Cirese de Mai-Iunie 2006 (58)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Paul e foarte receptiv la animale - insa nu se compara cu cat interes are pentru utilaje grele !! Daca apare o macara enorma la orizont, sau un tractor sau ceva cu senile, gata, pot sa-l las acolo ca tot asa il gasest, mut de admiratie, si peste 3 zile
Apoi motocicletele si, desigur, avioanele.

Oana Rusu - mamica de Paul-Victor, din 21 iunie 2006
Am implinit un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A.C spune:

quote:
Originally posted by camelia.t

A.C. nu ma pot abtine sa nu remarc aluzia evidenta din mesajul tau.Cred ca e momentul sa depasesti frustrarea generata de gresala de luna trecuta, incident pt care ti-au fost cerute scuze in mod repetat, dar pe care, constat ca nu le-ai acceptat.Nu cred ca mai mult decat a-ti fi adresat scuze cineva poate face mai mult, mai ales ca, totul a fost o gresala neintentionata.Si nu cred ca povara acestei greseli trebuie aruncata din nou si din nou atata timp cat tu nu esti dispusa la conciliere si intelegere.Imi pare rau daca ceea ce am spun te-a suparat, dar in situatia asta chiar am vrut sa-mi spun punctul de vedere, chiar daca in multe altele am stat deoparte.
Iti doresc sa gasesti puterea sa depasesti faza asta si sa te poti bucura de lucruri mai importante.

**********************************************************
Adela si piticii Fineas (28 oct 2001) si Andrei (24 mai 2006)





Multumesc,Camelia!Asa e,cum spui tu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A.C spune:

quote:
Originally posted by adib

buna fetelor
intr-un moment de respiro vroiam sa vad poze.
unele au fost cu ghinion. pentru motivul ca link'ul de la semnatura nu mai era bun. pozele de pe yahoo au fost mutate.
faceti, va rog efortul de a actualiza link la semnatura, cele la care e cazul?
PS. AC cred ca si tu ai prieteni.chiar si aici.



Aici ,unde?Pe forum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

Buna tuturor,

Iata ca reusesc sa mai scriu si eu cateva randuri (cred ca vor fi mai multe despre noi), caci m-am cam dat la fund. Ne-a rasfatat si sotul, stand in tara aproape o luna . In tot timpul asta insa am avut si ceva belele pe cap. Mai intai cu tatal meu, care a facut diverse investigatii pentru o operatie de hernie de disc. Urmeaza zilele acestea sa fie operat de dr Exergian de la Bagdasar. Apoi cam acum o luna Andrada s-a imbolnavit de enterocolita. A avut o forma relativ usoara, caci dupa o zi de varsaturi mai adevarate incepuse sa manance mancarea de regim. Am fost apoi vreo 3 zile la parintii mei la tara, si cand ne-am intors, a urmat un al doilea episod de enterocolita, mult mai nasol, cu deshidratare puternica (chiar daca incepusem preventiv cu saruri de rehidratare, ceaiuri, apa, caci aveam experienta). Abia dupa vreo 3 zile a fost in stare sa manance ceva. In tot intervalul asta a slabit 500 gr, cat pusese in 2 luni pe ea. Acum inca mai suntem pe mancarica mai usoara, dar a ramas cu o "sensibilitate" de a manca doar mancarea pasata foarte fin. Altfel isi facea sila singura si incepea sa verse.

Oricum daca am vazut ca e pe drumul cel bun, ne-am hotarat sa testam noua masinuta si am plecat cateva zile la munte. Ne-am cazat in Moeciu de Sus la Pensiunea Perla Carpatilor (http://inmoeciu.ro/ch.php?id=68). A fost foarte placut, am scapat si de canicula din Bucuresti. Erau multe familii cu copii. Chiar si gazda avea o fetita de aproape 10 luni. In fiecare zi am avut in plan sa vizitam cate ceva. Asa ca am plimbat-o pe Andrada prin castelele Peles si Pelisor (aici pana la urma a hotarat ca e mai bine sa faca nani), Bran, cetatile Fagaras si Rasnov. Am fi vrut sa mai stam dar a trebuit sa-l internam pe tatal meu pentru operatie, asa ca ne-am intors in Bucuresti.

