Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaanamaria spune:

BUNA DIMINEATA
LA MULTI ANI:
Alexandru
bb de Daia28
Ana

madybulancea distractie placuta
ANA mamica de MIRIAM RIANA
Varsta printesei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sivma spune:

buna dimineata dragelor!

aveti un spor la scris ce nu am mai vazut. Din pacate eu nu am acces permanent la calc asa ca nu pot citi tot... Incerc eu sa recuperez, dar...

Sa va zic de Irene sa va mai distrati si voi. Cred ca copilul meu rade de mine. De vreo doua zile (cam de cand v-am scris), draga de ea sta cu capul mai mult pe...dreapta (adik si-a schimbat preferinta). Poate ca sa ma linisteasca pe mine ca nu are nimic...De fapt, in ultimile zile mi se pare ca s-a schimbat...ca e mult mai atenta la noi, mai prezenta. De caldura sufera si ea desi tinem aerul conditionat permanent deschis pe 27 grd, om scapa si de asta ca deja nu mai suport eu!!!Dimineata au sunat cei de la Medlife sa-mi spuna ca a intrat dr in concediu si m-am reprogramat pe 8aug.Bine ca nu mai sunt stresata!Oricum am sa merg pe 30 tot la ei sa-i fac o ecografie la sold, sa fiu sigura ca e totul in regula.

multumesc mamicii care ne-a trecut si pe noi in lista.

IoanaRadu te rugasem sa-mi spui si mie exact magazinul unde ai gasit razatoare din sticla. plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz!!!

Tzuna am toata admiratia pentru tine! Nu mi se pare o idee rea ca ai inceput lucrul mai ales ca lucrezi din cate am inteles un program redus. de fapt, ma gandeam si eu sa ma reapuc din octombrie de una din ocupatiile mele. Eu ma ocup cu bijuterii de argint (procurare+ distribuire+ vanzare) asa ca ma gandesc ca as putea sa-mi fac un program cat mai flexibil asa incat copilul sa nu sufere. Irene ar avea atunci 6 luni si cred ca am sa o pot lasa cu tati maxim 2 zile cat as lipsi eu. O sa mai vad...dar cochetez cu ideea destul de serios.

Citeam in urma cu cateva pagini ca v-ati apucat de gimnastica. M-ati omorat!!! Eu de la caldura sunt moale ca o carpa...nici nu-mi imaginez cum ar fi sa fac si miscare. Oricum cand ati scris si cate kg aveti...Sunteti SUPER. Eu am o tona (si inca ceva) si cat alaptez nici o sansa de a da jos ceva... Sper sa mai dau jos dupa ce nu mai alaptez.

M-am intins cam mult. V-am pupat pe toate si va doresc sa treceti cu bine de zilele astea fierbinti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

Sivma, stai linistita ca nu esti singura. eu sunt ca o balena esuata. Si eu alaptez, nici eu nu pot face sport inca. Si pe caldurile astea nici nu as putea, crede-ma. Dar nu am scapare, ca ma asteapta vremuri grele odata ce nu mai alaptez. Sotul meu este printre altele antrenor de Tae Bo. Asa ca daca voi, fetelor, puteti hotari daca faceti sau nu sport, la mine ... hm... e deja rezervat un loc din toamna. Dar, lasand gluma la o parte, e un lucru foarte bun, ca se sparge oglinda cand trec pe langa ea.
Ne e foarte cald in continuare, si Dragos doarme la fel de prost. Nu mai rezist mult. Am vaga banuiala ca o sa scriu un mesaj luuuuung in care sa-mi plang de mila si s astept sa ma compatimiti. Urasc caldura asta. Cred ca as putea trai foarte bine la poli.

Va pup si hai sa trecem si peste ziua asta torida!

Dana mamica lui Dragoselu' - 20 martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaanamaria spune:

Cam slabe miscari in dimineata asta fetelor unde sunteti?
www.dropshots.com/day.php?userid=332674&cdate=20070719&ctime=184406" target="_blank">MIRIAM RIANA(filmulet)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutah spune:

buna fetelor,

aseara am incercat sa ii fac baie lui Mateias. El dormea si am inceput sa ii pregatesc schimburile, am dus balioara in cadita, pus ulei de masline, etc. se trezeste si Matei ... asa ca umplu balioara cu apa, il dezbrac si fuguta cu el in baie . Nici nu l-am inmuiat bine si a inceput a plange ... asa ca repede l-am scos, l-am invelit cu un prosop si inapoi cu el in dormitor . Acum sper ca in urmatoarele 2 saptamani sa dureze un pic mai mult baita

Va pup ... si mai revin cu vesti ...

Magda Matei 9.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Vin si eu in clubul balenelor. Ca sunt mareeeee Si inca nu am gasit o cura de slabire compatibila cu alaptatul, poate regimul lui Montignac. Sa vedem.

Pupici si la multi ani pentru Alexandru de Mari-lu, bebe de Daia si Ana de Tzontzonel. Si poate mai vin mamicile voastre pe la noi sa ne povesteasca despre voi.

Eu de dimineata ma tot chinui sa ma epilez. Si cand era avantul mai puternic, s-a luat curentul. Acum mai am jumatate de picior, fac pauza.

Sherbi, ce aiurea cu apa! Nici la noi nu au oprit inca, dar parca vad ca decreteaza vreo stare de urgenta in toata tara.
Mady, petrecere faina, asteptam pozici.


arissa - mami de Maya(18.03.2007)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaanamaria spune:

care e parola pt completat tabelul?www.dropshots.com/day.php?userid=332674&cdate=20070719&ctime=184406" target="_blank">MIRIAM RIANA(filmulet)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

tot stupul.....

hai ca am scris o gramada si s-a sters....

