Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (64)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

dandusa, s-a mai vb de pepene o tura, si ce-am retinut, desi nu mai stiu cine zicea, e ca din cel rosu se poate face suc, asta fiind singura varianta permisa.... bat campii? hai, sa mai zica o data cine-a scris atunci, pliiiiiiiiiizzz :)

Deea, mami de Eric (15.12.2006)


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralumat spune:

Credeati ca am plecat? Nuuuuuuu, ca suntem inca la masa si barbatu-meu umbla pe la munca.....


Dar hai sa va spun, apropo de iaurt. Am adus pentru prima data scaunelul de masa langa PC, pentru ca dl David are chef de foit si in bucatarie e cumplit de cald.Proasta inspiratie. Ii dau eu o gura de iaurt , mai dau refresh la forum, moment in care el face "brmmm, brmmm". Unde credeti ca e iaurtul? Pe monitor si pe fata lui mami.

Si apropo de gust- ieri a mancat baiatul o cutie de iaurt gol, era foarte bun. Azi ii pun biscuiti Nestle in el si il fac dulce. Ei bine, nu mai e asa de bun! Acum ne-a salvat un borcanel de fructe.

Raluca, mami de David Calin (28.11.2006)
luna a saptea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by Ariadna30

Buna dimineata!

Ralumat, n-am conversat in private, ci pe un canal public...dar nu aici. (pe mIRC; ne stim de acolo de vreun an si ceva...daca se poate spune asa)

11:21] * Now talking in #karinne
[11:21] <_Ramonyka> Minunat caracter ai, dayanara...exact cum banuiam inca de la inceput. Ai inteles fix un rahat din tot ce am scris aici ieri.
[11:22] <dayanara`> daca banuiai ce pula mea mai vorbesti cu mine
[11:22] <_Ramonyka> Nu ti-am cerut sa te certi cu alea de pe forum si nici sa-mi iei apararea!!
[11:22] <_Ramonyka> Ideea era ca nu-mi plac oamenii cu o mie de fetze. Clar?
[11:22] <dayanara`> ma doare in*****
[11:22] <dayanara`> clar?
[11:22] <dayanara`> lol
[11:22] <_Ramonyka> Una vii si zici aici, ca nu mai poti de cat te enerveaza alea...si alta zici acolo. Asta era ideea.
[11:22] <dayanara`> da
[11:22] <dayanara`> si mai fac
[11:22] <dayanara`> :)
[11:23] <dayanara`> care e faza?
[11:23] <_Ramonyka> Poti face ce vrei, nu ma intereseaza aspectul asta.

Cu riscul de a-mi fi restrictionat accesul (oricum nu m-ar afecta acest lucru) pe acest site,am copiat aici debutul conversatiei mele de pe mIRC cu...aceasta individa.
Repet, "dayanara", nu ti-am sugerat sau cerut sa te certi cu cineva de aici! Ma deranja doar faptul ca una ziceai acolo, iar aici afisai altceva. Poti trimite cui vrei detalii pt. a lamuri ce spuneai in acel mesaj, nu-mi bat capu` sa ma gandesc ce variante vei povesti tu nu stiu cui... E interesant faptul ca ai zis ca nu ai motive sa te certi cu nimeni...doar asta era scopul pt. care ai intrat aici, nu? Sa le pui "pe astea" la punct, "sa le zici vreo doua".Chiar si in cazul in care nu m-ai fi agreat de la bun inceput, tot e dezaprobator faptul ca nu ai spus deschis ce gandesti cu privire la acest forum si nu numai. Ca sa nu mai zic ca acele conversatii in contradictoriu s-au petrecut ieri, pe mIRC; replica ta trebuia sa vina tot acolo, nu crezi?

Bogdan Andrei (29.11.2006)




EXTRA"ORDINAR"...

Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Offf, asiza, acum pe bune, tare stresata mai sunt cu norul asta de fosfor, parca-mi sta fix deasupra capului, asa-l simt Suntem atat de aproape, si david e atat de mic si expus... Chiar am auzit si la TV sa stam si cu geamurile inchise, dar cuuuum??? Ca ne sufocam, asa scapam de fosfor si murim asfixiati, of,of !!
Zilele astea am batut toate supermarketurile, sa-l scoatem undeva pe pui ca e f,.f.f agitat tot in casa. am vazut multa lume cu bebei mici pe-afara, stiu si eu...Oricum in curand cedam si noi ca mult nu mai rezistam.

ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

poze David Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

legati repede copii la ochi...,moooammmaa...,am pastrat dovada...

Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sbogdana spune:

mamici si pitici si Aer curat precum spunea Danutz..

Desi sunt mai noua pe aici, zic si eu Da pentru comentatul meniului dar intr-un mod constructiv, pozitiv, din care sa avem ce invata fara a aduce critici.

Am vazut poze din Herastrau, IOR, foarte frumoase si ca sa-mi mai potolesc dorinta de a participa si eu la intalnirile voastre, mi-am propus sa facem si noi un picnic in 3.

Am citit putin pe la bucurii si deja am vazut doua mamici in asteptarea bb2.

