Colectia de toamna iarna 2005(143)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Si eu sunt de parere ca marea, aerosolii ajuta....dar...fiecare dr...cu parera lui si o sti el ce stie cand a a zis asa.

Fi'miu a ajuns la performanta ca azinoapte nu a facut nici un pipi in pampers...dar dimi la oala a umplut-o jumatate cu detoate. Bineinteles ca eu cred ca a fost o intamplare...dar...poate incepe sa ceara si atunci...o sa incerc si noaptea sssa il las fara...



Diana mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Mai, fii-miu care nu suporta sa stea in brate cuminte si sa se gudureasca pe linga mine,acu e calare pe mine.Inseamna ca se simte rau. Iar va multumesc pentru grija si sfaturi.Pai spunet-mi si mie atunci pentru ce-i zinnatul? Ca is in ceatza rau de tot.Si mai sint si nestiutoare in tot ce tzine medicina.Credeam ca-i pt diaree,emterocolita...etc.Da bag seama ca-i pentru dureri de cercei.
La spital mnuuu vreaaaaau.ma ingrozesc cind ma gindesc la perfuzii.da de-i musai ce naiba sa fac.Am vrut sa fac tot ce-mi sta in putinta acasa.A facut iar un 37,7 sub brat.Sa n-o consider febra?Si a mincat un sfert de caston de supa cu morcov mult si 3 firisoare de carnitza.+ o juma de felie de paine pajita.Si acu bea apa cu glucoza.Io ii dadeam glucoza in ceai da nu o vreoia.Acu,dupa cum zise Mada,ii dau apa si vad ca o bea.Da glucoza asta pot sa i-o dau oricita si oricind? Sau tre sa fie dozata?Ca io pun de fiecare data cam o juma de lingurita la 100 ml.Speeeeeeeeer din tot sufletul sa treaca.
MIRI esti draguta ca vrei sa vii sa ma sustii.Esti binevenita,dar cred ca mai bine ai da o fuga cind sintem bine ca sa ne putem "destrabala".
MADA nu cred ca era vreun vierme.Parea mai degraba a tzesut desprins de pe peretele stomacului sau o pielitza maronie.De-aia am zis ca o fi singe.
FELI,NOKI zice-ti-mi va rog despre modul in care se administreaza ercefurylul.Ca vad ca nu e indicat sub 6 ani.
ROXI
Am adoptat metoda uleiului fiert by NOKI ca si funduletzu e varza.
Va multumesc din nou fiecareia,chiar daca nu nominalizez.

N Cristna - felicitari multe.
ILE fac galerie.

Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Leea las ca nu se supara nimeni daca nu ne mai nominalizezi ptr multumiri...voi sa va faceti bine, ca oi avea si timp de cate o la fiecare. Ma bucur tare ca a tinut faza cu apa cu glucoza, mie dr mi-a zis sa-i dau sa bea asa daca numai asa vrea, cat vreau, pana isi revine cu diareea si poate sa mai bea si altceva..ceai de fructe, etc. Nu cred sa aiba contraindicatii.

Cu Ercefuryl-ul nu te pot ajuta, poate FELI sau BRADO (ca el e expertul)

Zinnatul din cate stiu e e ptr burtica, dar numai daca exista o infectie..daca nu a mai facu febra insa nu cred ca e infectie..si in cazul asta, mai rau ii faci la diaree, ii duce naibii toata mucoasa stomacelului. Febra aia de 37.7 poate fi si de la deshidratare, vezi daca dupa ce mai abea apa ca lumea, ii mai scade.

Bine ca a papat ceva, inseamna ca sunteti pe drumul cel bun. Bafta!

Noki si eu ma chinui cu Miruna de vreo 2 sapt cu statul fara Pampersi, ii pun chilotei, doar doar daca s-o simti uda n-o mai face pe ea...ei ash..n-are nici o treaba, nici n-o deramjeaza

Pe mine ma doare inima, zau..asa nervi mi-am facut cu vecinul asta de sus, care s-a apucat acum 1 ora sa-si monteje AC-ul, Miruna dormea si da-i gauri cu bormasina, asta s-a trezit urland de n-a fost chip s-o calmez juma de ora, du-te la el la usa, cica a terminat..o adorm pe Miru la loc cu chiu cu vai si ce sa vezi...s-a apucat iar. Iar trezit/urlat/tot tacamul...m-am dus la el la usa cu copilul plangand si i-am zis ca dau telefon la Politie, si e treaba lui de unde plateste amenda..si-l mai dau si in judecata ca mi-a traumatizat copilul..ei ce ziceti..ca s-a ingalbenit la fatza si a terminat. Cica-l pune mai tarziu> Acu doarme maimutza...dar eu pocnesc de nervi

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567608176/" target="_blank">Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Mada, si io am nervi...ca Steff nu vrea sa adoarma, de fapt a adormit taree greu. Na o bere si tie sa te racoresti!

de-ale gurii

Veronica si
Stefan Peter(1 an si 8 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

quote:
Originally posted by madau
[br m-am dus la el la usa cu copilul plangand si i-am zis ca dau telefon la Politie, si e treaba lui de unde plateste amenda..si-l mai dau si in judecata ca mi-a traumatizat copilul..ei ce ziceti..ca s-a ingalbenit la fatza si a terminat.




Adevarul ca si tu si Mirunici sunteti asa de fioroase
Bravo voua!

Ile 39+ si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 1 ZI pana la DPN


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Si io-s pliiiina de spume si draci - Sarah a dormit fix 40 de minute...o sa turbez pana diseara...

Prietenii ei din parc sunt toti plecati, ea e suuuuper maraita...vai steaua mea. Care avetzi un pistol, ca-mi trebuie!

Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5

Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Fetele m-am facut puturoasa de i-am luat la steff ceai instant hipp din plante(cel care se da la 1 luna) ca m-am saturat sa-i tot fierb ceai.Si la mare tot asa fac!Ceaiul de menta il mai dau la 2 zile, previne diareea.

de-ale gurii

Veronica si
Stefan Peter(1 an si 8 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Ei iaca ca dupa ce va ziceam ca a terminat vecinu'..iaca l-a mai gasit sa mai bata ceva..si s-a trezit Miruna, i-am facut un balamuc cat casa..oricum e nesimtit, mor de nervi. I-am zis vreo 2 sa ma tina minte...printre care si urarea " sa aiba parte de AC cum a avut Miruna de somn"..si la cum stiu eu ca-s de rea de gura...

Noki imi imprumuti si mie pistolul ala?

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567608176/" target="_blank">Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Stiu Mada, cat de enervanti sunt vecinii astia carora nu le pas,a nu tin cont de programul de liniste. Imi vine sa-i
Bine ai facut!

de-ale gurii

Veronica si
Stefan Peter(1 an si 8 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Sarah imi aduce crema de protectie solara. Io-i zic - Sarah, cu crema asta ne dam cand mergem afara! Du-o la loc!
Sarah - da, bine! La copii! Si o duce la loc...



Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5

Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput