Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (18)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabdyd spune:

Salutare stup,
Iaca am prins si noi un pic de internet pe aici pe la tara,
asa ca scriu repede ca nu pot sa stau prea mult,
ca trebuie sa fug aks la bb!
In primul rand pupici multi si La multi ani! tuturor celor care se sarbatoresc acum cand nu suntem noi pe forum asa des!
Despre noi, ce sa va spun, am impresia ca ma prostesc fara internet , parca mi se schimba persoana ,
ma rog, o sa treaca, am facut lobby pe langa mama, cu sorela, ca poate bagam internet si atunci sa te tii frate... e cam scump si nu s-ar foloi decat vara, asta e necazul.
Am facut botezul ... si i-a stricat preotul toata freza . A taiat vartos tocmai din creasta noastra de punkist , imi venea sa plang nu alta, asta e, sper sa creasca altul repede. Cica sa n-o tund, ca o sa taiem mot, la anul, daca om mai avea ce si arata asa haios cu o gaura mare in par ...
Si seara, ne-am chinuit o ora sa dam drumul la muzica, pen'ca nu le mergea statia la aia de la sala si noi nu ne-am gandit sa aducem, si uite asa .... noroc cu un vecin care a fost dragut si ne-a adus combina lui. Dar a fost bine, mai bine decat ma asteptam si am avut un meniu ... mmmmmm
Si Julie, ce credeti ca facea in biserica in timp ce canta popa slujba? Dansa fata ca era muzica, nu???
Cand o sa am mai mult timp o sa incarc pozele pe net sa vedeti si freza si dansul lui Julie.
Am fost si cu fetele la control, cica nu au nimic, niciuna, sunt perfect sanatoase
Va pupicesc, mai citesc din urma cat am timp de stat la net


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabdyd spune:

Kitty tinem pumnii pentru voi si .
Am uitat sa va spun de temperaturi...
In primele zile sa inghet de frig nu alta!!! Erau niste zile mai ploioase si in casa doar 20 de grade!
Afara, acum e si aici fooooarte cald, dar in casa e mai bine, nici nu e nevoie de AC, cca 25-26 de grade, mai mult pe seara... Asa ca din punctul asta de vedere ma felicit ca ne-am mutat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

Andreea20 unde esti? Cu ce esti ocupata?
Ti-am vazut printesa in poza (4 luni) si e o scumpa. Ai ridicat carutul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

Lilidana, cim dai restul legumelor la bb? crude sau fierte? Ca si eu i-am dat de o saptamina suc de morcov , crud,fara pulpa si vreau sa-i mai intoduc o leguma si nu ma idee cum.
Am mincat pepene nu o data si Adrian nu a avut nimic.
Noi nu avem probleme cu apa, in schimb ni se mai intrerupe curentul sau probleme cu cablul tv, de , doar traim in Romania, nu?
Mady sa ai parte de o petrecere frumoasa !

La multi ani sarbatoritilor de azi!
Gabdyd te invidiez pentru ca stai la racoare! vrem si noi...

Adrian bb de Elena M. (10.03.2007)Poze Adita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Buna, fetelor! Sunt mult mai bine astazi, parca am mai trecut peste probleme. Ma simt mai bine si fizic si ce e mai important copiii sunt mult mai bine, Giulia tot incearca sa se ridice, se enerveaza ca nu o lasam sa se intoarca pe burtica si in rest e f veseluta, isi rade in oglinda si ne rade si noua. Raul se vindeca f frumos, se misca mult mai bine, nu mai cere ajutorul cand sa se ridice din pat.

Din pacate, desi am citit tot si am fost foarte impresionata de mesajele voastre nu pot inca sa va raspund cum as vrea, pentru ca nu am timp. Ajutorul vostru e de nepretuit!

Prietena mea a fost operata aseara tarziu si se pare ca operatia a reusit. Copilul e la noi de ieri dupamasa de la ora 14. Acum a plecat putin cu tatal lui. Din pacate nu am destul lapte pt amandoi si lui ii dau tot a doua masa, intercalat cu ce avea mama lui la congelator.

Elyanne, ma gandeam ca ti-e greu, dar acum stiu sigur! Azi dimineata la ora 7 cand li s-a facut foame la amandoi deodata eram innebunita. Si imediat au si facut kk deodata amandoi. Din fericire Giulia a dormit toata noaptea in patutul ei si eu am dormit cu baietelul (Remus) in pat, ca el asa era obisnuit cu mama lui si s-a si trezit de vreo 3-4 ori. Nu stiu daca chiar a simtit, dar in timpul in care mama lui era in operatie copilul a plans f mult de nu mai stiam ce sa-i fac.

Mai multa lume mi-a spus ca nu ar fi cazul sa tin acum copilul pentru ca e prea mult pentru noi, dar si prietena mea ar fi facut asta pt mine si era singura varianta in care ea ar fi mers linistita sa se opereze. In plus simt nevoia sa multumesc cumva pentru ca puii mei sunt bine desi daca ati vedea masinile....

