Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (18)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaanamaria spune:

eu nu pot sa spun ca sunt balena am cam 50-51 kg dar am putina burta si de ieri m-am apucat de tae-bo si ma dau cu o crema de la Forever care cica reduce 2cm .
www.dropshots.com/day.php?userid=332674&cdate=20070719&ctime=184406" target="_blank">MIRIAM RIANA(filmulet)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaanamaria spune:

diana_jors pt ce folosesti tu cristalele astea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

anaanamaria: in cel mai rau caz, lichidul lasat de ele era bun doar de suc de pus la frigider vara si avea efect Placebo Pentru chefir am citit ca se pune o anumita cantitate de cristale intr-o anumita cantitate de lapte de orice fel (chiar si de soia, orez etc) si iese chefir de laptele respectiv.

Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaanamaria spune:

aha mersi de lamurire diana_jors
www.dropshots.com/day.php?userid=332674&cdate=20070719&ctime=184406" target="_blank">MIRIAM RIANA(filmulet)
varsta printesei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaanamaria spune:

vad ca nu aveti chef de "vorba" asa ca am plecat si eu sa fac un dus si apoi la un gratar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sivma spune:

sa ai pofta la gratar anaanamaria.
Cred ca glumesti cand te asemeni cu o balena la 50kg...eu am 82kg...deci...

Fetelor care alaptati spuneti-mi daca mancati pepene verde va rog. Imi place la nebunie dar am emotii sa nu-i faca rau Irenei.

Pupici si pofta mare pentru cine se duce la masa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Buna fetelor!

KITTY- imi pare tare rau ca treci prin atatea. M-am gandit des la tine in ultimele zile. Poate ar trebui sa vb cu prietena ta despre cum te simti si sa gasiti o alta solutie: sa-i tii copilul dar sa te mai ajute cineva. Nu stiu ce sa spun. Chiar treci printr-o perioada grea acum si nici ei nu-i e mai usor. Dumnezeu sa va ajute sa treceti peste toate greutatile astea. Legat de clavicula Giuliei, nu stiu ce sa spun. Mergi totusi la un cabinet particular, spune-le tot sau intoarce-te la medicul care o cunoaste si explica-i ce s-a intamplat cu pansamentul.

Legat de diversificare: noi ne-am hotarat si am inceput- cereale (dar eu tot nu stiu cat ar tb sa-i dau pe zi. Acum papa cam 3 lingurite de fulgi pe zi. Tb sa-i dau mai mult? Si de 3 zile(azi e a treia ) ii dau si supa de zarzavat. Azi voi pasa si putin morcov.Doar cat sa-i dau o oarecare consistenta sa stea supica in lingurita sa nu i-o mai pun in biberon. Vedem ce iese. Ieri a mancat f putin (600 ml lapte toata ziua) aseara a varsat in jet in timp ce manca....Azi dimineata a mai varsat putin... Si sunt ingrijorata ca a avut urina inchisa la culoare dimineata. e semn ca se deshidrateaza, nu? Si nu vrea deloc apa. pana acum beia. Azi nu stiu ce are.

LAPTELE- spune cineva ca-l tine 48 h la frigider. Nu-i prea mult? stiam ca laptele praf se prepara pe loc. Unii spun ca-l poti tine cateva ore la frigider. dar 48? Eu si laptele de la san il tin maxim 12 desi ei zic 24-48.

Sunt suparata ca mi s-a stricat masina de spalat si se adunasera mult haine ca asa fac eu, pun 2 masini de 2 ori pe saptamana. Acum stau cu hainele muiate si nu-mi vine sa ma apuc de ele.

Aseara am fost la ginecolog la control. Se pare ca sunt bine. Am intrebat de vaccinul impotriva cancerului de col uterin si mi-a spus ca ea personal nu-l recomanda ca nu-i asa eficient precum se lauda astia. Acopera numai 4 radacini ale virusului din vreo 20 cu potential oncogen si e asa nou ca nu se stiu reactiile adverse. deci nu-l fac.(tot costa 400 de euro).

MADY- sa aveti parte de o petrecere frumoasa si felicitari proaspatului crestin.

Asta e tot pentru azi! Week-end placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Sivma- am mancat de 2 ori. Maria nu a avut nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alionushca spune:

Diana_jors chefirul de care vorbeam eu - este altceva decit ,, cristalele de chefir,, - daca ar fi sa-l prepar in conditii casnice ar fi cam asa - intr-o anumita cantitate de lapte se adauga cultura de bifidobacteri, lacto... etc - se pune la cald - la anumita temperatura si cam in 10-12 ore e gata de baut. De ex in Ucraina(la noi e imposibil) - la institul de lapte si ... se vind culturi de bacterii speciale pentru chefir pentru a fi preparat in casa. Eu pina ce am sa-l cumpar - nu pot sa gasesc de unde sa iau culturi in Chisinau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

Tzuna,daca Maria mananca cereale doar de 3 zile,sfatul meu ar fi sa nu-i introduci nimic inca o saptamana,macar.
Las-o sa se obisnuiasca bine cu gustul asta.Sa n-o dai peste cap,ai grija.
In general,intre grupele mari de alimente( cereale...legume...fructe),se recomanda 2-3 saptamani,iar in cadrul aceleasi grupe 2-3 zile (de ex. intre banana si mar,sau morcov si cartof).
David pe Mariuca.

lilidana & David Gabriel 11.03.2007 si Karina 23.03.2001

cat de mare e David
albume foto
David 4 luni

www.sonia.as.ro/" target="_blank">AJUTATI-O PE MICUTA SONIA!

Mergi la inceput