Montignac:ce am mancat azi (88)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

In afara de o felie de pepene,restul au fost numai interzisuri,asa ca,ciocu mic din partea mea

"La vita e bella"
poze
marea inghetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Buna fetelor!

Intru si eu repede pentru meniu:

MD:mezeluri sirosii
P: frigarui pui cu salata de castraveti
C: prune + 1 piersica

Va pup si sper ca saptamana care urmeaza sa am mai mult timp pentru grasutele mele

Mamica de 2 zuze ANA-MARIA SI ANDREEA
POZICI
POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

inuta firma de care sunt facute mezelurile pe care le cumpar eu sunt: Prodosper ... ceva la 330 000 lei /kg , sunt vidate si scrie pe ele doar saramura si-atat , sau la selgros sunt cele facute de ei la fel numai cu saramura , sau diverse abatoare prin timisoara care au sunca de casa, jambonul intreg facut la fel numai cu saramura si afumat

in we nu am dat nici un semn deoarece am fost pe munte, am fugit de caldura asta ...

sambata am papat asa
sunca, branza, rosii
snitzel de pui cu salata de castraveti, si ciorba de burta
peste prajit cu salata de rosii

duminica
carnat de casa, ardei si branza dulce
snizel de pui cu rosii si ardei
peste prajit cu salata de rosii

cam multe prajeli din care cauza stagnez eroic, dar e bine si asa macar nu ma ingras, din cauza caldurii eu nu gatesc si-atunci manac ce gasesc asta e ... vreau sa fac o tura de cateva zile numai cu fructe si legume sa vedem ce iese

va pup pe toate

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

chiuliti de zor nu? unde sunteti in vacanta?
sa aveti grija de voi zilele astea, sa nu va "jucati" pe-afara la orele pranzului..

meniul de azi;
d: sunculita taraneasca, 2 rosii, 1 castravete, mozarella si branza grasa proaspata
d; struguri si porto
p; la fel ca dimineata (pe caldurile astea mi-e si frica sa stau in bucatarie)
s: pepene


va pupic apasat

am 11 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Postez si eu meniul de ieri, ca sa tin socoteala la ce am mancat:
D: musli cu lapte degresat + cafea
P: 2 copane de pui cu ardei copti si o lingura de tochitura de legume permise
G: pepene, struguri si o mana de alune
S: rosii cu branza si o cana de airan

Eu saptamana trecuta nu am mai tinut si acum se cunoaste !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Buna fetelor!

Si eu mi-am facut de cap sapt trecuta si acum burta mea e ca un balon. Eu cand pap ceva cu zahar ma dau peste cap....am o foame teribila si i-mi revin greu.Daca nu ma ambitionez o tin din greseala in greseala...am numai pofte cretine,i-mi tremura stomacul.

Voi fetelor ce mai faceti?Sinteti bine?
Va pup pe toate

Inushco sa nu iesi pufulete din casa,da?

Mamica de 2 zuze ANA-MARIA SI ANDREEA
POZICI
POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

eu fac relativ bine, nu gatesc nimic si mi-e greu sa nu mananc paine , inghetata nu lipseste din frigiderul firmei , mananaca lumea , mananc si eu ca nu rezist poftei

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

pai Sanse..cum sa nu ies scumpa din casa..ca merg la serv si uite azi am stat de la 8 la 18 si ceva..asa ca..
macar e bine ca avem aer conditionat..ca atfel cred ca muream
in rest interzise la greu. caldura asta in loc sa ma potoleasca..ma indeamna si mai tare la inghetate si chestii de astea "neplacute" rau..
va pupic

am 11 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Eu sint ciudata rau de tot.....in loc sa nu mananc de la caldura asta eu sint lihnita toata ziua....Cate grade mi-or trebuii mie !?

Mamica de 2 zuze ANA-MARIA SI ANDREEA
POZICI
POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

quote:
Originally posted by sanse

Eu sint ciudata rau de tot.....in loc sa nu mananc de la caldura asta eu sint lihnita toata ziua....Cate grade mi-or trebuii mie !?





SUBSCRIU

am 11 saptamani

Mergi la inceput