Regimul Scarsdale-7 kg/2 sapt CAP. 4

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LaviB spune:

Oana bun venit in club? Parerea mea insa....las-o pana luni. Mai da "iama" o tura prin dulciuri (si eu sunt o inraita a lor) si incepe de luni , timp de doua sapt

Sa sti ca eu una nu pot decat sa incurajez chestia asta. Nu e grea (pt mine cel putin) si te simti destul de satula. DAca-mi vine sa rontai , bag un morcovel si....imi trece

Eu am si o fetita de 3,5 ani care era invatata sa pape cu mami cioco, bobo. Chiar ieri a venit si cand i-am dat voie sa-si ia o ciocolatica a venit (ca de obicei) cu una si pt mine iar cand eu am refuzat-o (mama ce tare am fost ) mi-a spus :" ia mami, papa ca e buna sa vezi ce male(mare) te faci"
Asa ii spun eu cand tre sa pape mancare

Deci numai la gandul "cat de mare ma fac" am lasat-o si.....azi am deja cu 2,5 kg mai putin.

Tre sa-mi iau baterii la cantar nu de alta insa nu-mi vine sa cred. Sa fiu sigura ca nu ma minte

hai pusi si....te asteptam

Lavinia, mami de doua "cocoline": Hanna (16.04.2004) si Thea (22.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_h spune:

Am sa incep de luni. Ster sa-mi reuseasca. o sa fac provizii din weekend. poate o sa reusesc sa ma abtin de la paine si dulciuri...si o sa-mi cumpar multi morcovi la inceput pana ma dezvat de rontait.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Gusta.....imi pare tare tare rau ca ne parasesti...... Daca te hotarasti sa revii, noi te asteptam cu mult drag.




Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Oana...bine ai venit !

Lavi, Mihaela.....nu pot decat sa ma bucur muullttt ca ati reusit. Oricum, normal este cam jumatate de kilogram pe zi (uneori si 300 grame), insa sa nu fiti dezamagite daca in urmatoarele zile nu veti slabi asa intr-un ritm rapid. Una peste alta la sfarsitul celor 2 saptamani, eu de exemplu am slabit intre 5 si 7 Kg.

Dupa ce am terminat cura, de obicei o saptamana am mancat cu foarte foarte multa atentie..... ! Adica: tot fara paine, fainos, zahar, dulciuri....asa respectand regulile de baza din regimul de mentinere.

Pentru cine merge in concediu.....nu stiu ce sa zic pentru ca ar fi foarte greu sa te abtii de la mancare in conncediu...si habar nu am daca te ingrasi la loc. EU nu am mancat niciodata normal dupa cele 2 saptamani fara minim saptamana de care v-am spus.


Hai fetele....mia dati noutati....chiar daca otimismul si foamea e pe val....sau nu ! Ca suntem aici sa ne sustinem !


Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Lavi, spre rusinea mea trebuie sa recunosc ca nu am inceput cura ! Certat-ma ca aveti dreptate !

Insa eu saptamana asta am reanceput serviciul si mi-a fost tare greu sa ma organizez. Pe de alta parte aveam atatea Marii (incepand de la fetele mele+prieteni+colegi+rude) incat am fost sigura ca pe 15 as da "rasol". Ceea ce am si facut de altfel ieri...am papat la BOBO si alte bunatati de am crapat.

Insa VREAU sa incept de saptamana viitoare...ca eu mai am de dat jos 5 kile din 40 Kg puse acu 2 ani cand am nascut...si parca ar fi pacat.....



Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaviB spune:

Neatza!!

Mi-am cumparat baterii la cantarul meu cel destept si.....mi-a aratat 1,5kg dat jos.Cel vechi si uitat de vreme s-a cam ramolit se pare si m-a "socat" cu 2,5 kg minus.
Oricum e bine si asa. Mi-am pus mari sperante in dieta asta.

Briana printr-un calvar de genul la care te-ai gandit tu sa-l ocolesti, am trecut eu ieri cand toti musafirii si familia mea mancau din gustosul ceaun facut de sot iar eu.....salatica si gratarel de curcan (nu-mi place mielul)
Am rezistat insa cu vitejie atat la mancarica buna cat si la vinutzul care se potrivea la fix.

Legat de cura ce sa spun , imi merge bine iar musafira mea de ieri se joaca si ea cu gandul sa inceapa.Asteapta rezultatele mele

Va pup, ma duc sa-mi pun odorul mic la somn si sa ma pregatesc de pranz ca abia astept sa paplesc ouale.(fierte e ok, nu?!)

pusi si.....cum va mere la celelalte?!


Lavinia, mami de doua "cocoline": Hanna (16.04.2004) si Thea (22.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Buna dimineata!

Eu ieri am fost gata sa renunt la regim pt ca mi-a fost ff rau la pranz... Am mancat o conserva de ton si cred ca nu am pus suficienta lamaie. Pana la urma am baut aseara un pahar de lamaie cu apa in care mi-am pus o lingurita de apa si mi-a fost mai bine dupa.

M-am abtinut cu stoicism sa nu mananc vizita la o Marie, dar am mancat puiul cu salata de abia pe la 10 si ceva aseara. Drept urmare, am dat jos doar 100 g.

Nu ma las! Merg pana la capat

Bafta fetelor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaviB spune:

quote:
Pentru cine merge in concediu.....nu stiu ce sa zic pentru ca ar fi foarte greu sa te abtii de la mancare in conncediu...si habar nu am daca te ingrasi la loc. EU nu am mancat niciodata normal dupa cele 2 saptamani fara minim saptamana de care v-am spus.



Briana sa inteleg ca de prima data de cand te-ai apucat de cura (am inteles ca ai facut cateva sedinta ca sa ajungi sa dai cele 40 kg jos, nu?! Resperct!!), n-ai mai mancat normal? Ai tinut tot timpul cont cat si ce mananci? Auchi!!
S-a dus cu "explorarea" mea culinara?? (sunt inebunita dupa noi retete si curioasa sa descopar specialitati din tari diferite - momentan "ne-am " dat cu asiaticii )

Mihaela eu ieri am sarit pestele, mai ales ca la gandul ca tre sa pap o conserva (asa mi-am inchipuit) fara painica ....bleah!!....am luat o feliutza de pepene galben si gata.
Bin`ca nu te-ai dat batuta, ca doar nu ne-or face fatza "kilele" astea mama lor azi
Hai bafta si.....la cat mai multe kg minus (le biruim noi!!!)

pa

Lavinia, mami de doua "cocoline": Hanna (16.04.2004) si Thea (22.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana_2007 spune:

Eu ieri m-am bagat langa printesa mea la somn si am dormit pana la 8 seara si am sarit masa de seara.Are ceva?

Am mancat niste pepene si juma de morcov.

Nu am cantar acum sa ma cantaresc si ma oftic tare.



"Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Azi am sarit peste micul dejun pt ca m-am trezit tarziu
La pranz am mancat un ou fiert, branza de vaci degresata si o rosie
Seara am mancat pui la cuptor, fara spanac... Nu il suport

Mergi la inceput