LMA * Piticlonti de iulie-august 2004 (226)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Noraaa, iejti rea ...
Eram curioasa cat de moderna si flexibila esti in programul liber ales al domnisoarei.

Sa fac o paranteza:
Tata`so lu` fi`mea este fuoarte suparat ca fi`sa de 3 ani i-a zis ca`l place pe Cristi de doar 8 ani (fiul uneia dintre mamicile oradence) d`aia ca e frumos. Si i-a cerut celularul, da` ala adevarat, sa-l sune.
Pishu` lumii la vazul mutrei de tatic nedumerit si cu ochii cat doo cepe


Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

noro, uelcam bec, vez` cind intru miine poate n-am de cetit juma` de capitol, treaba ta cu cine vorbesti;))
mitzule, auleuu, o am si io p`asta cu reducerile, toata saptamina m-am plimbat prin oras sa avz ce si cum, n-am luat mare lucru da` nu-i timpu` pierdut
brei, am ascultat la cererea colegilor slujba de inmormintare a teoctistului (dumnezeu sa-l ierte!) s`ashe ca-s in cea mai buna forma din ultimii cinci ani, n-am vene pentru cite lame`as vrea;))
am citit da` poze n-am vazut ca deh, vine uichendu`, cupii canci, papagal canci, cu putin norok pasa canci, macar pozili si stecla sa hii, hic!;))
revin later ca pasarea phonix;))

...anii cei mai buni sunt cei care-or sa vina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

dariuto,draga babei...io nu's rea...doar vreau sa te protejezDar daca vrei sa stii ceva,spune.In [rivinta programului fetei,liber ales,o las sa faca cum vrea,daca nu sare calul.Ea cam stie ce are voie si ce nu,dar uneori mai incearca marea cu degetul,sa vada daca cedez.Incerc sa fiu flexibila si sa aiba tot ce isi doreste,uneori se poate,alteori nu.Mama mea chiar zice ca-s prea indulgenta uneori...deci depinde de optica fiecaruia.

Cat despre Giulik...invat-o sa se uite la aia mai mititei...sunt mai usor de manevratDar tat-su de ce era asa siderat?Ca ii placea unul de 8 ani?

Carmeeeeennnn...treci la bar...nu trage chiulul.Ia baga o bere si un dans din buric,ca tot ai ramas datoare cu buricu' ala la vedere...ne-ai lasat asa,sperand si oftand...ntz ntz ntz...
Edit: de abia la tine e dezmat...singura cu 'canci-ul ' ala...sa n-aiba cine te bate la cap...cam prea bine o duci.Unde-l zburatacisi pe Pasa?Cat despre umplut juma de capitol....nu vezi ca am logoree?

Ioano...lasa berea aia...da-o incoace,ca strici ciorba cu ea.Trage si tu un gat,sa treaca nerfii

Nora

Comorile Norei Noutati 2007 www.dropshots.com/Nora" target="_blank">Filmulete 2006

-------------------------
Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Tata`so nu intelege cum poa` fi`sa sa se uite la un baiat, mai ales mai mare, mai ales sa spuna ca e frumos


Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

quote:
Originally posted by mamagiuliei

Tata`so nu intelege cum poa` fi`sa sa se uite la un baiat, mai ales mai mare, mai ales sa spuna ca e frumos


Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)





Pai explica-i ca totusi....fata vede,nu are banda pe ochiSi ca se uita la cei mai mari,ca nah...ca toate femeile si ea spera ca macar aia mai mari sunt mai maturi si are si ea pe cine se baza (vorbesc SF-uri,nu?)

Nora

Comorile Norei Noutati 2007 www.dropshots.com/Nora" target="_blank">Filmulete 2006

-------------------------
Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:


Vise ...

Fetele, io mai am doo ore de munca, suna telefoanele de m-am saturat si mai am de trimis cateva faxuri si mailuri si gata.

Dati-mi idei, care mai sunteti pe aici, ce sa fac de mancare maine ...


Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

Ardei umpluti...fac eu.Sau pui cu smantana,porumb si ciuperci.Sau ostropel de pui...ca e rapid.Sau pastai...snitele...chiftele...paste cu carne...sau cel mai simplu...friptura cu cartofi prajiti

Nora

Comorile Norei Noutati 2007 www.dropshots.com/Nora" target="_blank">Filmulete 2006

-------------------------
Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Nora,
raman la pui cu smantana si ciuperci , restul le-am facut saptamana asta, sambata e oricum zi de paste asa ca m-am scos.
Nush ce supa sa mai fac, nu mai vreau ciorbeee


Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Daria, eu am facut supa de pui cu galuste si o salate de paste in felul urmator (daca tot zici ca ai zi de paste): paste fierte amestecate cu kaizer (sau bacon) taiat feliute si prajit putin, si cu ardei grasi copti si taiati feliute si cu ceva cubulete de branza sau cascaval ras. restul dupa gust (sare, busuioc, ulei de masline sau ce-ti mai place). Eu acuma o fac, cred ca va fi yami!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

Cum le-ai facut pe toate intr-o saptamana???
Adicatelea tu faci in fiecare zi alt fel de mancare gatita?????Io m-as impusca...

Nora

Comorile Norei Noutati 2007 www.dropshots.com/Nora" target="_blank">Filmulete 2006

-------------------------
Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!


Mergi la inceput