Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (64)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

quote:
Originally posted by dianocica

si acum intrebarea de 100 de puncte: ce se intampla daca oxideaza? stiu, nu e bine..dar de ce? chiar sunt curioasa daca stie cineva....eu nu...

d vrea doar in brate la mine, eu stand jos, ca sa se poata trage de hainele mele si sa se ridice in picioare ca sa poata scuipa in liniste peste umarul meu...

diana si david 03.12.06
M-am certat cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat. In schimb Marian Iancu e obraznic si umbla cu tot felul de jargoane care nu e bine sa le dai la presa.



IDEM LA AMBELE PUNCTE

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

www.reclama ilegala - conmsidera acesta un avertisment.ro/bebe.php?cod=2291,2861" target="_blank">votati-ne!


Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

www.reclama ilegala - conmsidera acesta un avertisment.ro/bebe.php?cod=2291,2861" target="_blank">votati-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

d prefera gustul acrisor. intre piersica dulce si piersica acra o alege inevitabil pe cea acra. la fel cu restul. de aici si refuzul legumelor, banuiesc eu... pana la urma i am dat mar cu morcov si se pare ca e ok. in we ii dau carne, sa vedem cum o fi asta...ma gandesc daca o fi prea mult mar? si la masa de legume si la aia de fructe? hmm. pareri?

diana si david 03.12.06


M-am certat cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat. In schimb Marian Iancu e obraznic si umbla cu tot felul de jargoane care nu e bine sa le dai la presa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Dianocica, n-am uitat, bre, ca azi puiul meu implineste 8 luni, cum sa uit???
Sa-mi traisca micutzul drag!!! Sa fie sanatos!!! La multi ani, David!!!

Adevarul e ca tineam numai pentru mine berile alea reci, reci, dar daca m-ai prins, hai ca fac cinste la toata lumea! Lumeeeeeeeee, lumeeeeeeee!!!
Si mai e o trebusoara: imi era teama ca ma veti intreba cate kile are pruncul la venerabila varsta de 8 luni, da nu va zic, nici de ciuda, sic, sic! Am jurat ca nu ma mai stresez pe tema asta, dar mi-am incalcat juramantul

ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

poze David Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Roxanica,Cryket,
MarinelaF,Aka,
Panaa,
sa va traiasca puiutii,sa cresaca mari,sanatosi si frumosi...

8-pentru
0-impotriva
3-whatever

azi bem...si iar bem...,in necazul satului...,sa moara ,sa faca...,daca s-o supara careva astazi...,il(o) jumulesc...,sa mor...

Ralumat,
drum bun...,sa va intoarceti cu bine acasa...

Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Dianocica, eu nu cred ca e prea mult mar, e un fruct bogat in vitamine, chiar nu cred ca dauneaza. parerea mea.
referitor la gustul acrisor, sa stii ca am observat ca nici david nu se da in vant dupa dulcegarii, e barbat ce mama...
Cred ca eu gresesc considerand mereu ca gusturle mele ar fi si ale lui, daca io urasc iaurtul atunci il va detesta si el, dar nu-i asa..

ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

poze David Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

dianocica, mai tii minte, intr-o seara , la odisee, bantuiai pe forum ingrijorata nevoie mare ca dmic, pe atunci, mititel in burtica, nu mai miscase de o buna bucata de vreme. Tii minte?? Si te-ai dus la nenea dr. , care l-a ascultat pe baietel cu palnia aia, asa ca te-ai linistit. Apoi cum ati ajuns acasa s-a oprit din nou din orice miscare, de ziceai ca are nevoie de public pentru reprezentatii. He, he, vremuri, vremuri..

ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

poze David Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Alex, v-am vazut pozele...ma, mie asa-mi place acolo la voi...zau ca-mi conving sotul sa venim pana acolo intr-un week-end...se mai joaca si Denis cu Mark, il invata Mark sa umble, chestii dintr-astea......las' ca ne vedem oricum la Hajdu pana una alta...Deci...Mark e un dulce, ma distreaza freza lui de numa' si tie iti sta bine cu noul look...te bagi si tu la cura lui Miki? Ca mi se pare destul de permisiva, dar dupa 18.00 chiar nimic???? Asta nu-i in regula...o mai citesc de cateva ori sa vad, poate ma obisnuiesc cu ideea...

Roxanica, de ce nu iesiti voi afara? Lasa noru' ala ca cica n-a venit incoa'...si oricum deja si-a pierdut din concentratie, cat despre nivelul de fosfor din aer...pai si in casa tot aerul ce vine de-afara il inspirati, nu? ...doar sa nu va expuneti la soare, cam asta-i ideea...si nimic nou, ca oricum nu e bine sa ne expunem la soare, cu sau fara fosfor...Pupam Davidutu' la cele 8 lunisoare...

