Pentru Crinuta-tratamentul Liviei

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Crinuta, capul sus.Stiu ca te apuca disperarea si te inteleg tare bine, dar capul sus. Si maine e o zi............


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Draga Crinuta in 20% din cazuri graficul de temperatura este greu de interpretat si deci irelevant.Orice eveniment oricat de minor(stres,emotie, trezire mai tarziu)pot influenta temperatura bazala.Pote emotia reantalnirii cu sotul tau sa produca asta.Nu dispera ca poate o sa ai o surpriza .Multa bafta!Daca esti optimista chiar se poate intampla.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Fetelor, va multumesc ca imi ridicati moralul. Am zambit la citirea mesajelor voastre, sunteti niste scumpe.
pupici
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghemotoc spune:

Nu mai lua plantele si o sa te reglezi singura .Eu le-am luat o perioada si mi-am dereglat tiroida(hipertiroidie) . M-am dus la doctor care mi-a dat hormoni pentru reglare(fara nici un dozaj) pe care evident nu i-am luat. Dupa o luna de zile fara sa mai iau absolut nimic si-a revenit.De fapt si-a revenit in fiecare zi cate putin.Eu luasem tratamentul Liviei pentru ca tocmai intrerupsesem Diane35 dupa 3 ani si am zis sa ma reglez(nu stiu ce vroiam sa reglez) . Nu stiu daca din cauza plantelor (probabil ca nu) dar am avut cam o luna intarziere plus problema cu tiroida. Am ajuns la concluzia ca plantele pot fi la fel de periculoase ca si medicamentele daca luam ce nu trebuie, adica pot face mai mult rau decat bine.Pe de alta parte , eu am avut probleme cu bila anul asta si tot cu ceaiuri m-am facut bine pana la urma.
Eu zic ca o sa-ti revii la normal daca nu mai iei nimic, cel putin la mine asa a fost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Buna dimineata Crinuta. Astazi cum stai cu moralul? Capul sus ca altfel ne suparam


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Oh, tocmai sunt dupa o criza de plans.
Cred ca ghemotoc are dreptate, m-am dereglat de la plante. Sper ca o sa ma reglez la loc, avand in vedere ca nu am luat mult.
Mi-e foarte greu cu totul, si faptul ca sotul meu e departe ma ucide.
S-au adunat multe pe capul meu, zile astea ma mut, presiunea de la servici, preocuparile pt viitor, dorinta fierbinte da a vea un copil.
Fetelor, nu stiu ce m-as face fara voi. Nici nu stiti cat insemnati pt. mine.
pupici
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Ghemotoc, imi poti da mai multe detalii despre dereglarea ta? Cam ce plante ai luat si cat timp?
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Crinuta . Toate trec in viata. Te inteleg tare bine dar incet si cu rabdare. Gata acuma cu ,ai plans, te-ai descarcat si o iei de la capat.OK?


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Merci Monicuta, mi-ai adus zambetul pe buze. OK fetele, o sa incerc sa nu mai plang. Dar voi ce credeti? Daca m-am dereglat de la plante oare ma pot regla la loc fara sa iau nimic?
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monix0708 spune:

buna crinuta,
sa-mi dau si eu cu parerea. am citit in alta parte despre tratamentul cu argila de dezintoxicare a organismului. cica prima data cand il faci, te constipi si asta inseamna ca toxinele se elimina din corp, dupa care scaunul devine ca de bebe. iar dupa, totul se regleaza.
s-ar putea sa fie o dereglare urmata de o reglare total. nu stiu. nu ma injurati. sunt o novice intr-ale tratamentelor naturiste.
pupicuri,


Mergi la inceput