Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (16)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexia3 spune:

am fost cu Bryan la ortoped sapt trecuta...la control de rutina , adica sa verif daca este displazie de sold...nu erau semne dar a zis ca asa este bine, cica soldul adica locul de imbinare a bazinului cu piciorul se maturizeaza pana spre 6 luni, adica atunci au crescut de tot nuclii ...si deci la 6 luni mergem iar sa facem o poza sa vedem daca 6 luni ale lui corespund cu 6 luni ale oaselor...sau invers oasele sunt de 6 luni ca varsta lui...nu sunt probleme mai ales ca ii fc profilaxia cu D3 injectabil..m-a laudat, asa ca m-am simtit si eu bine ca nu sunt mama fara inima care imi terorizez copilul din 2 in 2 luni...
...smai merg sa mestec in mancare si mai revin, Bryan doarme si va dormi cel putin 2 ore asa ca...treaba la greu,,,

http://community.webshots.com/user/alexiabryan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Alexia, unde gasesti tu D3injectabil, ca pe la noi zic ca nu se mai fabrica?

de la Thea-Ioana - 26 martie 2007 - si mami pentru intregul !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani7asi spune:

Elpower si noi ne-am impreunat manutele de acum 2 saptamani
si semanam cu o babuta care tot si le framantasi m ridicam si pumnii in fata de parca suntem Leonard Doroftei
am pus pozica noua cu surioarad in dotare si sper sa mearga...

comorile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani7asi spune:

nu merge........
m incercam.......

comorile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

FLORIN_A - o poti pune pe salteluta. Eu am pus-o pe Marica tarziu(la 3 luni si un pic) si de-acum evadeaza de pe salteluta pe parchet. Asa ca pune-o mai repede macar sa profite cat mai mult de jucarii.

ELPOWER- o pun direct pe parchet dar nu o las cu geamul deschis. Doar usa de la camera. Si nu a patit nimic.

ANAMANA123- ce are fetita de mai-iunie care e bolnavioara? O putem ajuta cu ceva?

ROXANICI- e super Rareselu cum doarme cu tigrul. Si-ti multumesc mult de tot pentru pompa de san. Diferenta e simtitoare. Cu asta scot 250 ml in 20-25 minute. Multumesc inca o data.

Eu o tund pe Mariuca dupa ce o vede mama in august(ca nu a vazut-o deloc). Are o creasta in varful capului si cam atat. Plus ca se trage rau de par cand e obosita si-si mai duce si mainile in gurita.

MADY- noi am facut botezul in familie, fara invitatii etc. asa ca nu m-a interesat subiectul. dar s-o gasi o fata sa te ajute si pe tine.

POZE DE LA INTALNIRE- nu avem multe si nu le-am descarcat dar promit ca incerc sa le pun astazi. Acum fug sa o schimb pe Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia3 spune:

eeeeeeeee, in ro nu se gaseste ca noi cica ne emancipam inainte sa fie nevoie... in tarile vecine se gaseste. am rugat pe cineva din turcia sa-mi trimita, si merg in concediu cumnatii mei si ii rog sa mai imi aduca, daca vreti careva ii pot ruga sa va aduca , nu costa mult, 1.74lire, asta inseamna aproape 1 euro, de fapt cam juma de euro...fiola

http://community.webshots.com/user/alexiabryan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia3 spune:

inca ceva ...ati auzit de freu lingual? noi am trecut pe acolo si merita rezolvata situatia, daca vreti va povestesc ce si cum, acum chiar ca merg la treaba.......

http://community.webshots.com/user/alexiabryan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani7asi spune:

am reusit!
mersi Roxi ,esti super ca intotdeauna si ffff saritoare

comorile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Neatza,

sarbatoritilor zilei de azi!

Vazut poze

radcarmen: felicitari pentru casa noua! Si sa va aveti parte de multe bucurii in ea!

Despre tuns: noi inca n-avem ce, dar daca ar avea plete lungi, le-as "ajusta" cu foarfeca putin, in primul rand din cauza caldurii. Pe la mine in inima Ardealului nu exista obiceiurile de taiat motul si rupt turta, asa ca n-ar fi nici hot nici altceva

Noutati despre noi nu avem... mai avem o saptamana pana facem 3 luni... Probabil spre sfarsitul saptamanii o sa dau si eu o fuga sa imi schimb buletinul su pasaportul, ca ieri am vazut ca trebuie sa schimb CI in maxim 15 zile de la casatorie. Cu ocazia asta cred ca il si trec pe Alex pe pasaportul meu, sa ne putem plimba macar pana la nasi (in Ungaria)

, revin mai incolo.

Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

apropo de intalnire ... off topic: martutza ce liceu si in ce an a terminat sotul tau in ploiesti? ca-mi pare o figura cunoscuta si nici numele vostru de familie nu-mi e chiar strain.

mami de Matei Stefan 12.03.2007

poze cu matei

Mergi la inceput