Montignac:ce am mancat azi (88)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Tu macar ai 11 saptamani....ti se iarta....

Mamica de 2 zuze ANA-MARIA SI ANDREEA
POZICI
POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Fetele,nici nu mai scriu..ca numai porcarii am bagat in mine!

"La vita e bella"
poze
marea inghetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oona spune:

fetelor,

in mare ma tin de dieta...dar ce ma fac cu inghetata??


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

Sanse ..vestea proasta e ca am inceput sa ma ingras. cred ca mananc si prea multe fructe, iar toate porcariile la care visez le mananc seara ..ca atunci ma apuca.
Azi m-am cantarit si aveam cu 1/2 kg mai mult decat ieri...nu-mi vine sa cred. Imi vine sa ma dau cu capul de pereti. Trebuie sa ma mobilizez ce naiba, ca altfel nu-mi va fi bine. Parca mi s-au umflat si mainile,nici verigheta nu-mi mai vine bine.
Sa fie oare si de la caldura?

Cristinika ce faci? pe unde esti? mai vino si tu sa ne dai cate o bataie buna, ca uite facem numai prostii...

Andanii...mezelurile alea le gasesc la orice hipermarket nu?

am 11 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Inuta, cred ca exagerezi putin; esti insarcinata, nu te mai stresa ca te ingrasi, ca nu e bine; in primul rand, kilogramele se vor inmultii oricum, creste bebe, creste lichidul amniotic, oasle bazinului si nu numai, se vor mai lati putin; asa ca nu te mai stresa intruna pentru ceva ce e normal si oricum o sa se intample! Vezi sa nu cazi in extrema cealalta!
Meniul meu de ieri:
D: cafea cu fructoza + musli cu lapte degresat
P: gratar de pui cu salata + airan
G: airan
C: salata verde cu castraveti si creveti
Mai tarziu struguri

Eu incerc pe cat posibil s atin, deoarece cat am fost in tara am mai pus 1 kg. la loc; si ghiciti unde? Pe burta normal, asa ca vreau sa-l dau jos cat mai repede. Pe el si pe multe altele tot de acolo!
Pupici si spor la slabit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Helau!
Laura,ce-i ala airan?Ca am mai auzit de el da n-am intrebat ce este!
Inuta,nu te mai stresa ma!Tu oricum o sa te mai ingrasi,ca doar esti gravida!Nu zice nimeni sa incepi sa mananci prea mult acum,dar nici sa te infometezi!
Oana,ce te faci cu inghetata..ce ma fac si eubagam in noi in continuare!ia-ti din aia fara grasimi,light,ca se gaseste!Eu m-am saturat de gustul ei,ieri am bagat in mine bountycare in nici un caz nu-i de regim
Azi am mancat pepene,imi fac acum la pranz niste paste cu ciuperci si diseara salata ceva..vad eu!

"La vita e bella"
poze
marea inghetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns latrishia spune:

Si eu sunt pe aratura rau de tot sapt asta. Cred ca de la caldura am dat iama in dulciuri cu zahar, pana si in cafea mi am tot pus zahar...offf si de la dulciuri si de la atata apa sunt si eu balon...suport greu de tot caldurile astea, da Doamne ploaie ca nu mai pot

Lori&Luanna(5.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Buna fetelor!

Vad ca-i generala treaba cu dulciuri si alte interzise....

Meniu azi:

md:nimic(plecata toata dimineata)
P:un mare carnat taranesc fript cu ardei copti
C:chiftelute (faina soia) si putina zacusca

Oare se gaseste halva fara zahar?Am tot muscat zilele astea dintr-o bucata pe care o am in frigider

Va pup

Mamica de 2 zuze ANA-MARIA SI ANDREEA
POZICI
POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Buna fetelor! vad ca nu se prea mai tine monti pe aici; eu si Inuta ce ne mai chinuim; adevarul ca e tare greu cu caldurile astea, totusi eu am reusit! dar degeaba, cantarul in loc sa coboare, urca; nu stiu ce se intampla, probabil ca se vede acum ce am mancat saptamanile trecute!
In fine, eu nu renunt, ca nu imi place burtica la plaja! Of, nici macar miscare nu imi vine sa fac din cauza caldurii!
Meniul meu de ieri:
D: musli cu lapte degresat +cafea cu fructoza
P: spaghete integrale cu sos de rosii si ciuperci + supa crema de ciuperci si legume
G: o piersica, 2 felii de pepene, struguri
S: o rosie cu cascaval si salam
iar seara tarziu am rontait o mana de nuci.

Acum daca stau si calculez, la toate mesele am gresit: musli are fructe uscate printre care banane si stafide; la pranz supa crema continea si un morcov, iar seara se pare ca salamul avea amidon si zahar!
Sa conteze prea mult, astfel incat sa nu slabesc?

valentinag, airanul este un fel de iaurt de baut cu sare. De fapt e chiar iaurt, subtiat cu apa(mai mult sau mai putin in functie de producator), si sarat; e foarte racoritor si bun pe caldurile astea, numai ca pe mine ma baloneaza ingrozitor, asa ca incerc sa reduc cat pot consumul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Neatza fete cucuiete!
Eu sunt cuminte . Mananc inghetata, dar d-aia cu indulcitor. Nu prea mananc, mai mult beau apa de la caldurile astea. Mai am 400 de g sa ajung la greutatea din tabel.
Din pacate, sunt in aproprierea CM-ului si azi am cu un kg mai mult decat ieri . Sper sa fie doar de la CM.

In afara de Inuta, care are circumstante atenuante , unde va e ambitia ?

Pupici
Andreea si Teo (26.08.2005)
Cat de mari suntem

Mergi la inceput