Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (62)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

gata,am terminat povestile...si voi tot nu m-ati oprit,nesatulelor...,daca vreti povesti mai mari de 10.000mb,luati-le direct de aici...http://www.esnips.com/_t_/povesti (sper sa nu fie considerata reclama),trebuie sa va faceti cont la ei...si descarcatiiiiii,cit doriti...,cautati bine prin toate casutele...,veti avea niste surprize placute ...,mi-a facut placere...

Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

gata.. motanimea saltareata a luat-o la patru labe... o fi simtit miros de cartof copt in viitoru' apropiat :)))

Deea, mami de Eric (15.12.2006)


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

le-ai gatat dandusa???
na stai ca mai am si io - din cele care nu le ai tu - numa sa-mi fac nitel timp - poate deseara, poate maine ... mai pun si io cateva - da io le pun cu gmailu - pe gmail - deci acolo sa cautati - va anunt eu cand.

pupici la toate


Miro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by a_deju

gata.. motanimea saltareata a luat-o la patru labe... o fi simtit miros de cartof copt in viitoru' apropiat :)))

Deea, mami de Eric (15.12.2006)


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"





,sa-nteleg ca ai si pus deja in aplicare reteta minune?!?,bravooo,fata silitoare...

Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Buna de dimineata!
In primul rand, am ramas uimita de atata fidelitate, nu ma asteptam sa o recunoasteti atat de usor pe a_deju, culmea e ca s-a recunoscut si ea si cere premiu
In al doilea rand... de fapt speram sa nu o recunoasca nimeni, ca de unde scot eu premiu?
A, mi-am amintit, il luati din valiza...
In al treilea rand, hai sa ma fac cucoana serioasa si sa dau si eu un premiu, ca ati muncit serios lunile astea sa stati la curent cu tot ce se scrie pe la noi. Asadar, direct de la regina si cu drag din partea mea, www.youtube.com/watch?v=sogKUx_q7ig&mode=related&search=" target="_blank">premiul.

Revin.



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

fetelor,intrati in mailul comun de pe yahoo si cititi mesajul "pentru toti bautorii de lapte"...,neaparat
este si o poza...,exemplificata...

Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

La multi ani sarbatoritilor de azi.

Danduso mi-ai dat o idee buna cu cartoful copt. am sa o incerc si eu. sper sa manance. de 2 ori i-am facut piure de cartofi si nu a vrut sa manance. si am pus si unt si lapte praf.
cand i-am facut a 2-a oara dupa 3 lingurite, si alea in scarba, s-a pus pe urlat. atunci i-am scos de la congelator piureul de legume si l-am incalzit. l-a mancat fara sa comenteze (la asta vroia de obicei lapte praf). cred ca se gandea: mai bine mananc din asta, sa nu-mi mai dea nebuna alte porcarii.

pe unde va intalniti in Herastrau?

Andrei (16.12.2006)
poze
botezul lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Multumim pentru felicitari, si apropo de ziua de 13, stiati ca azi e vineri 13 (ca prea va vad vesele )? Dar fiind ziua lui Cristinel desigur ca nu se va intampla nimic rau.
La multi ani si pentru shefa si Ana Beatrice! Cristinel vine cu o floare pentru colegele de sarbatoare

Yagmur, multumesc si calatorie placuta si tie! Si sa te distrezi cat incape, sa ne faci cu mana de pe stadion ca poate te da la televizor si te vedem si noi.

Multumesc pentru urarile de calatorie, sper sa imi revin cu fusul orar si sa pot intra sa va povestesc cat de bine a fost. Doamne ajuta!

Ralumat, multumesc mult pentru reteta, pare super usoara. Daca nu gasesc praf fac dupa reteta asta, dar o sa incerc mai intai la Carrefour, multumesc ruxandra, stiam eu ca e ceva magazin nou cu C

marinelaf, ce draguta e fetita ta, incepe sa descopere lumea Cand Roxana a aflat ca dupa casatorie trebuie sa se mute din casa parintilor, a spus ca in cazul asta ea nu se mai marita, ca sa nu plece de langa noi Mi-a crescut inima!

asiza, Cristi nu are loc si de aia imi tot fac ganduri, cum o sa doarma, cum o sa se zvarcoleasca in bratele noastre, cum va fi cu fusul orar, ce-i dau sa pape in avion... Multumesc pentru raspunsul cu Mihai, sper sa fie totul OK si la noi.

Sbogdana, ce progrese face Zara, uite ce vorbareata e! Voi cum ii vorbiti, adica in ce limba?

auras, tu ai pus poze din concediu cu frumoasele tale? Ca nu imi aduc aminte.

adinazot, ce dulce e Alessia, cred ca n-o s-o mai prinzi pozand din alta pozitie decat stand in picioare.

Fug la piscina si mai viu.





Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Donia si Yagmur sa aveti o calatorie placuta cu avionul.

Am fost si eu la cumparaturi cu Ada azi si ne-am schimbat de kk intr-n magazin pe o masa de infasat.

Trebuie sa-i cumpar urgent carucior sport, pentru ca luni plecam intr-o mica vacanta si nu-l putem lua pe cel din dotare ca e prea mare. Ceva sfaturi? Nu vreau sa fie prea pretentios, dar nici cel mai naspa.

Multumesc anticipat.


Bebinuta de Ada(30 nov)
poze Ada
varsta Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

bebinuta te sfatuiesc sa-ti iei unul care se pliaza mult.

yagmur cum calatoriti? ca si pe mine m-a luat un dor de duca...

Andrei (16.12.2006)
poze
botezul lui Andrei

Mergi la inceput