Ma duc ca s-a trezit shefu'...

Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

9-pentru
o-impotriva
3-whatever


Dianocica,
nu are ce rau sa-i faca...daca il maninca ,inseamna ca-i place...,dac-o fi ca mama mea...,cel putin doua-trei mere pe zi......,dai faliment...,zau...
si eu ii dau Crinutei,cel putin doua mere pe zi...,de marime medie...,de la tarani...,ii plac foarte mult...,prea multe optiuni,oricum nu am...mere,piersici,caise,pere,prune...,cam atit ii dau...

Intrebare,intrebatoare:Ce stiti de pepene...,care din cele doua sortimente este admis...si de cind...Eu stiam ca cel galben este ok,de la 8 luni in sus...,iar cel rosu nu este admis acum...De curind am citit intr-o revista contrariul...,cica cel rosu este admis...,iar cel galben nu este admis...Poate ma ajutati,ca as vrea sa-i dau si eu ,dar nu stiu care-i ok...

Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by dianocica

d prefera gustul acrisor. intre piersica dulce si piersica acra o alege inevitabil pe cea acra. la fel cu restul. de aici si refuzul legumelor, banuiesc eu... pana la urma i am dat mar cu morcov si se pare ca e ok. in we ii dau carne, sa vedem cum o fi asta...ma gandesc daca o fi prea mult mar? si la masa de legume si la aia de fructe? hmm. pareri?

diana si david 03.12.06
M-am certat cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat. In schimb Marian Iancu e obraznic si umbla cu tot felul de jargoane care nu e bine sa le dai la presa.



inca una si ma duc...daca ti se pare ca-i prea mult mar, da-i altceva la masa de fructe, ca doar nu-i meniu batut in cuie...da' io zic ca, daca d nu se constipa si tolereaza bine maru', nu cred ca trebuie sa-ti faci probleme ca e prea mult...cate mere mananca pe zi? 2/3?


Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariadna30 spune:

Buna dimineata!

Ralumat, n-am conversat in private, ci pe un canal public...dar nu aici. (pe mIRC; ne stim de acolo de vreun an si ceva...daca se poate spune asa)

11:21] * Now talking in #karinne
[11:21] <_Ramonyka> Minunat caracter ai, dayanara...exact cum banuiam inca de la inceput. Ai inteles fix un rahat din tot ce am scris aici ieri.
[11:22] <dayanara`> daca banuiai ce pula mea mai vorbesti cu mine
[11:22] <_Ramonyka> Nu ti-am cerut sa te certi cu alea de pe forum si nici sa-mi iei apararea!!
[11:22] <_Ramonyka> Ideea era ca nu-mi plac oamenii cu o mie de fetze. Clar?
[11:22] <dayanara`> ma doare in*****
[11:22] <dayanara`> clar?
[11:22] <dayanara`> lol
[11:22] <_Ramonyka> Una vii si zici aici, ca nu mai poti de cat te enerveaza alea...si alta zici acolo. Asta era ideea.
[11:22] <dayanara`> da
[11:22] <dayanara`> si mai fac
[11:22] <dayanara`> :)
[11:23] <dayanara`> care e faza?
[11:23] <_Ramonyka> Poti face ce vrei, nu ma intereseaza aspectul asta.

Cu riscul de a-mi fi restrictionat accesul (oricum nu m-ar afecta acest lucru) pe acest site,am copiat aici debutul conversatiei mele de pe mIRC cu...aceasta individa.
Repet, "dayanara", nu ti-am sugerat sau cerut sa te certi cu cineva de aici! Ma deranja doar faptul ca una ziceai acolo, iar aici afisai altceva. Poti trimite cui vrei detalii pt. a lamuri ce spuneai in acel mesaj, nu-mi bat capu` sa ma gandesc ce variante vei povesti tu nu stiu cui... E interesant faptul ca ai zis ca nu ai motive sa te certi cu nimeni...doar asta era scopul pt. care ai intrat aici, nu? Sa le pui "pe astea" la punct, "sa le zici vreo doua".Chiar si in cazul in care nu m-ai fi agreat de la bun inceput, tot e dezaprobator faptul ca nu ai spus deschis ce gandesti cu privire la acest forum si nu numai. Ca sa nu mai zic ca acele conversatii in contradictoriu s-au petrecut ieri, pe mIRC; replica ta trebuia sa vina tot acolo, nu crezi?

Mergi la inceput