Stelute de ianuarie - februarie 2007 (45)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriela_s spune:

neata


adrianei ii iese al doilea dintisor dar asta e cu lacrimi din pacate.pana acum am folosit cu succes calgel si panadol,noaptea a dormit linistita,vad ca numai ziua dupa a doua masa face puseele astea.acum sta la mine in brate si chiuie fericita.
o sa mergem sa ii luam si camomila aia,nu se stie ce ne-o astepta cu dintii astia

vroiam sa va intreb,la ce intreval ies?ca astia de jos au venit unul dupa altul,intr-o saptamana.urmatorii sunt cei de sus si apoi caninii???

liuda eu am asa o boala pe astea care dau sfaturi din inertie si mai dau si cu bata in balta si de-obicei sunt bone din alea super "destepte" eu le spun sa isi noteze parerile intr-un carnetel daca simt nevoia sa se exprime


alina ma bucur sincer pentru tine,ca esti plina de optimism si ca ai langa tine oameni care te ajuta.un mare pentru voi doua si iti multumesc pentru cuvintele de incurajare!


ma duc sa ma joc cu toanca mica










Adriana Maria *iubita lu' mami si tati * //11 ianuarie 2007//*//pozele noastre
www.dropshots.com/gabriela_s28" target="_blank">filmulete cu fetita mica in burtica //www.desprecopii.com/info.asp?id=1080" target="_blank">Nasterea unei stele//

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

quote:
Originally posted by mediterana

Buna dimineata dragelor, multumim pt. La multi ani de jumatate de an...nu imi vine sa cred! La multi ani tuturor cu mare drag!
Roandre draga ti-am cautat pozele artistice cu copilul de am ametit! atat de frumoase erau!
mediterana si bebelusa Sofia -1 febr. 2007



Eu n-am poze artistice...cred ca se face confuzie cu romaria (probabil). Si...cum lenea e mare, nici macar poze mai recente n-am mai incarcat pe net.
Pupici


Mihaela ,Robert Andrei20.01.2007 si Alexia- Maria26.08.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Lili, am reusit si eu sa vad pozele de pe Flickr. Superbe! Care erau alea 3 kile de care ziceai ca tre sa le dai jos? La urmatoarele poze astept sa le vad ...
Stai ca pun io poze sa vezi kile. Pe care in loc sa le scad, le-am pus. :))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:

bai si eu intreb, dupa primul dinte cand apare si al doilea...? ca la noi unul a iesit si mai si creste asa cu o viteza ca maine poimane e gata mare... si altul nu-i, se chinuie dar nu iese si cred ca asta o incurca sa inchida gura si e si ranita la gingia de sus de la dintele de jos... belea

bai mai sant bebei care nu suporta laptele? ca eu ajung sa cred ca o sa reduc si acel lapte de dimineata si seara ca nu il mai vrea - o sa fac 4 mese de mancare si gata ca ma termina.... aaa eri a mancat fata, pardon "baiatul" paste de la mama, le-am bagat la blendat si am pus doar o lingurita de sos cu carne in pastele ei si... ce bune au fost !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Deci AM REUSIIIIIIT!!!!!
Am pus si eu poze de la munte. Ia poftiti de ne mai vedeti si pe noi.

Sper sa le si vedeti.

Pupici

http://www.flickr.com/photos/terbitza/?saved=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirandolina spune:

Catalina, ti-ai pus poze in albumul Terbitzei??

Messa, foaaaaarte misto "materialul" despre barbati. O sa va mai povestesc si eu

Lilishor, si eu zic sa deskizi subiectul despre Darius cit mai repede, fiecare minut conteaza!

Alina, ne bucuram ca esti bine! Pupa Robertica

Liuda, pupa si tu baietelul Nici nu stii de cite ori am fost intrebata daca e baiat, si ea sclipea de roz (nici eu nu sunt adepta rozului, dar daca tot le-am rpimit si sunt mistocutze, de ce sa nu le poarte?)

