Colectia de toamna iarna 2005(145)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Neatza fetelor!

Va multumesc pentru galerie, sunteti un grup super! Numele de Anna l-am dat dupa bunica mea pe care am iubit-o fff mult si care m-a invatat o gramada de chestii in viata, majoritatea legate de bunul simt, credinta si respect. Cred ca era cel mai simtit om de pe planeta!

Acum suntem in discutii cu sotul pt al doilea nume, eu nu vreau decat unul, dupa cum bine stiti, dar il las sa-si faca si damblaua lui. Sa vedem ce gaseste.

Noki, Madau, m-ati intrebat de culoare carutzului - e o culoare turbata, uitati www.miniblu.ro/produs.php?cod_categorie=34&cod_produs=819" target="_blank">aici
Ieri l-am scos pe Stefan cu el la plimbare, mama ce incantat e!! Sta f sus si extraordinar de comod, singura chestie care il enerveaza este ca, de pe jos, nu ajunge sa-l impinga .

Bic asa am vrut si eu, sa incepem mai repede cu cresa, dar din pacate au vacanta toata luna august. Cel mai devreme e din 3 septembrie si atunci se va incepe pe serii, ca sunt ff multi copii in grupa si nu-i pot lua pe toti odata. Ce am obtinut, a fost sa ne bage in prima serie.

O zi frumoasa va doresc


Tania 32+ &
bebe Anna
& "Che" Stefan (17.12.2005) www.babysfirstsite.com/stefanmarcu" target="_blank">Nazdravan (site nou!!!)

Intuitia este o calitate a femeii care o ajuta sa-si contrazica barbatul inainte ca acesta sa apuce sa deschida gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Yuhuuu, sunt happy ca tocmai am reusit sa rezolv o problema taaare urata la serviciu!

Tania, felicitari pentru "perechea regala"! Si mie imi place mult numele ales, era primul pe lista mea de fetite! (tati avea alte preferinte care sa bateau cap in cap, noroc c-avem baiat si am scapat de problema ).

Bic, drum bun si sanatate multa mamei tale!

Dordia, daca i-a venit pofta de mancare lui Stefan, clar e pe drumul cel bun! Luati-o incet cu reintroducerea alimentelor, in perioada de refacere stiu ca mai merg iaurt, dovlecei, mar ras/copt, poti incerca si telemea/cascaval pe maine/poimaine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Maria, super ....ma bucur ca esti hapy.

de-ale gurii

Veronica si
Stefan Peter(1 an si 8 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Hilde

Haideti sa va povestesc si voua bilantul de fix 1 an si 7 luni trecute, pe care i l-am facut lui Cristi zilele trecute:
- are cam 86 cm si 12 kg, suntem in categoria "cocos"
- e ff interesat sa vorbeasca cu noi, repeta cuvintele, zilnic isi insuseste cateva noi.
- canta cantecele, e tare dulce. Cu mine ii place "melc-melc, codobelc", stie cum canta pupaza "pu-pu-pu", soricelul "chitz-chitz", greierasul "cri-cri". Acum invatam broscuta "oac-oac", de obicei cam are probleme cu vocalele multe, le cam prescurteaza
- ne intelegem tot mai bine cu el, nu mai e chiar asa salbaticutz si de nedomolit. Daca ii explici ceva, asculta, intelege si de multe ori se si executa . De asta sunt cea mai fericita!
Aseara ne-a uimit: i-am aratat umbra lui pe perete si l-am intrebat cine e acolo: "Chichi!" Si dincolo? "Mama!" Ne-am mirat foarte tare ca stie asa ceva.
Altfel, e lipit pur si simplu de mine, dimineata e tare fericit sa-l bibilesc si sa ne jucam putintel, apoi e asa de dezamagit cand vede ca plec la serviciu . De-abia asteptam weekendul!

Face o gramada de faze dragute, e tot mai scump!

Ca buline negre: inca n-am scapat de biberonul din miez de noapte, il cere pana pricep .
El: "bibe-bibe", eu "nani-nani", el "da-da"(=da-mi) eu iarasi "nani-nani", el "'ticu'" (lapticul!), eu "vrei apa?" si tot asa, pana cedez de somn si-ii dau bibe cu 'ticu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Maria, bravo lui Cristi, stie foarte multe.
Stefan e departe de a repeta ce zic io. Dar sunt sigura ca fiecare copil este altfel, cu asta ma linistesc eu.Asta e.

de-ale gurii

Veronica si
Stefan Peter(1 an si 8 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Hilde, ca tot te-am prins pe faza : tu i-ai facut vreodata lui Stefan budinca de vanilie de casa? Adica din ou, lapte, faina si ce mai trebuie, nu din plic?
Pe mine ma bate o idee sa incerc, dar n-am gasit reteta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Ce-mi place de "Chichi"
Al meu nu raspunde defel la intrebarea despre numele lui, insa daca-l intreb cine a facut oaresce lucru raspunde "Tu" (asta-i el).
Oricum multe nu spune, a inceput sa scape cate un cuvant cand nu ne asteptam, dar nu repeta dupa noi. E tare dragut cand uneori se straduie sa zica cat mai bine.

Va multumesc de raspunsurile cu povestile inofensive, am notat tot si lista ramane deschisa. Imi place de Maria ca intotdeuna gaseste timp sa puna si linkuri.

Stiu ca ne-am mai batut de problemele astea si poate mai tine minte careva: Scutecele Pampers numarul 4 se gasesc in Selgros si nu se gasesc in Metro. Stiti cumva cele numarul 4+ unde se gasesc dintre cele 2 magazine? Mi-ar fi tare utila informatia.

Camelia tare crunta experienta ati traversat. Si mi se pare mie ca ati nimerit pe alocuri si printre niste incompetenti... Numai sanatate sa aveti!


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Maria, nu i-am facut niciodata. nici n-am auzit ca ar fi reteta, dar o fi cum zici tu.Io i-am facut din plic sau i-am
cump. danette.

Ce parere aveti de "Picaturile suedeze". Am primit o sticla si i-ama sa cum scrie pe ea. Rau nu-mi face nu?

de-ale gurii

Veronica si
Stefan Peter(1 an si 8 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Alexandrina , la noi la metro se gasesc pampers si nr 4, si nr 4+. Dar 4+ sunt mai rari, in destule supermarket-uri nu se gasesc niciodata (Kaufland, Penny...). Cel putin asa e pe la noi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Tania ,felicitari!!Ce bine-o fi cu baiat si fata ,sa-ti traiasca!!


Fetele ,al meu copil e cam marait de ieri iar azi n-a avut chef de nimic ,a stat toata dimineata numai in scaunel ,nu a zburdat deloc ,ceea ce e neobisnuit pt el,are niste ochisori mici ,parca i-ar fi somn tot timpul ,l-am culcat la 12:40 si astept sa vad cind se trezeste ,aveti idee ce poate fi?Alte simptome n-are dar i-am dat totusi niste Panadol aseara si azi Paracetamol de frica sa nu fie inceputul unei raceli sau ceva de genu' asta ...

Fag nitel la supica ,revin!

Orlando_Andreas
(9.12.2005)
si Mada

NISIPURILE DE AUR 2007


www.onetruemedia.com/shared?p=1b913bfba91d89dbb55d45&skin_id=7&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">Filmuletz ..,ca tot e la moda:))

Mergi la inceput