Mamici de Noiembrie-Decembrie 2007 (54)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

adalia - daaa ... AMR 1 zi ... nu, inca nu am decis pe unde ne oprim ... depinde si cand intram in tara (pe la ce ora), cat de obosit se simte sotul ... sau eu ... mai vedem. Oricum, nu mai departe de Cluj ... Am deja bagajele parcate in mijlocul casei ... parca suntem in gara, in sala de asteptare . Azi mai termin cate ceva pe ici pe colo ... frigider, curatenie, asa mai de ochiii soacrei . Pai poate si de aia sunt agitata si nu pot sa ma odihnesc cum trebuie ...

Cat priveste bb2 si noi suntem pe lista ... imediat ce este posibil ... daca o vrea D-zeu.

Petronela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

'NEATZA!!
..si eu sper la un numarul 2..daca se poate fetita..insa sper sa nu ma sperii foarte tare de nastere
...CE FAC FETELE SA AVETI O SAPTAMANA SUPER !!..sa nu va speriati ca sunt asa matinala..ma simt bine insa trebuie sa o "coafez" pe mandra ca sa mergem la dr astazi si operatiunera asta dureaza foarte mult

ROXANA 28+ "ursuletz" GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

roxana - spor la coafat !!! Eu maine am in program infrumusetare ... depilat, coafat (dansa), manichiura, pedichiura ... in afara de depilat pe care il fac la salon ... restul, in casa ...

Petronela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

PETRO multumesc frumos..o sa am nevoie..eu restul pe care il faci tu acasa eu il fac la coafor si epilatul acasa .....cat oi mai putea cand nu..il pun pe sot..
..fetelor raportez 12 kg..sper sa ma opresc la 20

ROXANA 28+ "ursuletz" GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Ma duc sa mai stau jumate de ora in pat .... si dupa aia la treaba !!!!

Ne auzim mai tarziu !!!!

Petronela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Rge multumim pt. noul capitol sa fie cu noroc! Doamne ajuta! Sa veniti frumosi acasa
petro concediu placut! Sper sa mai poti intra sa ne spui despre voi!
adalia imi dau si eu cu parerea daca imi permiti... eu zic ca varsta intre frati e bine sa fie cat mai apropiata( sa aiba aceleasi preocupari, cercuri de prieteni) Dra conteaza foarte mult si relatia dintre ei!

Eu am avut aseara arsuri graoznice de stomac am luat RENNI.. si asa parca s-au mai linistit!

O sapt. minunata tuturor!





PUSSI 21+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Neata si de la noi!

Multumesc fetelor care mi-au trimis si mie PM cu parola
Sper ca sunteti toate bine...matinale vad ca nu prea O fi de la vremea asta, ca se doarme asa bine pe racoare...
Eu raportez primul cosmar de "sarcina"...Tare urat a fost, nici nu vreau sa va povestesc!...Ah, si +7 kg miercuri cand am fost la dr....Nu e rau, dar asta inseamna ca intr-o luna am luat 4 kg ...Sper din suflet sa n-o tin tot asa, ca o sa-mi fie tare greu...
Asa, voiam sa va intreb cum fac si eu sa va vad pozele?...Ca adresa de mail am gasit-o, parola o stiu...dar nu pricep cum fac sa vad pozele...Ma ajuta cineva?...
Pupici, ca tre' sa fug la munca! Dar poate am noroc azi si mai apuc sa intru, sa mai schimbam o vorba!

Ade. 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Roxana, incepi sa stai binisor cu kg-mele (in ultima vreme ai pus mai putin?), mai ales ca esti deja in sapt. 29! cand o sa fiu ca tine, cu siguranta voi avea mai multe kg

Adalia,atat eu cat si sotul am fost de parere ca diferenta dintre copii nu ar trebui sa fie prea mare,in primul rand pt. ei- sa se joace impreuna, sa iaba preocupari comune (sau apropiate) in copilarie. Cu varsta dif. se mai estompeaza, dar este frumos credem sa fie apropiati si cand sunt mici.
Exista si un subiect pe forum, daca il gasesc vi-l arat, in care se spune diferenta "optima". Daca este prea mica este mai greu in primii doi ani (pe la 1 an cand incep sa mearga,trebuie sa-i feresti de toate, te rup de spate, nu inteleg...).Cand bb1 are o anumita varsta poate fi exterm de gelos...dupa o anumita varsta cer singuri ...etc,etc

Noi am zis ca dif. "optima" din punctul nostru de vedere ar fi de 2-3 ani, va fi putin peste dar tot e bine...Acum ne este frica sa nu fie Sebastian prea gelos...

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

PUSSI...CAMI a deschis capitol nou nu eu...nu ma duce pe mine atat de mult capul sa pot deschide
..v-am pupacit dulce fug sa ma aranjez , sa pap si pe urma la doctor..sa-mi tineti pumnii....sper sa am timp sa ma mai intorc acasa iniante de gimnastica ca trebuie neaparat sa pap ..pupici o zi buna!!

ROXANA 28+ "ursuletz" GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Roxana, prima data este mai greu...ca mai in toate.

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput