Colectia de toamna iarna 2005(144)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Am facut eu o lista de apel pt. fetele care nu au scris deloc de muuult timp, poate de peste 1 an, sper sa nu se supere nimeni. Chiar daca cu unele dintre voi poate mai tin legatura.... eu jur ca habar nu mai am cine sunt.

Amparo, Pineapple (a scris doar 1 mesaj acum 2 luni ca vine in Ro), Ancris, Ralcat, RaluD (stiu ca e activa da' total in alte parti), Mirela Anca (care din pacate a disparut aproape complet), Ionaina, Hanuc, Alondra, Zapacila, Ancatrana, Ancaloredana, Bileana, Carlitos, Nastea, Lordra (din pacate idem absenta total pe DC), Danida, Doinna, Mirelaispir, Osteffy, Mariailin, Angi75, Ioanap,Gogolos, Ank si bb

Inca o data, acesta este un fel de apel, daca mai doresc sau nu sa stea pe listuta. Nu vreau Dne fereste sa cauzez discutii, cine vrea, sa ignore postarea asta.

Edit: eu as pastra totusi pe lista mamicile Lordra si Mirela Anca,pentru ca au fost alaturi de noi inca de la inceput, iar eu sper sa revina cand vor avea putin timp

Ripley 28+ Iris Maria si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Hello, hello!

Ilenutza, felicitari pentru bebe marisor si papacios, sa va bucurati cu totii de noul membru al familiei, sa creasca mare, sanatos si cuminte! Iar tie refacere cat mai rapida si mult laptic!


Ripley, Patricia, ma bucur ca ati mai dat un semn de viata!

Ripley, draguta camera fetelor, si eu am ramas impresionata de birouri, de paturile de fetite mari... O singura observatie din partea unei colege de camera cu surioara timp de vreo 20 de ani: o sa-ti trebuiasca mai multe dulapuri!! La noi asta a fost vesnicul motiv de scandal, cearta si batai , nu ne puteam abtine sa nu luam una din hainele celeilalte .

Feli, super ca ati ajuns la asa un medic! Cum mai e Ilinca? Sper sa scapati de antibiotic.
Acum ma tot gandesc si eu, cred ca ii trecea si lui Cristi fara antibiotic . Puteam astepta macar o zi sa vedem cum evolueaza, efectiv am avut aceleasi simptome, cauze... Numai ca doctoritei i se paruse gatul extrem de rosu, i-a fost frica sa nu se suprainfecteze...
Si noua ne-a fost frica, am doua prietene care au ajuns cu copii la spital in urma unor amigdalite cu evolutie proasta si au ramas socate de experienta .

Roxi, multa sanatate Alexiei, cred ca sufera tare mult, saracuta .

Lavi, ne-am mai conversat noi pe tema... Iti inteleg perfect dilema, dar ideal ar fi, cum au spus si fetele, sa gasesti cat mai mult timp si pentru familie in perioada imediat urmatoare.
Din cate vad eu, exista destule firme in domeniu care accepta sa lucrezi cu program redus (angajeaza studenti in situatia asta), nu e ceva iesit din comun. Mie una imi ajung cele 6 ore la fix.

Meniul de ieri: ciorbita de pui a-la-grec si papricas de pui cu mamaliguta (yammi-yammi), azi ciorbita de vita, carnita cu sote de morcov cu mazare. Pe maine planuiesc carnita de vita cu piure de cartofi si sos de rosii (combinatia mea preferata, cred ca o sa-i placa si puiului ).
Cristi mananca ciorbita pe la 12-13, inainte de somn, si felul doi cand se trezeste. Nu va ganditi la portii normale, sunt fericita cand ciuguleste cate ceva cu placere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Alinush, pe unde va mai plimbati voi? Nu ai mai dat de multisor un semn de viata, te asteptam inapoi!

Gandacel, cum te mai descurci, ce mai face bebe Stefania si Bogdan ?

Nici Patricia_Dragusin n-a mai scris de o buna bucata, nici Ionikka..
Se imputineaza lumea pe timp ce trece, sper ca in nov-dec cand expira concediile de maternitate sa nu bata vantul de tot pe-aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Joy, voi stati bine ...daca Vlad arata nas, urechi, gura...etc e super inaintat la faza asta.
Eu degeaba insist si vorbesc cu el de ma doare gura ca nu vrea.
Stefan e genul care nu-i place sa fie provocat la vorba.Daca il intreb....sau ii spun sa repete nu vrea. Daca il las in pace atunci ii merge gura de numa' dar bieninteles pe limba lui. Singurul lucru care face la cerere este: raspunde la numele sau si daca ii spun sa aduca ceva aduce.

Ile
, sa-ti traiasca feciorul! Sa fie sanatos, cuminte si papacios!

Madutza, la 12 i-am dat la setf clasica supa de pui. cand se va trezi ii dau chifetel cu sos de dovlece(o tin in sos de dovleac ca am o gramada de dovleac acasa)
--------------------------------------------------------------------
Si la Stefan o sa-i dau din sept Ribomunyl pentru sistemul imunitar.

de-ale gurii

Veronica si
Stefan Peter(1 an si 8 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

Salutare:))

Iote ca m-am spariat ca ma "curatati" si am aparut [:P]

Despre noi:

am fost in concediu, ne-a placut, am fost si in tara si in Bulgaria la Albena, ca in tara totusi e dezastru, placut mult la Bulgaria, merita mers.

Dimitrie a fost super incantat de mare pe care o numeste "apa apa" adicatelea e apa adevarata nu piscina si ligheane ce imi dati voi mie [:P]
Este plin de julituri, vanatai, vorbeste, face propozitii, "nu ma veau" si "nu ma tebe" "hai gan"(hai pe topogan sau la) "baca tai" sa ma imbrac sa mergem tai) si mai multe din astea, insa are si o gramada de cuvinte pe care le pronunta cum vrea el sau numai jumatate de cuvant, de exemplu Doamne Doamne e nania, de unde pana unde....

Plecam din nou in concediu in sept. in Croatia, 14 zile, am sa va scriu si de acolo pareri.

Am masina noua , Hyundai Tucson cu de toate in el tot, tot...ca tot vad ca bate vantul schimbarilor de masini pe aici.

Am citit pe sarite, am vazut ca sunt copii bolnaviori, multa multa sanatate si pentru Ile sa traiasca copilasul si sa ai o recuperare usoara si fara colici la burtica.

Va pup!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

Felicitari, ilenutza!!!! sa-ti traiasca mari, sanatosi, destepti si cu noroc!

ripley, ana doarme deja in patul din poza, fara zabrele, doar cu bara, sau este pentru viitor patul?



mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

cand va aud: al meu vorbeste cam putin, a mea zice doar cuvinte, nu le leaga intre ele etc etc etc...nu stiu ce sa mai zic:)) Nichita nu zice decat mama si apa si are 4 dinti doar.....


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Anda, daca tot e vorba de comparatii intre pitici, mie mi s-a pus acum alta pata: al meu e cam mic! Cand va aud pe voi ce marimi poarta la haine... Noua nr. 86 (luat din DE sau de pe laredoute) inca e ne mare . Are cam 86 cm si 12 kg...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Hello.l-am vazut pe bb2 de Ile.
pun cateva poze in contul comun cu el dar mai dureaza un pic ca tre sa culc copilul. revin cu amanunte.

Miri si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Unii copii sunt mai mari altii vorbesc mai tarziu si tot asa.
Stefan are la haine 96 pantloni, 92 tricouri, body 96...... si 24 la picior.

de-ale gurii

Veronica si
Stefan Peter(1 an si 8 luni)

Mergi la inceput