Montignac:ce am mancat azi (88)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iuliana_2007 spune:

Buna fetelor.
Imi doresc si eu tare mult sa slabesc ca am de dat vreo 13 kg jos si nu stiu cum sa fac asta.Eu inca alaptez,fetita mea are 4 luni.
Ce imi propuneti sa fac.Va rog sa ma ajutati si pe mine.
De cate ori ma privesc in oglinda imi vine sa ma dau cu capul de ceva.
As vrea sa ma sustineti si pe mine.
Va multumesc.

"Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

monica si iuliana bine ati venit !!
va asteptam cu intrebari , va sustinem si va ajutam

eu .... mananc numai tampenii, vad ca e o regula generala ..... poate din cauza caldurii .... nu stiu , hai fetelor reveniti-va , nu pot singuraaaaaaaa in grup e mai bineeeeeeeee

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Pana la ora asta am baut 1l de cola light!Nu mi-e foame,da o sa mananc cand ajung acasa o omleta cu salata de varza!Diseara chiar nu am idee,va zic eu cand ma hotarasc!
Iuliana,bine ai venit!Intreaba-ne orice nelamuriri ai,ca-ti raspundem cu placere daca stim!

"La vita e bella"
De mancare
marea inghetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana_2007 spune:

Fiindca alaptez inca ce credeti ca ar fi bine sa mananc dar sa nu pun pe mine,sa mai dau jos din kg?



"Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

Iuliana, Monica...bine ati venit...mobilizati-ne voi si pe noi ca vad ca suntem la pamant..
Cel putin vorbesc pentru mine...am ajuns la 60,4....si imi vine sa ma dau cu capul de pereti . Am niste stari atat de depresive, sa ma ierte Dumnezeu..si stiu ca mi se datoareaza..Am mancat numai si numai tampenii..si azi dimineta la fel.Paine cu unt + alte interzisuri..Fetelor...ce ma fac?
Sanse da-mi doua palme sa-mi revin...
Sa-mi spun meniul? Doamne fereste...e un exces de abateri..nu sunt deloc un exemplu.


am 12 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

iuliana cel mai bine ar fi daca ai respecta modul de viata monti, cu combinatiile respective

innuta nu mai dispera, dupa ce nasti o sa ai timp sa slabesti, nu are sens sa te necajesti pentru asta . uite aici un sa-ti treaca

eu ce sa va spun ... nu stiu , am nevoie de ca sa-mi revin , mananc paine ca o tampita, de nu s-ar mai fabrica , sau sa fie asa de rea sa nu imi placaaaaaa, nu mai pottttt
unde sunteti fetelor sa ma

va pup pe toate

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Hehe,mancam paine cot la cot cu tine!Ma rog,eu am mancat azi 2 felii din aia neagra,da cu sunca de praga si muschi pe eaplus acum fro 3 mini prajiturele,ca azi e lasata secului pt postul Sf Maria!
De maine oi vedea eu ce fac...

"La vita e bella"
De mancare
marea inghetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana_2007 spune:

Eu nu mai consum paine aproape deloc.Asta ma bucura cel mai mult ca am scos painea din meniu.Mananc numai gratar de pui,legume as vrea sa consum si mai putin cartofi decat acum.Dar ce ma fac cu dulciurile ca mor.
Asta este problema cea mai mare.
Mai fac si niste miscare prin casa,tae bo,pilates dar vreau de saptamana viitoare sa ma duc la masaj,electrostimulare si la sala.Nu ma mai suport asa deloc.



"Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Bua dimieata si bun venit fetelor noi

Interzise nu am mai papat dar am mai adaugat o masa tarziu
Vad ca si voi chefuiti....
Zilele astea nu prea am fost linistita si nu prea mi-a ars sa scriu dar cum ma linistesc promit sa nu va mai ocolesc.

Va pup si sa fiti cumitele





Mamica de 2 zuze ANA-MARIA SI ANDREEA
POZICI
POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mira_m spune:

Fetelor, monti aproba legumele calite in unt?

Pe vremuri am tinut si eu un fel de monti, insa nu foarte strict si am slabit vreo 15 kg.

Acum am reinceput sa mananc de toate si am pus vreo sase kg. Vreau sa le dau jos insa am descoperit legumele facute in unt. Sunt excelente ca garnitura si imi plac de nu mai pot. Eu asa am slabit, mancand mancaruri care-mi placeau.

Don't talk unless you can improve the silence!
Mami
&minunea mea ( mai 2004)
AM T'EI ANI!!!!!!!!!

Mergi la inceput