Azil privat pentru batrani?

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristoiu

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Yo cred ca poate primi viza in EU daca dovedesti ca nu se poate intretine/ingriji singura in ro.


Guestus, vorbesti pe linga. Care era moto-ul tau? "Nu stiu, nu ma bag"?!

Romania este EU, n-are nevoie de vize sa vina aici. Nu despre EU vorbesc eu. Eu sunt in Germania temporar, si pe urma ce te faci cu asigurarea de sanatate? Ai idee ce inseamna sa faci asigurare in strainatate unui om in situatia ei?


tu nu intelegi nimic. sa vina in EU nu-i trebuie viza...dar ii trebuie daca sta mai mult de X luni. ma doare capul sa explic unuia care are chef de comentarii aiurea pe linga...asa ca succes


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

tu nu intelegi nimic. sa vina in EU nu-i trebuie viza...dar ii trebuie daca sta mai mult de X luni. ma doare capul sa explic unuia care are chef de comentarii aiurea pe linga...asa ca succes


hai ca devii plictisitor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Tztztz, Guestus, vezi daca nu esti atent ce patesti? Cristoiu ti-a zis ceva de Canada si ca e temporar in Germania asa ca...
Cat despre azilul ala al tau, e prea ieftin, mai pune ceva. Si astept pozele .

Cristoiu, gata, ai PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

cred ca e o investitie buna intr-un azil pt batrini bogati. si gradinitele private merg ceas...asa ca de ce nu ar merge si un azil?



Merge, Guestus, merge...afacerea exista, sunt disponibile si fonduri europene...mi-e ca ai pierdut startul...

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Am dat o cautare si uitati ce www.roportal.ro/subcategorie/257.htm" target="_blank">camine de batrani am mai gasit. Vedeti ca sunt 2 pagini.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Normal ca exista...ca doar nu inventeaza guestus roata in anul 2009.
Dar yo cred ca nu sint cite ar trebui sa fie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c_raluca spune:

YMCA, imi dai si mie te rog mai multe detalii cu privire la acest camin? Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora2009 spune:

In legatura cu anuntul dumneavoastra de pe forum privind adresa unui camin de batrani cu Altzheimer va pot da mai multe informatii despre un asemenea azil care se gaseste pe valea Prahovei.
Puteti sa ma contactati la telefon: 0732 275 700.
Pretul este de 1.500 RON lunar cu toate serviciile si consumabilele incluse.

Casa bunicilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simali spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristoiu


Spre exemplu zi-mi mie daca stii, ce facem cu matusa care azi vrea maine nu mai vrea la azil. Unde nu se pune problema banilor si vinzarilor de case sau nadragi, ca platim. Si pe care am lasa-o sa moara in casa ei cum a vrut, numai ca mi-e ca moare mai repede decit e cazul, ca din avaritie nu isi cumpara de mincare si si-a taiat firele la telefon, frigider, lumina, absolut tot in casa. Uite o problema unde chiar caut un raspuns si nu ma bag in vorba doar de flori de mar.


Uite ma pun eu in locul bunicii tale. Mie nu mi-ar placea ca daca ma apuca la 95 de ani (vedeti ce optimista sunt) sa-mi tai firele la telefon si sa traiesc in bezna sa vina rudele peste mine si sa ma bata la cap ca nu e bine. Mi-ar placea sa aleg cum sa mor. Sa am libetatea sa fiu oricat de tacanita vreau atata timp cat nu fac rau nimanui. Sa ma sui pe acoperis, sa cotcodacesc, sa sap gropi in curte, etc. Face omul ce vrea in casa si in curtea lui.

"Calea de mijloc este calea ZEN"

Alice

Mergi la inceput