Mamici de Noiembrie-Decembrie 2007 (54)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Buna dimineata!
Bine ai venit, g24hit!

Iuliana, nu se poate vedea linkul trimis de tine, poate lasi spatii libere intre litere sa-mi dau seama despre ce pagina e vorba.

Bex, tu m-ai intrebat de reduceri la SCS? Iarta-ma ca n-am vazut mai repede... Reducerile incepr prin iunie, deci daa mai este ceva, mai mult resturi, sa nu-ti faci sperante prea mari. Nu mai este perioada reducerilor... Dar poate ai noroc! Cand vrei sa vii?

Petro, mai au si ai mei (tata oricum, mama rar) idei preconcepute, dar mai mult legate de educatie. Tata mai ales nici nu vrea s-o las pe Jasmina singura cu verisorii ei mai mari, ca nu se stie ce-i vor face baietii! Se gandeste la abuz... Deci puncte de cearta avem, dar cu el intotdeauna au fost! Indiferent de varsta...

Acuma mai citesc ceva si revin, o zi buna!!!

Adina 20+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

roxana ursuletii tai sa te iubesca:)!! si oricum sa speram ca in 6 luni maximum ajungem la forma de dinainte, ba chiar mai bine;)

26 +
http://image.lafemmebonita.com/c/p408308.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

adina, nu te-am intrebat, dar esti foarte tare( telepata, paranormala) pt ca exact acolo aveam de gand sa mergem pt cumparaturi dar undeva dupa 15 august, cred ca e cam tarziu atunci, asa am prins si in februarie, fix in 15, nu mai era mare lucru...

26 +
http://image.lafemmebonita.com/c/p408308.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

atunci, cami multumim de capitol
Rge te inveti tu pana nasti sa deschizi noul capitol
dana vio stai linistita, si eu la 18 sapt. am avut greutatea pe care o aveam cand am ramas.. o sa pui dupa! eu am pus de ja 5 kg. intr-o luna



PUSSI 21+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns softurela spune:

[quote]Originally posted by pussi

atunci, cami multumim de capitol
dana vio stai linistita, si eu la 18 sapt. am avut greutatea pe care o aveam cand am ramas.. o sa pui dupa! eu am pus de ja 5 kg. intr-o luna

La mine scaderea in greutate in primele 20 saptamani se datoreaza regimului alimentar. Am renuntat la multe din bauturile si mancarurile pe care le serveam inainte.
De baut, beau doar apa, limonada cu miere, suc de portocale la storcator;
Iar de mancat tot ce este sanatos pentru bebeul meu. Nu am pofte si prin urmare mananc doar ce e sanatos. Nu inseamna ca daca am o aniversare nu servesc o prajiturica, nu tin diete, nu am tinut niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adalia spune:

quote:
Originally posted by bex

neata, fetelor:)!!! ce matinale sunteti toate
si ce mult ati scris....

adalia, vroiam sa te intreb pana la urma daca te-ai hotarat sa vii la cj la medic? sau ma rog la clinica particulara?

26 +
http://image.lafemmebonita.com/c/p408308.png



mneata, bex!, da, am decis sa merg la dr. Nanu! Decizia este sigura in proportie de 90%.

depinde si de urmatorul control din 20-25 august si de experienta pe care o va avea o prietena
care naste acolo in septembrie. multumesc pt linkul cu parerile pro si contro acestei clinici.


adalia 24+

a happy mom-to-be

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

imi pare rau ca nu am intrat mai devreme desi va urmaresc de la inceput. mi-a fost teama....si acum imi e pt bebelina mea...nu am mai fost la control, nu stiu in ce stare e colul.........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

BEX..mare dreptate ai
....va pupa big mamma pe toate ..am fugit la doctor aveti grija de voi!!

ROXANA 28+ "ursuletz" GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

observ ca voi sunteti vesele,faceti cumparaturi. eu inca nu vreau sa cumpar nimic. burtica mea e mai mereu tare,cu contractii...sunt destul de trista. nu vreau sa va transmit starea mea asa ca revin mai tarziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Bex, eu eram convinsa ca a intrebat totusi cineva... Ei, va gasi fata cu intrebarea raspunsul, dar de ce-am crezut ca tu vrei sa stii, chiar nu stiu!!! Telepata deci, nu?

Adalia, dupa parerea mea, diferenta intre copii este ideala cam ca la cami, 3,5 ani. Prietena mea care a nascut acum nu demult are copiii la diferenta de 2 ani 2 luni, dar celui mai mare ii este ffff greu, pentru ca üur si simplu nu intelege, cu toate ca a incercat mult sa-i explice. De aia eu cred ca e micuta diferenta. Cand diferenta e mai mare, copiii inteleg mai bine ce si cum, altfel vorbesti cu ei, se intereseaza mult mai mult si de obicei (la Jasmina cel putin) ajung la varsta la care isi doresc si singuri fratior/surioara. Ea ma batea la cap inca inainte de a ramane, inainte de 3 ani a inceput.
Dar cred ca orice diferenta are avantaje si dezavantaje, deci faceti asa cum veti simti voi ca e mai bine.

Roxana prietena mea care a nascut acum a luat pana la 36 saptamani destul (cred ca cel putin 18 kg), insa in ultiimele 4 saptamani nu a mai pus nci un gram. Iar asta cu vergeturile, asta e, n-ai ce face! Mie mi-a spus o moasa ca de multe ori nici n-ai ce face, ies. Si numai cremuitul nu ajuta mai nimic, trebuie sa te pisti (adica iei pielea inte doua degete si apesi), pentru ca acolo unde se produc vergeturile nu ajunge crema si nici masajul. Si ea mi-a mai zis ca cremele scumpe sunt numai de scos banii din buzunar, si un ulei bun si fara parfumuri, sunt si astea speciale, de boaba de grau sau masline, fac treaba mai buna chiar...

Mie mi-au iesit vergeturi pe coapse si sani inca in pubertate, la coapse nu stiu de ce, la sani ca mi-au crescut destul de tare, deci nu ma agit asa tare.

Adina 20+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput