Mamici de noiembrie-decembrie (42)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Si eu stiu tot de 30 - 32 sapt pentru trim III. Si nici nu ma mai duc mai devreme, ca la trim II am ost la 20 + 1 zi si dr. mi-a zis ca e prea mic si nu se vede bine, asa ca mai fac odata la 23+, dar la alta dr., la cea la care a facut si in trim I.
Cheltui bani cu nemiluita - si pe echo, si pe analize si controale, dar...totul pentru BB!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

ELLIS..sincer nu stiu eu stiam de 30-32...acum nu stiu ce sa zic..poate totusi ma insel eu...habar nu am...

ROXANA 25+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..eu oricum pana la 32 mai fac pentru ca-mi este frica ....vreau sa stiu ca bebe este bine...cred ca cel mai sigur o sa fac la 3 maxim 4 saptamani cate o ecografie

ROXANA 25+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Dr. Branda, in Grigorescu, la Artimed, de el am auzit azi ca ar fi ecografist f bun.
Eu am incercat la un moment dat sa imi fac programare la Muresan si avea loc doar peste 1,5 luni, mi se pare prea mult si mai ales ca eu vreau acum neaparat sa stiu cit de mult despre sanatatea copilului.


------------------------
Flory 22+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Ramonell, la tine cum a fost la Muresan, cu cit timp te-ai programat inainte, ti-a facut masuratori detaliat, tot?


------------------------
Flory 22+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Pufu eu am sunat la Medstar si am zis ca vreau o programare la eco 3D si m-a programat peste o saptamana.Am sunat marti i pe joia viitoare m-a programat.Suna si spune ca vrei o programare la eco 3D,nu la consultatie la el.Ca nu toata lumea stie de eco si nu e asa ingramadeala.


www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96929.birthdue.png" target="_blank">
bebelina
poze

Ramonel23+ Beatrice Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Aha, asta e un pont f bun, multumesc mult !
Si ti-a explicat tot, a masurat tot ce se poate? Acuma asta e problema mea de baza :(
Cit costa eco 3D la el?



------------------------
Flory 22+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..fetelor la Sanador la ce dr ati facut ecografiile??

ROXANA 25+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

ROX, tu m-ai certat pe mine ca ma stresez prea tare cu ir-urile, cu tensiunea mea, dar tu de ce te stresezi? esti campioana la ecografii..., nici eu nu stau rau , ca la un moment dat faceam la 2 sapt, dar acum am mai rarit-o, mai merg la Tutu la 24 de sapt si imi face o echo, dupa care la aia de 28 - dc asa vrea Iosup...
vad ca fetele stiu de 3D tot la 30-32 sapt

Ellis20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..pei ultima eco am facut-o acum 3 saptamni..si pana la 32.....cam mult timp..
a...am uitat sa va zic ieri..nu stiam ce nu v-am zis...a descoperit al meu sot ca aveam cantarul defect....asa ca am luat 8 kg nu 10 cum imi arata celalalt...am luat alt cantar....asa ca 8 kg pana acum eu zic ca ma incadrez cat de cat in peisaj...a..intrebare???....kg o sa luam in plus pana in luna a 9 a..sau la un moment dat stagnam??

ROXANA 25+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput