Pentru Crinuta-tratamentul Liviei

Pentru Crinuta-tratamentul Liviei | Autor: valentinag

Link direct la acest mesaj

Scuza-ma ca iti scriu tocmai acum,dar acu te-am vaz't
Eu am urmat tratamentul Liviei timp de trei luni,abia l-am terminat.Ceva efect a avut cred ca stii luna trecuta cu acea "aproape" a doua liniuta si toate celelate urmari.....
Acum trebuia sa fii avut ovulatie daca e sa ma iau dupa mucus si toate cele dar temperatura a fost incremenita la 36.2 mult timp azi dimineata o aveam 36.5...e asta e....
nu am avut nici un fel de reactii la tratament,l-am urmat pe tot in afara de kamayani,gheara mitei,carpicon si metronidazol.
Sotul meu urmeaza si el tratamentul Liviei si peste 2 saptamini isi face spermograma nr 3 sa vedem cum sta.
Eu deocamdata sint pe stand bye,pina nu termina el tratamentul nu mai imi face nimic doctora.

Nu sint profesoara, sunt cadru didactic auxiliar=bibliotecar

Valentina

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Valentina, eu sunt tare suparata, deoarece inainte aveam ovulatie fara nici un tratament, chiar daca mai devreme sau mai tarziu, dar asta e a doua luna cu plante( nu tot tratam) si totul e pe dos.
Sunt terminata in primul rand psihic, deoarece exact luna urmatoare trebuia sa fiu ok pt ca vine sotul meu.
Nu stiu daca tincturile pot deregla, dar eu spun ca da.
Of Doamne, eu le-am luat ca sa ma regleze nu ca sa ma deregleze.
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Pai daca erai bine si aveai ovulatie de ce ai luat tratamentul?Eu stiu ca platele in general nu fac rau dar in cazul tau nu stiu ce sa zic.Eu una nu am avut ovulatie inainte de tratament.Am luat si clostilbeyt si am avut foliculi dar nu suficienti de mari.Oricum la noi o mare problema are sotul meu:hipospermie cu usoara astenonecrospermie.L-am pus dupa 1 luna de tratament naturist sa-si faca spermograma si arata muuuult mai bine, de la 1200000a ajuns la 30000000dar 25% sunt imobili cu malformatii.Sa vedem acum dupa 3 luni cum sta.
Daca la sotul tau este totul bine eu zic sa stai linistita ca totul o sa fie bine daca avem credinta.
Si vezi,nu te lua neaparat dupa temperatura ca plantele o modifica.Eu o sa-mi cumpar predictor de ovulatie sa vad daca e bun de ceva.

Valentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

De proasta am luat pt ca ciclul era de 33 de zile si doream sa-l reglez, plus ca am ovare cu usor aspect micropolihistic.
Sunt o proasta, imi vine sa urlu. Chiar crezi ca plantele pot deregla si apoi regla? Iar in privinta temperaturii de unde stii? Ar fi bine sa fie asa.
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Mai te rog sa nu mai vorbesti asa!Cum sa spui ca esti proasta?Te bat daca te mai aud!
Asa,acum dupa morala,sa-ti zic ca platele cu sigurantaa regleaza,dovada este sotul meu.Si eu am ovarul drept usor micropolichistic,care a ramas si dupa tratament,in schimb aveam 2 chisturi de 2cm pe stingul si pe dreptul 1 de 1,7cm care acum nu mai sunt.
De temperatura stiu de la Livia si de la Mariaa,stiu ca Livia avea temp incremenita la 36.5 si ea era gravida.

Valentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monix0708 spune:

Valentinag,
spune-mi unde sa caut si eu tratamentul liviei? ar fi oare bun pentru sotul meu care are oligospermie acuta (2 mil. )?
Multumesc si bafta si voua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Valentina, merci mult ca imi ridici moralul ca sunt chiar terminata. Stii ce simteam zilele astea? Ca nu sunt normala, ca nu sunt femeie adevarata.......
Am ajuns sa plangt in fiecare dimineata, nu ma mai pot concentra la nimic. Peste putin timp vine sotul meu si noi ne doream atat de mult sa facem un copil.
pupici
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Valentina, am uitat sa te intreb de ovarul tau putin micropolichistic. Cam cati foliculi erau?
La mine pe amandoi luna asta erau 6,7,8 foliculi, si cu toate astea s-a maturizat unul, insa nu cred ca ovulatia a avut loc.
Stii, ma gandeam daca inainte sa regleze plantele dau totul peste cap? Am ami auzit asta dar nu stiu daca este sau nu adevarat.
Mi-e teama sa nu ma fi dereglat definitiv.
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Eu am avut pe ovarul micropolichistic 3 foliculi de 5,6,7 cm si pe celalalt unul singur de 13 cm,asta in ziua 13.
Monix caut acum si iti scriu unde este tratamentul pentru barbati.
Sa ne vedem cit mai curind

Valentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Monix uite aici tratamentul Liviei pentru barbati:

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=4082

este pe pagina 2
Valentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gongutza spune:

Crinuta...ce e cu atiutudinea asta negativa?Nu mai fii asa deprimata,eu cred ca nu ai de ce.O sa vezi tu ca o sa se rezolve toate,iar din cate stiu eu temperatura asta se poate modifica si din alte motive,cel mai nimerit exemplu ar fi stresul.
Stiu ce simti pt ca si eu ma simt la fel dar ca sa putem reusi in primul rand trebuie sa avem incredere si sa fim optimiste asa ca capul sus.O sa vezi tu ca peste o luna o sa fii .
Pupici

adina

Mergi la inceput