Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (65)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

am intrat numai sa va spun de febra. scade la 37, dupa 2 ore e iar la 38 si tot asa. bagam paracetamol si asteptam...

dianocica, in afara faptului ca e mai marait si se cam cere in brate e vioi, cu chef de joaca (numai in 2!), si... culmea culmilor... mananca rezonabil!!! 150g cereale, 150g legume cu carne. si mi-a baut 200ml lapte dimineata la 6, desi ardea tot la 39.5...

sunt fericita dar nu-mi vine sa cred...


dia, vorbeai serios, exista minge numai cu etichete pe toate partile? daca exista vreau si eu, daca ai glumit...na, am muscat-o, dar mi-ai dat o idee creativa lamureste-ma...



Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.sonia.as.ro/" target="_blank">Pentru inima Soniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Multam,fetili,de aprecieri!

Ii bagam si pe OANA si pe MARK la scarmat dupa etichete

dianarus,bine ca te priceppila "impachetari".asa invatam si noi !
cum se mai simte piticel?

Marani,a iesit dintisorul?

Alexandra

quote:
...parca ma vad la anu in gradina cum tu si Asiza mancati gratarel si eu o sa rod morcovi...
uite,promit ca si eu o sa mananc morcov cu tine! si asa nu ma omor dupa gratar,imi naga barbatu pe sub nas si ma tot pune ia si gusta,ia si gusta ca asta e altfel !

dia am auzit pe la voi de minge cu etichete,dar nu am vazyut.

continui mai incolo ca am musafiri




S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Desiree, cum se mai simte Octavian? A mai facut febra?

Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

DIANARUS, sa treceti peste greu,bine ca a scazut febra!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)
poze Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

E o caldura infernala,am vrut sa ies la plimbare cu alessia,dar ne-am intors urgent,nu se poate trai afara!!!!!mergem dupa 7,ca acum e jale.

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)
poze Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

salutare fetele,
cum mai rezistati? AER CURAT la toate.
iar am citit pe diagonala - dar am vazut si retinut punctele principale.
Va pupic pe toate.
Kokorina na? am aparut si hai ca nu am stat prea mult departe de voi. doar o zi. vazut si eu pozele voastre.

quote:
Originally posted by dianarus78
dia, vorbeai serios, exista minge numai cu etichete pe toate partile? daca exista vreau si eu, daca ai glumit...na, am muscat-o, dar mi-ai dat o idee creativa lamureste-ma...



uite despre www.toyscamp.com/viewproduct.asp?productId=TG117700" target="_blank">asta vb Dia. V-am pove ca si eu ii fac una la fii-mea? Nu cred ca mai exista ceva in casa mea sa aiba eticheta. Toate le-am taiat pentru a i le coase pe mingiuca.


hai ca pun poze ... si revin cu povestioara ungureasca.


Miro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

asa ...
deci am plecat dimineata pe la 9.30 - am ajuns pe la 11 - ora lor 10. Atunci se deschidea strandul - deci la fix. Nu pot spune ca au fost super conditii - ca doar la tot pasul intalneai romani ... dar oricum incomparabil cu strandurile timisorene - sa nu mai vorbim de cele din orasele mai mici.
Apa era curata, oamenii cat de cat civilizati. De cum am ajuns - in apa. In afara momentelor in care a papat si a orelor in care a dormit - Kara a fost numai in apa. Marele nostru noroc a fost ca au avut si o piscina acoperita ... deci un super confort pentru noi. Am mai avut cu noi o fetita de un an jumate care nu dorea la piscina acoperita - ci doar in bazinul copiilor- desi a fost tinuta cu palarioara pe cap si data cu crema de protectie solara 50+ - tot s-a ales cu arsuri pe umeri si brate.
Kara s-a comportat exemplar - i-a placut mult in piscina (30 de grade), chiar mai mult decat atunci cand mergem la bazin (in TM). Prima tura a dormit-o pe patura - la umbra - dar tare mi-a parut rau de ea cum transpira saracuta - a dormit doar o ora.
In acest timp noi ne-am facut de cap prin celelalte bazine, topogan, olimpic, etc. Una din fetele cu care eram statea la plaja si implicit avea grija de Kara. Stiti cum ne simteam??? LIBERI!!!
A doua tura de somn a dormit in incinta bazinului acoperit, in carut - iar noi ne-am balacit in voie cu ochii la ea.
Dupa trei sferturi de ora de balaceala - ni s-a facut foame - asa ca am iesit din incinta si am mers la paturi - a mai dormit putin la umbra - dar caldura infernala a trezit-o. Ne-am imbarcat si ... home.

Problema - NU MAI PLECAM DE ACASA FARA OLITA!

a facut un kk mic in pampersul de apa - se uita la noi si se scremea saracuta si noi o incurajam sa faca in pampers. Ea nimic.
Acasa cand am ajuns - de cum a simtit ca e acasa a inceput sa se screama - am adus olita si a facut fata mea ... pt toata ziua.
Asta parca e fii-mea ... nu face dom'le ... decat acasa la ea, da?

no - cam atat. Ideea e ca e fain, ieftin si merita. Plata - cam 26 ron de amandoi (copiii sub 4 ani nu platesc) + papa + benzina.

AAAAA!!!! si poze - cam putine ca mai mult savuram momentele in 3 decat sa facem poze. you all.

www.flickr.com/photos/8904209@N07/868718311/in/set-72157600728724688/" target="_blank">POZE NOI (de aici inainte)


Miro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinico spune:

duminica duminica...dar valeu..
hopa sus pe prima pagina!

Beatrice (13.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

ne-am adunat de la balta pt mancarica si somnul de dupa amiaza....ce liniste aici...

Miro, ff fain la strand . Kara e o scumpa...auzi, chiar sta singurica acolo pe marginea cazii?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

vai, ce poze faine de la munte ...Marani...adevarati iubitori ai muntelui...echipati, hotarati....sper ca i-a priit piticei.

poza www.flickr.com/photos/10167710@N07/869976888/in/photostream/" target="_blank">asta e de revista!

Mergi la inceput