genul dormit cu copilul, si anume dimineata dupa primul biberon, cand el are chef de povesti si eu as mai dormi una, precum si dupa-amiaza, cand adormim unul langa altul ca eroii!

Ii tinem pumnii ALINEI maine la proba sportiva, ma bucur ca Roberta e mai bine dupa baita prea adanca de la botez, si mie mi-e ciuda sa aud ca a facut otita cu ocazia asta, ce era daca mai incalzeau o galeata cu apa, chiar asa?

LILSOR, ai vorbit cu Madalina?

ADELA, naspa rau faza cu candelabrul, bine ca a fost doar o sperietura, ma bucur mult si pentru prietenul tau care si-a revenit, Doamne ajuta!

ALINUK, tot am vrut sa-ti spun, n-ai facut nici o gafa cu urarea de la botez, va veni vremea cand si Alina va accepta ca merita sa fie fericita, e foarte oki ce-ai spus acolo!

CATALINA, n-ai vista cu gratarele, dar DANA tine la silueta si nu vrea sa cada in vreun pacat alimentar....

DANA, ti-am trimis ieri PM cu numarul lui Mary, l-ai primit?

MESSO, si eu am cosul ochi de rufe murdare dar mai rezista pana maine! Felicitari prietenutei tale, sa-i traiasca fetita, a prins pe Dumnezeu de un picior ca te are langa ea toba de experienta!

Si la noi cred ca miroase a dintzisori, se mai trezeste David in creierii noptii urland, bag in el doua pastilute d-alea de la homeopat si adoarme inapoi.

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia sa traiasca!
cristina mamica de David (21.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Lilico, sigur sigur stie Dumnezeu ce face. :))

Mai fetele, voi ati vazut vreodata emisiunea aia Curat Murdar de la Prima? Credeti ca e pe bune? Pot exista case ATAT de murdare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Ce o mai face Marybell?

Lili, stii cum se numesc astea la care li se scot samburii? Dezosate! Daca poti sa crezi. Cand eram gravida mancam la greu compot de visine ... dezosate. Am ras de m-am stricat prima data cand am luat.

Cristiana, nu ca-i dulce somnicu' de dupa-amiaza langa bebel?

Multumim Lili de bancuri

Mergi la inceput