Dianarus, si noi avem probleme cu diversificarea, chiar stam mult mai prost, poate mancam vreo 60g-100g pireu pe zi in zilele bune , in rest numai lapte de la tzitzi; chiar imi puneam problema daca e normal asa la 8 luni ale noastre; m-am mai linistit putin cu citat-ul Dianocicai privind anemia si alaptatul exclusiv pt 7 luni.


trebuie sa merg sa schimb un scutec


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

pai am spus lucrurilor pe nume si destul de clar, nu am zis ca am corespondat cu ariadna in private si pe alt chat, acolo ea mi.a povestit de voi si am ajuns sa postez si eu ca musca in lapte
oricum stiam forumul dinainte da nu stiam de fulguleti sau cum functioneaza
da oricum eu cu un asemenea personaj nu.mi mai bat capul ca e clar pentru mine, e genul de impinge sfoara prin casa si zic merci ca nu sta pe aproape ca zau ca mi s.ar face si frica :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

sora mea... fratele meu.... deja imi ies peri albi...
multpreastimate ariadna, dayanara, si oricine o mai fi: NU NE INTERESEAZA SUBIECTUL!!!!! chiar nu s-a observat acest lucru din totala lipsa de reactii la ce s-a tot intamplat?????
va reamintesc ca ne aflam pe un forum ale carui discutii se axeaza pe o larga paleta de idei, subiectul prinicipal fiind: DESPRE COPII!!! cine ce are de impartit, o poate face lejer pe privat, pe mess, pe mirc, pe circ........... deja incercati sa lungiti o peltea care chiar nu priveste si nu intereseaza pe nimeni. va rog mult sa va spalati rufele murdare in propriile masini!

Deea, mami de Eric (15.12.2006)


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

dandusa, in cartea mea minune scrie: pepene galben de la 6 luni. Eu i-am dat o singura data o lingurita. Atatea opinii controversate incat prefer sa nu risc, mai ales ca David are scaunele destul de moi.

ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

poze David Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

am postat 2 mesaje la sf cap trecut. reiau:


tema zilei: as vrea sa se comenteze. as vrea sa pun intrebari, indiferent daca e vorba sau nu de meniul zilei. cred ca sunt marisori deja si treptat se va renunta la "tragerile la raspundere".

s-a discutat de atatea ori ce sa da si ce nu se da pana la 1 an, incat e de prisos sa reluam. si apropo, i-am pus sare in mancare acum 2 zile in speranta ca poate papa. dar tot nu... desi stiu ca nu se da pana la 1 an, am facut-o in cunostinta de cauza si pe riscul meu. si degeaba ma mai mustra cineva.



quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by a_deju

asaaa... stiam io ca mai e ceva :) in saptamanile de greva laptelui (mai stiti?? doamne, ce departe par acu'.....) am incercat copilu' cu tot ce se putea. implicit 20 ml lapte de vaca... si jur ca daca il vroia, de-ala i-as fi dat.... ce vreau sa zic prin asta?? sunt momente de plina disperare, in care ai face si i-ai da orice, numai sa vezi ca mananca/bea/inghite.... cele care au trecut sau trec prin astfel de crize stiu exact ce vreau sa zic, si cine n-a ajuns inca, sa speram ca nici nu va fi cazul vreodata........ deci se poate intampla ca intr-o buna zi cineva chiar sa zica: dom'le, io-i dau lapte de vaca, ca altceva nu vrea (asta e cu titlu exemplificativ, poate fi vb de orice aici...). si pe cuvant daca m-as baga. si cu atat mai mult, in astfel de momente, sa ti se dea in cap, ca valeu..... nu-i da.... esti nebunaaaaa..... (acu' am exagerat io, da' pricepeti voi ideea) este fix ce n-ai nevoie, sau ce ti-ar pune capac ............

Deea, mami de Eric (15.12.2006)


da! da! da! total de acord. cine e patit stie cum e...
si nu e vorba doar de "azi refuza fructele"...
e vorba de zile si saptamani in care copilul nu se hraneste normal, nu se hidrateaza normal, etc. acolo e semn de investigat plus hranit pe orice cale, inainte de a da in anemie, rahitism sau alte cele cu bataie lunga.



roxanica, imi pare rau sa te dezamagesc. marc papa inainte de otita aia pacatoasa cca 200g x 3 mese diversificate. le papa el, cu placere, in 10 min si fara sa cada nimic pe langa, jur. acum reusesc cu greu sa-i dau 100g x 3 mese, pe care i le bag fortat in gura. sau il pacalesc cu o jucarie, o telecomanda, un telefon - merge 5-10 lingurite asa apoi ii trag maxilarul in jos. cand plange ma opresc. crede-ma, nu e normal asa si daca 6 luni copilul meu a fost cu totul altfel (adica f.mancacios) refuz sa cred ca a devenit brusc mofturos. e bolnav, il tratam si sper ca-si va reveni. imi doresc doar sa deschida singur gurita, sa accepte cu drag lingurita, chiar daca mamanca mai putin decat pe vremuri, sa nu vada ora mesei ca pe un chin la care il supune mami, asa nu e sanatos pe termen lung.

dandusa, trimite-mi de rog pm cu detalii despre pediatra ta. sa fie... si daphna mi-a dat info pe aceasta tema si-i multumesc si ei. daca am 2 contacte macar sunt chiar linistita... multumesc inca o data.

roxanica, am cumparat intr-o zi vreo 5-6 marci de iaurt, simple si cu grasime. si care mi s-a parut mie mai putin acru la ala am ramas. napolact 3,5%. inca nu i-am dat, astept sa-si revina... nici eu nu ma pricep la facut in casa...
pt puiul tau.


azi nu mai intru, poate deseara. acusica apare ianis si tre' sa ne dragalim un pic (a fost plecat 3 zile in vizita la bunicii din partea sotului). si dupa-amiaza ii fac bagajele pt plecat la mare. ce mi-ar place si mie... ce bine de el ca sta acolo 3 saptamani...


la toate



Diana, mami de Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastrewww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Povestea nasterii lui Ianis

Povestea lui Andrei
Pe DC - Andrei are nevoie de noi

Mergi la inceput