Regimul Scarsdale-7 kg/2 sapt CAP. 4

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Buna dimineata.

Ma inscriu si eu de azi in lupta pentru kg.Am 1,64m si 65kg.

AM si eu niste intrebari.Ce inseamna carne rece?Ca eu as manca niste sunca dietetica si nu stiu daca e buna.

Meniu
D cafea si 1 toast
P sunca(daca este voie) cu rosii
C peste cu salata.

Astept sa vad lista cu fetele care se inscriu in lupta cu kg.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaviB spune:

Neata feteleeeeeeeeeeeeeeee!!!!

Cica incepem de aaaaaaaaaaazzzzzzzziiiiiiiiii!!!!

Ce o fi cu carnea rece nu stiu, ca si eu am nedumerirea asta (or sa ne spune fetele care au mai tinut cura)Eu una mi-am cumparat sambata tot asa niste sunculitza dietetica ca si tine Gusta dar de-o fi buna...om vedea.

Acu ma duc sa fac micu`dejun....pt mine.....si familie

Succes la toate

paaaaaaaaaaaaaaaaaa

Lavinia, mami de doua "cocoline": Hanna (16.04.2004) si Thea (22.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Am 1,65 si 66,3 de kg

Dimineata am mancat jumatate de grapefruit
Felia de paine nu a mai intrat dupa grapefruit


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana_2007 spune:

Eu am mancat astazi asa:
MD:lapte si 2 felii de pepene galben
D:piept de pui la gratar si rosii inabusite
C:crap si salata asortata

Si am mancat si un morcov intre mese.

Cu painea nu ma impac,deci nu mananc deloc.



"Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaviB spune:

Sara buna fetele!

Haideti , fuguta fuguta cu raportul

Cum fu prima zi??? Si la mine ok. Nu pot spune ca am rabdat foame. Am luat si cativa morcovei intre mese insa mai mult ca tot curatasem pt fi-mea ai mica sa rontaie (ne vin dintisorii si rontaim tot ce prindem).

La mine a fost asa:

MD: juma de mango si o felie de toast
P : cateva feliute de sunca dietetica si 2 rosii
S : un castronel de salata (cu sos de mustar) si o felie filè de peste si painica (1 buc.toast)

Nu stiu cum v-a fost voua insa mie pot sa spun ca mi-a fost ok.Nu am simtit foame, m-am simtit destul de satula iar acu pe seara chiar plina
sunt curioasa cum o sa mai vorbesc peste cateva zile.

Pupici si la grame cat mai mici hi hi hi

Lavinia, mami de doua "cocoline": Hanna (16.04.2004) si Thea (22.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

La MD am scris ce am mancat
P: piept de pui la gratar si rosii
C: file de cod fiert cu salata de vara, fara paine pt ca de ceva vreme mananc f rar paine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza.

Si eu am rezistat ieri si mi s-a parut destula mancare si aseara eram si eu super satula.

Meniu
D cafea si 1 toast
P salata de fructe(kiwi,banana si portocala)
C Gratar de pui cu salata de rosii,castravete si salata verde.

Sper ca se poate face salata asa sau trebuie sa alegem un singur ingredient.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Neata fetele !

Sa o luam pe rand....

Iuliana, din pacate in aceasta cura nu este permis laptele, insa avand in vedere ca tu alaptezi...trecem cu vederea ! Oricum, eu una am evitat sa tin orice fel de cura in perioada in care am alaptat astfel incat iti recomand sa iti urmaresti reactiile organismului.

Asa cum este trecut si in cura, nu prea este permis sa inlocuiesti alimentele....astfel incat Lavi, sunca dietetica nu prea inlocuieste carnea rece. De fapt eu in ziua de carne rece, fierb o pulpa de pui si o bucatica de carne de vitel, le tai cubulete mici ( ca sa para multa si satioasa) si le mestec usor usor cu rosii langa ele. Evident peste rosii pun si putina sare sa nu ma simt ....

Imi pare rau ca nu am intrat zilele trecute, dar nu am avut net...insa fetele , indiferent de intrebarile voastre, promit sa fiu mai "pe faza" pentru ca regimul asta este super OK..si e pacat sa gresim.

Spanacul eu il fac fiert cu sare insa ii pun si putinaaa ceapa si putinnnaa vegeta...asa sa nu ne ingretosam prea tare. Ideea este sa il gatim cat mai dietetic dar sa il si mancam cu placere.

Pestele eu il fac la cuptor doar cu apa si cu morcovi pe langa el. Pun acolo tot felul de condimente...si iese super . Sau varianta cu conserva...care e comoda si rapida (uneori nu am timp sa gatesc si pt mine asa incat ....alegem drumul cel mai scurt !)

Va mai recomand sa consumati lichide si incercati din a 3-a zi de regim, de dimineata ..sa va cantariti

Eu am inceput intotdeauna regimul cu ziua de luni....

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determinã abilitatea cu care intelegem prezentul.”


POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Sa inteleg ca am facut tampenii ieri mancand sunca.Asta e.Numai reiau ziua de ieri om vedea ce o sa fie de acum in colo.Eu asa am crezut ca carnea rece e ceva gen sunca dietetica.Acuma nu stiu cat de rau am facut da sper ca nu prea mult.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaviB spune:

´Neatza!

Briana multumim din suflte pt sfaturi.Eu una nu mi-am inchipuit ca sub denumirea de "carne rece" , chiar carne rece ar trebui sa fie. Multam fain , iar la urmatoarea masa cu astfel de carnita o sa fac cum ai spus tu.
cztztztbbcbxsxwq ASTA CRED CA E SALUTUL DE LA FI-MEA AI MICA ; CARE-MI STA IN BRATE SI-MI FACE CAM IMPOSIBILA DESFASURAREA LA CALCULATOR

Gusta dupa cum vezi si eu am dat-o in bara cu sunculitza, noroc ca am papat doar 3 feliutze mici si subtiri si 3 rosii. DAta viitoare sa fim mai pe faza

La capitolul apa vreau sa va spun ca am baut ieri....3 litrisori ca nika. Eu si inainte beam cam doi l iar cu pt cura mi-am impus ca apa sa fie si pe post de ceai , cafea etc

Va pup si...Briana ce ai zis ca faci maine la salata aia de ton sau somon??? Mananci o consserva de peste?

paaaaaaaaaa

Lavinia, mami de doua "cocoline": Hanna (16.04.2004) si Thea (22.10.2006)

Mergi la inceput