*** LA REDOUTE (39)***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

N-am mail....
Andreap da-mi o veste buna azi te rog!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

nici eu n-am aviz...

mi-e si sila sa o mai intreb pe Sabine daca a ajuns la ei coletul Osaka.Oricum mi se parea normal sa-mi trimita si mie un mail cand il primesc.Nici n-as mai intreba de chestia asta dar imi datoreaza 27 euro,taxele postale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

doar n-o sa le lasi lor banii....trebuiau sa iti dea si un super cod de reducere ca ai fost cinstita de le-ai si spus, ai si trimis inapoi pachetul Osaka. Cati n-ar fi tacut malc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

am un feeling ca maine o sa vina avize/colete.
io-s cheauna ca celmare - ups, tocmai mi-am dat cafeaua in foc , bineinteles ca acu juma de ora spalasem aragazu' ....
asea, celmare nu mai doarme la pranz, deloc, de vreo 2 saptamani. asa ca nu mai exista jumatatea aia de ora A MEA, in care imi dormeau amandoi pruncii

c cu scaparici & omidee
aka

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Corap te compatimesc sincer! A mea daca o gasesc treaza cand vin de la serviciu simt ca ma oboseste cat pentru o zi intreaga. Acum deja e o ora de cand bantui pe aici pe langa ea si doarmeee, nu stiu ce as face daca ar renunta la somn.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

quote:
Originally posted by aissa

doar n-o sa le lasi lor banii....trebuiau sa iti dea si un super cod de reducere ca ai fost cinstita de le-ai si spus, ai si trimis inapoi pachetul Osaka. Cati n-ar fi tacut malc...





nu mi s-a parut ca le-am produs cine stie ce impresie pt ca le-am spus si le-am trimis inapoi coletul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

pai tocmai. normal era ca macar atunci sa recunoasca si greseala lor. de unde stiu eu ca acele colete care n-au ajuns la mine nu au fost de fapt trimise in patagonia??? iar pentru faptul ca ai anuntat primirea unui colet neadresat, pt ca l-ai si trimis pe banii tai, macar o reducere sa iti fi acordat. asa ca nicicum sa nu te gandesti sa lasi moarta treaba, sa iti iei banii pe transport, mai ales ca si de cand iti trimite cec mai dureaza 7 ani incasarea... Ca tot zicea cineva ca i-au zis 35 zile la cec, pai eu l-am incasat dupa 90, nu va amintiti, din 10,56 euro am luat 60 mii.

ca sa nu mai zic, tocmai mi-a spus o prietena ca i-au trimis gresit niste blugi masura 36 in loc de 42. i-a anuntat si sabine i-a pus in urmatoarea comanda, platiti inca o data, blugii masura corecta. ea are acum deci 2 perechi platite si primite. sabine zice sa ii trimita inapoi pe cei gresiti. fata zice nu, ii opresc, si sabine cica ok, imi trimiteti atunci cec de 11 euro ca si cum una din perechi nu era platita (si oricum nu fusesera 11 euro perechea). pt ca asta insista sii explica sabine i-a raspuns ca nu mai livreaza in ro.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

jasmine, mai bine stateai potolita si pastrai osaka. ca cine stie ce batai de cap le-ai dat, sa caute responsabilul... bleah, astia-s francezi adik un fel de romani mai poleiti. cred c`a n-au nici un kef sa descurce ite si borcane.
las'ca data viitoare stii ce faci
aissa, io il inteleg, ca si eu URAM sa dorm la pranz, e cel mai mare cosmar al copilariei mele. da' parca prea devreme a inceput sa nu doarma, si e obosit si ma cheauneste si pe mine. eh, se fac ei mari ...

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

quote:
Originally posted by corap

jasmine, mai bine stateai potolita si pastrai osaka. ca cine stie ce batai de cap le-ai dat, sa caute responsabilul... bleah, astia-s francezi adik un fel de romani mai poleiti. cred c`a n-au nici un kef sa descurce ite si borcane.
las'ca data viitoare stii ce faci

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07



daca va mai exista o data viitoare.

daca pastram coletul Osaka si vindeam lucrurile din el imi dadea oricum cu plus,dar n-am putut sa fac asta,pentru ca nu era corect.

Aissa,ce chestie cu blugii aia!Care va sa zica "nu mai livram in RO" e raspunsul standard pt oricine o deranjeaza pe Sabine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

jasmine si eu sunt de acord cu aissa nu te lasa pagubasa de banii aia ca nu merita astia...la ce parere au ei despre noi...macar sa-ti fi multumit ca le-ai zi de greseala facuta de ei...

deci pana la urma niciun colet primit azi??

Mergi la inceput