Azi am fost la dr pentru vaccinul de 13 luni, Infarixul Penta. Eu am bagat de seama ca in general la prima masa, Andrada papa doar vreo 160 ml de lapte de la mine. Si am intrebat dr ce fac, cu ce sa-i completez masa. Si cand a auzit ca papa doar atat, mi-a spus ca trebuie sa o intarc, ca e mai toxic pt ea sa-i dau asa. Eu stau si ma intreb cum poate fi totusi toxic laptele de san??? Sincer eu as fi lasat-o pana cand se intarca singura, sau macar pana pe la 1 an si jumatate. Asa ca nu prea stiu ce sa fac.

In alta ordine de idei, as dori sa o felicit pe Neda pentru sarcina!!! Sa fie bebe sanatos!!

July_g, sa va creasca mare si frumoasa printesica!!

LA MULTI ANI JULY_G, A.C si CARMENCITA!!! (nu cred ca am apucat sa va urez de ziua voastra) Sa fiti sanatoase si iubite!

La multi ani, Roxana!!! Sa dea DD ca bebe sa fie fetita !

Cami, sedere placuta si indelungata in noua voastra resedinta!

Poate cu racorirea vremii, ne vom apuca sa scriem mai mult...

am livada.

Steluta cu Andrada Cristina (17 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Stelutza, bine ai revenit

Relativ la alaptat, tare-mi pare mie prostie sfatul asta.. si, coincidenta, de ceva vreme tot il au - asa ca ma dau si eu cu parerea mea pe-aici...
Cum sa fie toxic laptele de mama?? Toti copiilasii din fam noastra s-au intarcat singuri - una dintre nepoate a supt pana la 2 ani - si e inalta, frumoasa, desteapta... a, da... e rockeritza, asta precis de la laptele de mama i se trage

Eu o pup cu mult drag pe Andrada , ea stie bine-bine ce e mai bun pentru ea si cat

Oana Rusu - mamica de Paul-Victor, din 21 iunie 2006
Am implinit un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abibrinza spune:

Buna mamicilor si tatic!

Steluta, nici eu nu cred ca laptele de mama e toxic.Dar sa-ti povestesc despre noi.La un an si o luna ai lui Victor m-am hotarat sa-l intarc.Motivele erau multe si diverse.Surpriza mea cea mai mare a fost ca Victor , la o luna de la intarcare, cantarea cu un 1,3 kg mai mult, a inceput sa manance cu adevarat, ce-i drept tot numai ce ii place, e un adevarat barbatel.Eu nu dau nici un sfat, iti spun ca la noi a fost bine ca l-am intarcat pe Victor.

Eu sunt in vacanta, am dus copilul si pe mama mea la socrii si deja imi e dor de el si abia astept sa-l vad.Se pare ca ii prieste la munte iar eu m-am odihnit cu adevarat.

Pupici

Arabela si bebe Victor-Catalin (22 aprilie 2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Bine ai revenit Arabela si la barbatzelul de Victor, frumusel mai e intre flori

Oana Rusu - mamica de Paul-Victor, din 21 iunie 2006
Am implinit un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DANUTU spune:

mie nu mi_a urat nimeni spor la treaba
oare de asta nu am nici un chef?
arabela,m_am uitat si eu la victoras ,frumusel flacaul(are hanorac ca fii_mea

)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abibrinza spune:

Multumesc Oana!Eu stau cam prost la capitolul scris.Si a fost si caldura asta nebuna care pe mine m-a cam terminat.

AC, cred ca meriti felicitari pentru concursul de pe 16 iulie!Gresesc?

Arabela si bebe Victor-Catalin (22 aprilie 2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abibrinza spune:

Danutu, spor la treaba!Hai ca ar trebui sa ai ca la voi s-a racorit deja.

Arabela si bebe Victor-Catalin (22 aprilie 2006)
poze

Mergi la inceput