Regimul Scarsdale-7 kg/2 sapt CAP. 4

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LaviB spune:

SErvus fetele!

Doamne ce bine ca v-am gasit!Tocmai ma apucase disperarea ca nu gasesc o dieta (n-am tinut in viata mea), o dieta care sa -mi dea curaj sa pun un costum de baie pe mine in concediu

Din nu stiu ce motive, de la nasterea fetitei cu nr doi , n-am mai dat nici un kg jos.
Dupa prima nastere, fara sa fac nimic, am dat jos fara probl....asa de la sine, acu dupa cea de-a doua fetita am dat la nastere patru kg si de atunci nika nika nika.Ce-i drept ca am alaptat pana acu trei sapt insa de acu gata.Voi incerca si eu prima dieta din viata mea , ca prea m-ati convins ca mere insa o sa incep de luni

Am vazut ca voi ati mai tinut-o si anu`trecut; intrebarea mea la voi: ce ati mancat dupa dieta? Ati tinut cont tot anul ce bagati in gura? V-ati tinut de atunci si pana acu de dieta de mentinere??? Ati mai pus inapoi daca ati intrat cat de cat intr-o alimentatie normala???

Multam de pe acu pt rs voastre si....sper sa am si eu cu cine ma " intrece" de luni incolo.

paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Lavinia, mami de doua "cocoline": Hanna (16.04.2004) si Thea (22.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

quote:
Originally posted by andriushca

buna fetelor si felicitari celor care au reusit sa dea jos!
m-as inscrie si eu, 1,67 si 57 kg. as vrea sa ajung la 50-52. am o problema insa, nu prea am vointa, capitulez usor si dau iama in ciocolatele.

ZOZOLINA

andreea

...daca viata ti-a dat lamai... fa limonada!...

COUNTING THE DAYS





UITA ca exista ciocolata......! MERITA sa uiti macar cateva saptamani.
Eu de luni o iau de la capat !

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

LaviB -- BINE AI VENIT !

Deci...fac listuta de luptatoare ????

Eu una sigur incep de luni. Ma duc maine sa fac aprovizionarea sa nu am motiv sa trisez !



Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona71 spune:

buna fetelor!
cand va scriu il am pe bb dario in brateAm ramas cu niste kg in plus dupa nastere asa ca m-am gandit sa ma alatur voua.Am nascut acum 3 luni si am 1.64cm dar 75 kg
Sper sa reusesc...Fac deocamdata o sapt caci apoi merg in vacanta o sapt si cand revin am sa fac cele 2 sapt complete.
Acum am o intrebare,ce puneti voi la salata de legume si verdeturi luni la cina?Si vineri la cina este iarasi o salata asortata de legume proaspete!Spuneti-mi si mie ce folositi voi.
Iar salata de ton cum o preparati?
Va multumesc si spor la slabit!Weekend placut tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

ramona, eu in salata pun diverse chestii la indemana...rosii, ardei gras,castravete cu putina ceapa cu putin ulei de masline si otet sau combinatii cu salata verde...

tonul il iau doar din conserva...sunt mai comoda....iau conserva in apa sau ulei....Daca e ulei..o spal si oricum puna lamaie multa peste...

Alte restrictii in afara de ceea ce vezi in lista...nu sunt !

Nu mai stiu cine ma intreba...dar dupa cura eu am mancat mai dietetic o saptamana doua si apoi..normal ..


Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaviB spune:

Salutare!

Eu intrebasem Brianamica cum ati mancat dupa dieta.(multam de rs - sincera cam am tteama de efectul JOJO)

Sper sa mearga si sa facem fata (noi astea noi - venite) ca.....taaaaaaaaaareeeeeeeeee mi-ar place sa dau jos cele 10 kg ramase de la sarcina.

Acu am intrat sa iau listutza de cumparaturi ca mai "taliu" ma duc sa iau tot ce-mi trebe.

Brianamica speram sa ne ti companie si noua ca am impresia ca tu esti "sufletul" acestei diete.

Hai pusi si.....pe luni

Aaaaaaaaaaaaaaaa! Eu una n-am mai tinut cura asta (nici o alta defapt) insa ca tot vorbeati de sosuri pt salate, va spun eu cum mancam noi acu salatele si cum m-am uitat pe lista si n-aar fi nimic neinterzis ma gandesc ca eu asa o sa fac
DEci: pun verdeturi(rosii,castra,ardei,salate etc) apoi fac un sos de mustar si anume o lingura de mustar pe care-l frec bine cu putin ulei de masline, sare (acu adaug si o priza de zahar, insa la dieta o sa-l scot) si omogenizez totul cu apa (sa se mai lungeasca sosul putin) Pun peste salate si e super.

Briana ce zici eu zic ca e ok sosul, adecvat dietei noastre, sau?!

pupici la mamici cu "grasimici"

De faceti lista eu am 1,70 inaltime si 69 kg.

Lavinia, mami de doua "cocoline": Hanna (16.04.2004) si Thea (22.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaviB spune:

Sa intelegem ca miercuri la salata de ton , se mananca o conserva de peshte??

Ce faceti la spanac?? Doar fiert cu sare??? (bleaaaaahhhh!!!)

Carnea rece?!? Ce si cum e aia????(gratare de ziua trecuta?)

gata fug la cumparaturi



Lavinia, mami de doua "cocoline": Hanna (16.04.2004) si Thea (22.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Vreau si eu sa tin regimul de maine.Ma primiti si pe mine in grupul vostru?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana_2007 spune:

Si eu ma apuc de regim.Gata m-am ambitionat ca nu mai suport kilele astea pe mine.

O intrebare am.Pot sa tin regimul asta daca inca mai alaptez?
Este o mare nedumerire asta.



"Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana_2007 spune:

Ma intrebam eu asa singura pusa pe ganduri.Banuiesc ca nu se mananca nimic prajit cum este spre exemplu pestele,decat fript nu?
Sau pestele ala pot sa il inlocuiesc cu ceva la conserva cum este ton in apa?





"Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."


poze

Mergi la inceput