Eu sunt un pic demolata, am umblat zilele astea numai cu pregatiri de nunta, ieri n-am mincat nik pina la ora 8 seara, ma si mir ca Maya a avut ce suge. Pe deasupra am si carat scoica cu tot cu Maya si pe seara m-au luat durerile pe la hoperatzie... Ca un ... si peste toate astea, a murit Teoctist si din cauza lui s-ar putea sa nu pup dispensa pentru nunta Pe tema asta s-a depresionat pina si al meu barbat (!!!) si de dimineata vroia sa contramandam tot Noroc ca i-a trecut. Dar dispensa tot ne trebuie

Ella de www.youtube.com/watch?v=deHt6udGM6k" target="_blank">Iulia Maya 16 februarie 2007
Un altfel de ticker cu Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Mirandolina, serios? Acolo am pus? Io am zis ca sunt la general. Ma rog, sunt si in albumul meu, sau pe urmatoarele link-uri:

http://www.flickr.com/photos/terbitza/972845852/in/set-72157600532987690/

http://www.flickr.com/photos/terbitza/972845832/in/set-72157600532987690/

http://www.flickr.com/photos/terbitza/972845802/in/set-72157600532987690/

http://www.flickr.com/photos/terbitza/972845772/in/set-72157600532987690/

http://www.flickr.com/photos/terbitza/972845746/in/set-72157600532987690/

http://www.flickr.com/photos/terbitza/972845660/in/set-72157600532987690/

Vad si eu ca apare numele Trebitzei in link dar nu inteleg cum am facut. Eu am intrat pe general, si am intrat cu parola contului nostru de pe photos. I-am dat upload photos acolo unde am vazut mai multe si pe ale lui Lili si altele. Trebitza, nu te supara, pliz. Daca vrei, sterge-le.

Pupicei





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:

bai Mirandolina , fata ai vrut tu nunta in post... stiu ca la noi aici cel putin e mai usor sa primesti acceptul "de sus" sa te uneasca si bosul mare in post cu un barbat. dar iti recomanda ca prima noapte conjugala totusi s-o lasi pe dupa post!!!
bai pe mine ma intreaba daca e fata sau baiat pentru ca , ceva normal pentru mine, am incalcat iar regula, si nu am pus cercei in urechi!!!Si lumea e invatata ca cerceii sant obligatoriii!!!asa ca nu se uita la haine, profil, par, - daca fara cercei - clar, baiat!

bai e frig si tot nu santeti active ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianamizzi spune:

salutare fetele! ne-am intors asear. a fost superb.

thea a adormit deci citesc oleaca...dar am un capitol intreg...

NADIUTAPM - imi pare rau sa aud ca are febra micuta...of... supozitorul ramane inauntru daca este pe jumatate. eu asa ii puneam ca altfel scotea tot afara. asa jumate se duce imediat si ramane. ia sa incerci. eu i-am dat si calpol si nurofen...si m-am ales cu frica de lingurita...dupa care n-a mai papat 4 zile, apoi numai bea cu paharul. deci nu o forta, asta iti zic din experienta mea. mai bine cu supozitor cred.
sper ca ai gasit doctor , sa vezi de la ce e... thea tocmai a terminat antibiotic ca ii iesise infectie urinara la analize de pipi. nu i-am dat antibiotic decat dupa ce am facut testele alea dar cred ca mai bine era de la inceput, scapa si gata. numai ca mi-a explicat doctorul ca infectia asta trebuie studiata sa aflam ce fel este. daca e ceva ramas prin rinichi, prin alte parti. cica la noi s-ar fi facut de la rosu in gat netratat. si asa e, ca eu m-am incapatanat sa nu ii dau antibiotice si i s-a dus mai departe, mai naspa. deci tre sa vezi daca rosu asta in gat e unu din ala simplu sau e cu virus. nu stiu cum sa iti explic. intreaba si tu doctorul.
mai ales daca a mai avut caz din asta de rosu in gat. cica poate sa revina daca nu e bine tratat.
succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirandolina spune:

Liuda, am uitat sa spun, nici noi n-avem cercei in ureki, pe principiul ca o sa-si puna ea cind o sa doreasca...

Caut

Ella de www.youtube.com/watch?v=deHt6udGM6k" target="_blank">Iulia Maya 16 februarie 2007
Un altfel de ticker cu Maya

Mergi la inceput