Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

La multe lunite sarbatoritilor zilei

La multi ani Mady, sa fi sanatoasa si voiasa cu bb si familia ta!!!

KittyImi pare bine ca sintuatia e mai buna cu bebelusa.Tinem pumnii si pt Raoul sa se faca bine mai repede!!

Eliana,un si de la noi, pt Mihai... si pt tine, sa te faci bine.


Nici Teuta nu pot sa spun ca sta bine la capitolul caldura.
Ma bucur insa ca vrea apa. Daca ati vedea-o ce insetata e...parca n-ar fi baut apa de-o sapt.

Intrebare: Aveti idee cum se folosesc oalele/cratitele(zic eu, ca-s mici) de la Zepter?Le am de la Craciun cadou, da'sincer nu m-a interesat cum se folosesc. Acu' as vrea sa aflu, ca ma gandesc sa-i fierb intr-una d-aia supita pt Teuta.

Adica le spal cu solutie de-aia neaparat...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

mai fetelor... aspirante la Matei... eu inteleg ce facea fimea la tricoul lui dar.. el ce cauta pri chilotii, pardon pantalonii ei ia priviti

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze, poze2006, Poze printesica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

CARMEN oale Zepter am si eu de prin '98-'99. Acu' daca vrei neaparat sa-ti ia ochii cu luciul lor, e bine sa le speli cu detergentul lor si sa le clatesti cu otet. E bine sa fii atenta sa nu le zgarii, adica sa te comporti cu ele cam ca cu cele de teflon. Eu le spal ca pe orice vas, normal, cu detergent de vase. Sa stii ca e mult mai gustoasa leguma fiarta in Zepter. E verificat! Oice mancarica iese mai gustoasa in ele. Au ele neshte proprietati, nu mai shtiu sa explic. Dar e o idee buna. Nu ma gandisem! Am si eu o olicica micuta prin setul ala. Ii fiersesem biberoanele in ea pe la inceput . Dar o sa o folosesc si la fiertura de legume. Cel mai bine ar fi sa le fierb in abur, dar de unde sa iau dupa aia supa? Sau pun jos sa fiarba in apa cateva legume si deasupra, in strecuratoarea aia, le pun la fiert in abur. Parca am inteles ca pastreaza mai multe vitamine asa, sau nu?

de la Thea-Ioana - 26 martie 2007 - si mami pentru intregul !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

quote:
Originally posted by paxela

mai fetelor... aspirante la Matei... eu inteleg ce facea fimea la tricoul lui dar.. el ce cauta pri chilotii, pardon pantalonii ei ia priviti

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze, poze2006, Poze printesica



ete asa sunt copii din ziua de azi PRECOCE.eu zic sa o pazesti ca daca va mosteni si ochii tai cu multi mateiasi va veti razboi sa nu puna mana...

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

poze noi cu Victor aici

urmeaza de la intalnire.

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

paxela: pai poza a fost facuta special ca sa fie lucrurile clare si eu care eram gata sa scriu ca ma uitam la poze cu Alex in brate, si cand am ajuns la Delia stand in fundulet Alex a facut ochii mari si a zis un "bhhhuuuuu"... o sa ii explic cand se trezeste ca nu mai are sanse

Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laina spune:

multumim frumos, martutza, pentru informatii! asteptam tot ce ne poti spune si noua, astora mai mici si mai nepricepute
deci m-am linistit si eu cu manifestarile Antoniei...uff...saraca...eu o sa ma astept de la ea sa mearga la 6 luni, cred

Elena si Antonia (3 mai 2007)

Varsta Antoniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

poze din ior aici

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laina spune:

mult prea frumoase! ce mi-as fi dorit sa fim si noi acolo cu voi...

Elena si Antonia (3 mai 2007)

Varsta Antoniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laina spune:

fetele, puiuta asta a mea si-a descoperit o noua pasiune : suptul mainii. si...culmea ce mi-a facut azi: n-a prea vrut in brate. daca matzaia si o luam in brate, incepea sa planga. se linistea mai repede cand o lasam jos si-i faceam vreo zornaica, ceva. plus ca tocmai ce mi-a facut un concert... o pusesem pe burta si mi-a cantat, de-mi venea s-o mananc! a inceput sa dea putin si cu manuta in zornaici...

m-am laudat si eu cu progresele ei, nu va suparati pe mine

Elena si Antonia (3 mai 2007)

Varsta Antoniei

Mergi la inceput