Am ajuns astazi si pe la bunica mea si operatia ei de cataracta a reusit. Doar ca nu i-am spus de accident si ma tot punea sa ma aplec sa-i dau cate ceva si eu de-abia puteam de durere de coaste.

Parca toate merg spre bine, iar acum cred ca vad altfel totul, prioritatile mele s-au schimbat.

Trebuie sa va las ca tocmai primesc inapoi baietelul sa-l hranesc.

Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Slideshow http://www232.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=76030397#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Kitty esti de admirat, cu toate problemele tale mai ai grija si de Remus. multi si sa ai putere sa termini "treaba" cu succes. Multa sanatate tuturor din familia ta si prietenei tale. O sa rasara soarele si pe strada voastra..deja se vad primele raze.

Stefaniya, nu te supara mamico, chiar m-am intrebat pe unde ai disparut.

Absoluta tu pe la ce umbra ai stat iar? sau ai fost la culcare? (Andreea e foarte ocupata cu Rianna mica si scumpa si nu prea mai are timp de raspunsuri;)



la multe luni bebeilor care azi is mai mari

ah, si petrecere frumoasa ptr cine mai face botez, cununie azi

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

Elena.2006 morcovul este singura leguma ce se da crud sub forma de suc;restul legumelor se dau sub forma de supa strecurata sau piure de legume. Fructele se introduc pe rand crude sub forma de suc sau coapte (varianta mar copt cu cereale a Paxelei care e f buna pt stomac).

Kitty multa sanatate si putere sa faci fata solicitarilor.

Aliana -da. Scuze ca nu pot sa sun dar micul senzo ma omoara cu starile lui.Ma tem sa nu sun si tocmai atunci sa inceapa sa urle.Poate maine ca va fi si tasu acasa incerc sa sun si reusesc sa vorbesc fara sa fiu deranjata.

Elena Giulia tare dulce mafiotul.Mai de actualitate asa decat rege.Regii au cazut dar mafiotii o duc tareee bineee

Stefaniya sper ca nu sunt eu cea care te-a suparat.Nu as suporta ideea ca am necajit pe cineva.Sunt cam sincera de felul meu dar nu rea.Sigur nu am fost eu, da?

Victor nu bea ceai; nu vrea suc de morcov, nu vrea suc de piersica si nu bea apa.Mai incerc azi odata cu apa si de nu merge voi incerca de luni sa-i dau supa strecurata.Am senzatia ca nu se hidrateaza suficient cu laptele meu.Cum zicea si Tzuna are pipi cam galben si ma tem de deshidratare desi, i-am dat sa suga si la 1 ora jumate, lucru care nu s-a mai intamplat de cand avea 2 luni.Simt ca innebunesc.Diversificarea mea de la 5 luni jumate cred ca se duce pe apa sambetei cu caldurile astea.Nu mai zic de programul de masa la 4 ore pe care-l facusem.La noi in camera temp a ajuns la 30 grade.AC nu avem cum baga luna asta din 2 motive:nu vin asa repede si avem 2 nunti la care-i musai sa mergem;deci nu putem da spaga sa ne monteze AC mai repede.Ii fac vant cu un evantai, 2-3 bai /zi si despuiet cam toata perioada de veghe si tot nu doarme mai mult de 1 ora intre mese;iar azi noapte a mancat si la 10 si la 12 si la 4 si la 6 si la 8.Hai ca m-am plans pentru toata saptamana.Baba zaluda ce sunt....as pleca in lume spre Norvegia..

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

Diana_jors te rog sa ma scuzi ca nu am facut rost de nr de tel pe care ti-l-am promis dar cu caldurile aste si cu decesul bunicii mele toate au ajuns cu susul-in-jos.Au venit ai mei de la Campulung si luni nadajduiesc sa pot ajunge acolo sa iau nr de telefon.
Despre sotzul tau nu am intrebat desi eram tare curioasa :de ce era rosu? hipertensiune sau de la soare s-a ars? si ce i s-a recomandat? Eu am de gand sa ies putin saptaman viitoare cu treburi prin oras si nu stiu cum sa fac sa aman sau nu?

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliana spune:

kitty m- a impresionat mult povestea ta, aproape ca am lacrimi in ochi. si cand ma gandesc ca eu faceam figuri, ca mi e foarte greu, ca la la la, prostii din astea.
curaj, liniste sufleteasca si multa putere sa mergi inainte.

pepene rosu si galben eu mananc in fiecare zi, nu stiu daca piersicile or fi bune?! Voi ati mancat?(fetele care alapteaza)

martutza , nu e problema , ne auzim noi intr un final

si mie imi cade parul cam mult, tin minte ca s a mai discutat sub asta, acum ceva timp si chiar ma gandeam atunci ca eu nu am probl, dar a inceput si la mine cam de o saptam

Ana si bebe http://family.webshots.com/photo/2656999240101784320XhbWkJ(13.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florin-a spune:

Hai sa ne laudam si noi cu progresele noastre.Ia priviti AICI
Florin-a si Ana-Maria-26.04.2007
progresele mele

mai avem 4 zile si facem 3 lunisoare

Mergi la inceput