AM aterizat si noi la TM...super cald...ieri au fost 42 grade azi la fel...si mai am de mers si la o nunta ce nu am chef...............

SIVMA si noi la fel am avut pe partea dr....dr a zis ca i se si turtise capul si m-am speriat....am fost cu ea la alt medic si m-a linistit.....era doar obisnuinta...i-am luat o perna speciala sa doarma numai pe partea cealalta...si acuma s-a bisnuita si sta si in cealalta parte cu capul...si ziua cat era traeza stateama numai langa ea si ii tineam privirea in cealalta parte cu jucarii cu vocea mea etc....
si sa speram ca va fi bine si la tine

SHERBI [pu] si noi fetitza ta e un dulcde ii sta bine oricum

KMI si a mea isi face greataza de la morcov asa ca i-l dau in bibe......ii place fructele si cerealele iar morcovul il amnaca cand ii e foame tare....deschide sg gura la lingura.....cerealele cateodata i le pun in bibe de seara...in rest le papa asa pasta......

Rebiana ce mai face ginerica al meu?

MADY sa va distrati la botez...iar Razvy sa fie cuminte

KITTY sa se faca Giulia bine sa-i treaca cat mai repede...si tie multa putere....

GABI78 multa sanatate la Tudor sa scape repede de bacteria aia.....

ELYANNE la multi ani pt iei

Noi suntem ok....bea fff multa apa pe caldurile astea mai ales se trez noaptea si dupa cateva guri de apa adoarme la loc.....
Mai nou nimai adoarme decat pe lateral pe partea stanga.....daca o tin pe spate maraie si cum o intorc pe lateral imediat adoarme....uita asa....si a incepu tot mai des intoarcerea pe burta...iainte facea mai rar acuam non stop......decand isi scoate si mana sg e smechera,......

Manca tot asa max 700 ml pe zi...dar ii dau cerelele si in bibele de seara si dupa-masa...si fructe......inca nu incep sa-i dau treptat sa inlocuiesc o masa de lapte decat dupa 6 luni ca inca nu manca cum treb din lg....deci doar cochetam cu gusturile sa vad ce-i place si ce nu...si am incercat intr-o zi fructele dim a mancat putzin si dupa nu amaai vrut lapte decat dupa vreo ora si am decalat naspa restul meselor asa ca inca mai ne jucam....facem baitza in vana mare.....cu mami sau cu tati...o sa mergem de sapt viitoare la bazin sa o obisnuiesc cu apa....

Abia astept sa plecam in concediu ca m-am saturatde caldurilea astea.....

Eu am gasit razatoare din palstic exact asa la model ca aia de sticla doar ca e din plastic si mi se pare super ok...nu exista riscul sa o sparg....

cam atat mai revin daca imi aduc aminte de ceva



Carmina de MARIA CRISTINA 8 martie 2007

Luna 5

Luna 4
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/75683/ticker2.png%22%20border=%220%22%20%3E%3C/a%3E" target="_blank">Varsta Criss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

Si mie imi CADE PARUL si balena sunt si eu...am ramas cu burta si 8 - 9 kg care nu merg nici cum jos...dar am fost ma medic sapt viit merg la endocrinolog ca e de la tiroida...eu aveam probl cu ea inainte si acuma s-a declansat in sarcina...ca am luat 9 kg in ultimele 2 luni si nu mancam mult.....asa ca o sa merg la un contrlo fac ceva analize si apoi o sa-mi de-a medicul o dieta si poate ceva tratament.....si peste 2 sapt am o prietene cu salon de cosmetica si si-a achizitionat celebrul M6 cellu sculpt ceva de genu se scrie si voi face si acolo ceva sedinte ca cica se vad rezulatte ca ar fi cel mai bun pt ca , combina toate metodele de slabire...sa vedem ce efect va avaea...sigur pana merg la mare nu o sa se avda mmare lucru adar sper ca dupa aia sa arat si eu mai normal.....ca nu-mi vine mie sa ma.... cand ma vad daramite saracul sotz........deci sper sa ajung iar cum eram .....

Carmina de MARIA CRISTINA 8 martie 2007

Luna 5

Luna 4
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/75683/ticker2.png%22%20border=%220%22%20%3E%3C/a%3E" target="_blank">Varsta Criss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Neatza,

Karra: si Alex doarme tot pe o parte (prefera dreapta) - cred ca din cauza caldurii, ca dupa ce sta pe spate se incalzeste prea tare la spate. Pe racoare nu se intoarce.

mady: distractie placuta!

Noi am primit ieri o suzeta super haioasa, sper sa il prind azi cu ea intr-o poza sa vedeti

Dupa ce am citit de chefir, m-am pus pe cautat si am vazut ca se poate face si in casa, cu www.evenimentul.ro/articol/chefirul-de-apa-leacul-enigmatic-din-bucovina.html" target="_blank">"cristale de chefir", de care chiar am avut acasa intr-o vreme, si chiar faceau bine! Inca nu m-am convins cu chefirul, desi am vazut ca e recomandat in gastrite... mai studiez

Desi vad ca nici una nu ati fost curioase, va informez ca sotul meu azi dimineata parea in sfarsit ok, dupa putin tratament si stat 2 zile in casa, dar azi a trebuit sa plece pana la munca... Stau cu sufletul la gura sa vad cum arata cand se intoarce...

Va , si va doresc un week-end excelent!

Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput