Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (65)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daphna spune:

DANDUSA,si noi am fost in greva foamei ieri,la fel ma gandesc si eu ca-s dintii....sau caldura,posibil!

georgiana mami de Elisa(15.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

dandusa, hai ca esti mortala ... dupa ce m-ai facut sa plang pe-aici ca m-am uitat pe linkul tau cu sosonica , m-am imprastiat efectiv de ras cand am vazut gafa ta cu bogdana ... chiar m-am uitat la poza inainte sa vad derularea evenimentelor si m-am gandit ca bogdana seamana tare cu doamna aia, n-o fi maica-sa? n-ai asa spirit de observatie ca mine ... asa sa stii, ca inca mai rad
hai sa-ti mai zic una din randul gafelor, facuta de al meu sot care se cam pricepe la de-astea : a intalnit o fosta colega care avea o fetita de 3 ani si acum o vede cu burta si-i zice: "bai, icsuleasca, faci ce faci si tot gravida esti!" la care ea, se inroseste toata si zice: " de fapt nu mai sunt gravida, am o fetita de 5 luni, dar n-am apucat sa slabesc" ...tare, nu? el se apara si zice ca avea o burta rotunda ca-n luna a -7-a ... te-am inveselit???
sa stii ca si Oana e in greva foamei de vreo 2-3 zile ... sper ca de la caldura, ca dintii nu se-arata nici acum, incep sa ma stresez deja ca nu i-a iesit nici unul.... acum vreo 2 nopti am visat ca i-au iesit 8 dinti odata ...sper sa nu se intample asa, dar dc tot nu-i ies, poate tb sa recupereze

aelita, si noi ne bagam la grupul "mancatorii de etichete" ... pasiune mare si veche... le gaseste si pe alea de sub salteluta de joaca ... vreau sa-i iau o minge din aia numai cu etichete, stii de care?

Dia de Oana (29.11.2006)



poze OANA
luna a-7-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

chinico, daca Bea papa tot ce-ai insirat acolo, ma roade invidia (Oana ar manca cam 2/3, dar numai dc scoti fructele, din care papa cateva guri).... ptiu ce copil cuminte ai!

Dia de Oana (29.11.2006)



poze OANA
luna a-7-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

imi dati ceva sugestii de patut pliant pt Oana, ca vrem sa plecam cateva zile la munte si inca n-am cumparat... pliiiz

io ce ma fac ca Oana nu vrea carne decat de la borcanel de la hipp???? facuta de mine in nici o forma... legumele da dar dc au si carne - nu!

Dia de Oana (29.11.2006)



poze OANA
luna a-7-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinelaf spune:

Buna ziua fetelor
Pentru mine cel putin a inceput ziua tare bine chiar daca inca e foarte cald. Se pare ca Rares e spargator de greva. A baut 230 ml lapte la ora 7. Nu a baut asa cantitate mare niciodata, poate adunam la 2 mese atitia ml. Imi pare tare rau ca ceilalti fulguleti nu au iesit inca din greva.

Anca de auras si Antonia de saryta
Victor de acs si Maria de cleomoni
sbogdana -ici si multumiri ca ne-ai felicitat pt intoarcerea de pe burtica. Zara e o dulce.
Cred ca Rares e cel mai relaxat fulgulet. In fundulet vrea sa stea, dar mai rar si doar cu ajutor.

Aaa era sa uit Kokorina arati super (sa nu mai spui ca esti grasa) iar copiii sint frumosi foc.
Alexandra nu ai fost cumva la Oradea? Am vazut pe cineva care iti semana.(culoare parului parca nu era asa misto ca a ta) Sau poate ai fost tu si dau acuma cu bita in balta.
Hai va pup si daca tot e la moda "AER CURAT" va dorim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

neatza, transmit de la coada lacului ....luam cafeaua pe teresa...aburul se ridica din apa...senin...se anunta o zi frumoasa..pate apuc si eu sa fac baie si sa trag la canoe , ca ieri nu am apucat...Julia e destul de bine, doar focul de tabara de aseara a cam speriat=o...adevarul e ca era o bezna...asa ca am venit in camera si am tras o petrecere in pijama cu nasa si nasica mica...

buun, vad ca nici voi nu va dezmintiti...gata cu amenintarea de cod rosu ? ...lup verde...sau cum vreti voi sa ii ziceti....din visinata au ramas doar visinele...bune si alea...

predau legatura la capitala...sau wherever you are....
weekend placut!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

o durere de capde la bauta de aseara...de nu ma vad...
dandusa de abia ce ma uitam la poza cu 'nesuferita' si si vazui o super asemanare...da' zic ca mi se pare, n o batea dandusa daca era ruda... si cand colo, ia uite ce facea fata...bogdana eu cred ca de la bautura i se tragea..pai n ai vazut ce privire avea ? era turta, garantez....de aia nu s a prins.. pai cum altfel s a terminat visinata asa devreme...intelegi, da? are circumstante atenuante..

bai, nesuferitelor, bine ca i ati spus lui d ca se face greva foamei....pai ieri dupa ce v a auzit pe voi a mancat cam 5 jumatati de linguritze de fructe, 1 de legume si vreo 12 guri de tzi. sa moooor. a, mint. asta a fost alalteieri...ieri a baut apa toata ziu a. si atat....

dianarus offfffffffffff, nu pot sa cred...de abia incepuse si el sa manance.... off multa multa sanatate
dia de fiecare data cand iesim prin magazine de bbi ma felicit (si, culmea, chiar si alex o face) pt patutul pliant de la miniblu. la 1 mil redus. e extraordinar. super rezistent, pliat de nspe ori si e ca nou. mai am o prietena cu unul de la hauck si e tare multumita

fetele, lucrez la lista pt botez (aia cu cadouri ). in afara de jucarii de tot felul, cu ce mi ar mai sta bine ?

diana si david 03.12.06
www.sonia.as.ro/" target="_blank">Sonia

M-am certat cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat. In schimb Marian Iancu e obraznic si umbla cu tot felul de jargoane care nu e bine sa le dai la presa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marani spune:

Am pus poze de pe Ceahlau in mailul comun pentru cine are placere si timp, vizionare placuta! Cu dedicatie speciala pt YAGMUR!

O zi racoroasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

dianocica musai haine pt 1 an jumate chiar, va d mic este din categoria voinicilor. si jucariile ar fi bine sa fie pr varsta mai mare. pisi se joaca cu unele care teoretic sunt pt 12 luni. sau, in loc de jucarii multe si marunte, mai bine tricicleta.

chris + alexandra
varsta alexandra
bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Doamne, sunt dusa cu pluta rau de tot! Cred ca de la visinata mi se trage! Am scris aseara un mesaj si eram convinsa ca l-am si trimis, dar acum vad ca nu e pe nicaieri. Habar n-am ce naiba am facut cu el! Incerc sa-l mai scriu o data din ce imi aduc aminte.

Uraaa!

Dianarus, multa sanatate lui Marc! Offff, saracutul, si de-abia incepuse sa manance mai bine!
Kokorina, super de super sandokanii si mamica, bineinteles! Mai, dar cat au crescut, nu mai au fetisoare de bebei, vorba Dianocicai.
Aelita, Marani, nu gasesc pozele voastre pe mailul comun. De fapt, nu mai gasesc nici o poza pe mailul comun. Noroc ca au pus fetele link spre pozele Kokorinei, ca altfel nu le vedeam nici pe alea.

La multe lunisoare Elisabetha Maria de Cleomoni si Victor de Acs!


Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput