Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (66)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

desiree-drum bun,distractie placuta,si sanatate multa lui Octavian!



S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Lavinia, la multi ani, sanatate, fericire si noroc!
Alexandra, multa sanatate! Iti doresc sa te refaci repede! Din nefericire, stiu din proprie experienta cat sunt de pacatoase durerile de spate!
Dia, vreme frumoasa si distractie maxima la munte!
Danutz, multa sanatate si tie, sa treaca repede bubitele! Referitor la problemele din familie, asa cum au spus si fetele, convinge-l pe sotul tau ca e mai bine si mai liniste in casa cu o bona si scapa rapid de soacra. Cat despre parazitul de cumnat... daca va pleca soacra, nu va mai avea cine sa ceara bani pentru el, asa ca poate scapati si de el.
Dianocica, felicitari pentru dintisor! Acum poate mai fac si dintisorii o pauza si va mai lasa in pace o vreme.
Adina, vazut Rontaila! Dulce, dulce! Iar piscina e super, foarte mare, iar piticuta pare sa se simta foarte bine in ea !
Desiree, Octavian, ca sa scape repede de antibiotic! Casa de piatra fratelui tau si petrecere frumoasa la nunta! Va asteptam de pe coclauri moldovenesti cu multe poze!

La multe lunisoare sarbatoritilor zilei !
Rares Stefan de Veronici
Rares de Zina
Irina de Deny75
Mihai Laurentiu de Lavinia_P
Patrick de FlorentinaG
Alessandra Elena de Cristina_L



Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luly spune:

Offf, offf sunt cam necajita. Dupa ce ca Isa nu mananca mai nimic se pare ca si lapticul meu e pe duca si nu cred ca mai am ce face. Am ajuns sa-i dau mancarea cu seringa de panadol ca altfel la lingurita nu deschide gura. Dimineata ia de buna voie 2-3 lingurite de fructe si pe urma nu mai vrea tb doar s-o pacalesc, la pranz la piureul de legume nici nu se mai sinchiseste sa deschida gura la lingurita si iar tb sa recurg la seringa. Doar dupa-amiaza masa de branzica/iaurt o mananca relativ bine(in comparatie cu celelalte mese si deschide gurita de bunavoie), adica mananca aprox juma de borcanel de iaurt sau juma din cant de branzica facuta din 300ml lapte. Nu stiu ce sa-i mai fac ca sa manance. S-o fi suparat ca-i zice toata lumea ca e grasuta si acum are grija de silueta .
Asa, m-am vaitat si eu , gata ajunge. Sa trecem la lucruri concrete. Fetelor sa nu radeti de mine dar eu n-am folosit niciodata lapte praf pana acum. Deci ce lapte praf imi recomandati, adica ce firma, si de care - de inceput (nr. 1) sau in functie de varsta ei (nr 2) tinand cont ca pana acum a fost alaptata exclusiv .
Si cu ocazia asta poate ii fac si vanzare lu' A_deju de niste biberoane ca stiu ca are colectie



Luly mamica de Maria Isabela (03.12.2006) si Diana Andreea (04.12.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luly spune:

Gata cu vaitatul , sa trecem si la lucruri mai placute.

Azi e ziua mea asa ca dau de mancat si de baut.
Deci repede- repede ca mai e putin si se trezeste lumea si eu n-am terminat pregatirile pe aici.
Pe cele mai matinale va astept la o cafeluta calda si aromata
. Pt pranz am muncit si v-am facut eu cu manutele mele niste pizza care cred ca merge bine pe caldurile astea cu niste sau .
Iar pt dupa-amiaza lasam muzica si dansul .

Nu stiu dc voi apuca sa intru in cursul zilei dar v-am lasat totul pregatit si sigur va descurcati.
Va pup




Luly mamica de Maria Isabela (03.12.2006) si Diana Andreea (04.12.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

stiti ceva? nu e frumos, nu e crestineste, dar mi-e ciuda! mi-e ciuda ca nu am unde sa merg, sa se zbenguie si fata mea in piscina cu apa pana la genunchi! acum stau si imi iau cunostintele la rand, am vreo 2 variante, problema e ca pt weekendul asta mi s-a pus pata prea tarziu, iar in celalalt trebuie sa fim in bucuresti. dar cred ca am o solutie de compromis - merg duminica pe terasa la soacra, ce a acoperita. daca nu imi tuna altceva intre timp.dar mi s-a pus pata.

chris + alexandra
varsta alexandra
bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Luly!!!! Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de familia ta frumoasa! ...cat despre lapte praf, ti-as recomanda Milumil...eu zic ca poti incepe direct cu 2, conform varstei...

Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

aseara n-am mai apucat sa intru, treburi gospodaresti...

laura, pana la urma iese sau nu iaurtul ala?

danutz, toate trec, sanatos sa fie bebe ca restul s-o rezolva cumva.

alexandra, sanatate multa si

desiree, concediu placut!

dolores, cum mai e david?

luly, nu fii suparata pt laptic, e mare lucru ca ai reusit sa o alaptezi pana acum, e foarte bine. noi suntem cu nan, poti incepe direct cu nan2, conform varstei. si pofta mare la lingurita, sper sa fie doar o faza trecatoare. si sanatate pt aniversarea ta!

marc a facut o iritatie f.urat pe scrot, are 2 pete rosii de parca i-ar fi luata pielea acolo, parca e carne vie. nu pare sa-l doara pt ca ma lasa sa-l spal si sa-l dau cu reviken dar nu pare sa se fi ameliorat deloc de ieri de cand am inceput cu reviken-ul. pediatra nu l-a vazut dar a zis ca e de la aciditatea sporita a urinei si scaunului, ca poate fi reactie la antibiotic. cu ce naiba sa-l mai dau?



Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.sonia.as.ro/" target="_blank">Pentru inima Soniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

La multi ani tuturor sarbatoritilor de astazi!

Luly si eu o sa-l trec pe lapte praf, caci pe 4 august plecam doar cu fetele in concediu si-l lasam pe pitic cu mama. Mie mi-a recomandat pediatra Milumil, asa ca pe asta-l voi incerca.

Am fost ieri la concertul lui Julio si mi-am lasat sotul singur cu cele 3 minuni :). S-au descurcat foarte bine, asa ca am zis ca mai pot pleca si eu de-acasa uneori. Le-a spalat Stef pe fete si l-a hranit pe cel mic :). Cand m-am intors (pe la 1.30) copiii dormeau, iar sotu' era in toane bune. Sunt incantata!
Concertul mi-a placut, cu toate ca sonorizarea a fost proasta, cel putin la inceput. Asa ca au fost ceva huiduieli. Dar la final toata lumea era in picioare si aplauda. O jumatate de ora a bisat. Iar cand a cantat fara orchestra a fost nemaipomenit. O fi el batran, dar pentru mine ramane numarul 1!

Vad ca vorbiti iar de dinti. Victorila a ramas la unul singur pe care-l are de vreo luna si jumatate. I s-a albit gingia in cateva locuri, dar nu-i mai iese nimic. Asa ca roade tot ce prinde (mai ales pe mami la alaptat :) ).

Fetelor, nu stiu ce sa ma mai fac cu parul asta! Imi cade ingrozitor. Speram sa-si revina dupa sarcina, dar e la fel. Si analizele (mi-au facut la serviciu) au iesit bune. N-as vrea sa ma tund, ca nu-mi sta bine cu parul scurt :(. Poate-mi dati vreo idee ce sa fac sa nu-mi mai cada asa de rau.

Alexandra, multa sanatate!

Dianarus, imi pare rau pentru Marc. Bine macar ca nu-l doare. Daca ai putea sa-l lasi in funduletul gol un timp, cred ca i-ar prinde bine. Despre creme nu stiu ce sa-ti zic; noi folosim una cu oxid de zinc de la Nivea.

Numai bine,


Manuela, Stefan si cele 3 minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Servus,
Mi-ati dus lipsa???? Mie mi-ati lipsit tare mult si chiar nu cred ca voi gasi timp sa recuperez din urma...
Deci, A_deju, te rog sa imi faci un rezumat ; acum am realizat ca de multa vreme ai cam stat degeaba.... taiem la salariu
Noi am ajuns abia marti seara in Cluj... am venit la Bucuresti ptr concert si intalnire cu mamici si mi-am lasat juma' din dantura la dentist... nu pot manca, sint deprimata si mai am de dat si 2000 euroi sa platesc dentistul (dar e vina mea ca nu m-am dus din timp si paradontoza si-a facut de cap).
Am chef sa ma uit la poze in pauza de pranz....dar nu stiu unde; ma puteti indruma???
A fost super intalnirea in Herastrau... abia astept sa ne vedem si la iarna.... tot la picnic????
Va pupicesc pe fiecare in parte si pe fulguietii nostri cei frumosiYagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">fulgi de nea
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca
slide Luca
varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

LULY,LA multi ani,sanatate si fericire!!!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)
poze Alessia

Mergi la inceput