Colectia de toamna iarna 2005(141)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

ei uite ca se imbunatateste ziua: Silvia fata, draga, mi-a fost dor de tine de-am murit, credeam ca nu mai intri pe aici
Povestea cu Ili e lunga si trista, nu o mai reiau acum, ca deja restul lumii o stie si e deja satula de bocelile mele
Sa mai scrii!

Maria_alexia, Joy, Camelia multumesc mult de tot ser sa fie doar o alarma falsa, sau sa fie de vina in sfarsit o masea (chiar i-a rasarit un colt de la una).
Temperatura i-am luat-o in fundic, cu 2 termometre - unul digital si altul cu mercur (ca sa-l verific pe primul). Si este deja 37,9. Din pacate asa au debutat si bolile recente ale Ilincai.
Deja imi dau seama cand are febra doar pupand-o pe frunte. Si azi dimineata era altfel...

PS: Joy Ilinca nu bea apa, ci ceai. Si tot asa, ar bea si 1 litru pe zi, ceea ce e foarte bine

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Cu masurarea temperaturilor eu stiam asa:
- daca ei ca referinta temp. masurata la axila (ca la oameni mari), cand masori in fundulet scazi 5 grade, iar cand masori in gurita scazi 3 (parca - scrie in instructiunile termometrelor). Temperatura luata pe frunte e aceeasi cu cea de la axila. Cu cea din ureche nu stiu, dar trebuie sa scrie in instructiunile termometrului.

Acum, daca vrei neaparat sa iei ca referinta temp masurata in funduletz, evident ca la cea de pe frunte adaugi 5 decigrade...
Simplu, nu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Feli stai linistita ca 37.9 luata in fundulet nu e febra..citisem undeva ca temperatura normala, luata in fund e de 38 gr. Deci e ok chiti, nu ti mai face griji. O sa vezi ca nu are nimic. Calmeaza-te



Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567608176/" target="_blank">Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

buna,
intradevar a fost super in concediu,abia astept august sa plecam la mare si poate din nou la azuga9sa evdem cum stam cu finantele)


multumim mult celor care au avut timp sa se uite la poze,mie nu mi se pare ca a crescut daria prea mult,uneori se comporta la fel ca la 1 an,in special la mancare ca imi vine sa
nu vea supa sau legume si carnita decat f rar si atunci sa pape singura

drept urmare azi am avut si o disputa cu sotul pe tema asta,eu am plangeam ca nu stiu cum sa o fac sa pape si el"da mai fa-i si tu o supica,ca nu i-ai mai dat de mult"sa-l omor nu alta,cum sa spui asA ceva,il cred ca era dupa o noapte de munca,dar la act sunt eu de stresata asta imi mai trebuia,drept urmare a urcat 10 etaje cu televizorul in brate singur sa mai zica si alta data
asa ca acum ii fac supa si il trezesc sa asiste la masa sa isi faca si el nervi nu numai eu

hai ca m-am racorit

feli,sanantate ilincutei

daria nu mai are nimic,cred ac a avut dreptate dr a fost de la mancare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

Ela da pune-l mama pe el sa-i dea sa manance Ukai. si atunci mai stam de vorba.

sa va mai zic ca s-a trezit Vlad la nici 5 minute dupa ce m-am asezat si eu in pat???
diferenta fata de ieri e ca nu s-a mai culcat la loc chiar daca m-ma chinuit o ora inclusiv cu laganat pe picioare .
mai si cascaaaaa de ma face si pe mine sa casc si apoi radem ca fraierii amandoi.

Joy 28+ & bobuletu mic (dpn 21.09.2007) & Vlad Andrei (1 decembrie 2005)
foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Joy, daca te consoleaza cu ceva : fix-fix la fel face si Cristi, e ca un facut: de cate ori il astept sa se trezeasca ca sa mergem undeva, doarme de rupe! Iar cand vreau si eu sa dorm putin cand doarme el, se trezeste imediat . Incat mai bine nu ma culc, mai rau ma ameteste cu programul asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Hai ca am revenit de afara, dupa o tura de halit tort de la sarbatorit. Buuunnnn...nu-mi venea sa cred ca papa si Sarah. De fapt mai nou am constata ca tot ce e la altul e bun, oricum muuult mai bun ca la mami.

Feli-utza - uite, ca sa-ti creasca moralul, te rovoc la o mini-intalneala in week-end. asta pentru ca si io stiu ca sub 38 de grade e ok si sunt convinsa ca Ili nu are nada de nada.
Adila pleaca tai-tai aine de dimineatza, asa ca ma voi sui pe pereri de plictiseala in week-end,deci voi lua la rand toate parcurile Bucurestiului.

Maria- ehehe ..io de banditismul cu nani si io pe picior de plecare ma plangeam hat-hat decand.

Intrebare - Sarah a devenit ff posesiva cu jucariile ei. Nu le da neam. Iar daca vine vreun copil la tricicleta ei - cand e la mama - iese scandal...Ai vostri au intrat in faza asta de posisivitate ridicata? ca sa ma exprim asa...
Iar culmea banditismului e cand ii ofera unui copil jucaia zicandu-i ia, iar ala naiv vrea s-o ia si Sarah zice "nu nu nu"!


Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5

Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Hilde, mooooooooama, ce papa atractiv i-ai facut puiului: http://s209.photobucket.com/albums/bb221/szamcsekv/iunie-iulie%202007/?action=view¤t=IMG_1041.jpg

Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5

Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

quote:
Originally posted by Noki_Lara

Hilde, mooooooooama, ce papa atractiv i-ai facut puiului: http://s209.photobucket.com/albums/bb221/szamcsekv/iunie-iulie%202007/?action=view¤t=IMG_1041.jpg


Exact al poza aia m-am uitat si eu cu maxima atentie, s-o iau de exemplu.
Si mi-am mai notat pe retina pilafiorul pe care-l papa singurica Amalia lui Alinush - pe unde sunteti ??

Noki, faza cu somnul nu e o noutate nici la noi, e dintotdeauna!

Iar la posesivitate mai ca va batem
Eu chiar as vrea sa ne intalnim odata cu un copilas la fel de posesiv si a carei mamica sa fie de acord sa-i lasam sa se descurce singuri . De obicei toata lumea intervine sa aplaneze conflictele dintre pui, dar eu i-as lasa si sa se descurce singuri. Recunosc ca si eu intervin, din politete fata de mamica/celalalt copil, dar cred ca ar fi mai educativ sa-i lasam sa rezolve singuri situatia si sa invete ceva din asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Maria,

quote:
Recunosc ca si eu intervin, din politete fata de mamica/celalalt copil, dar cred ca ar fi mai educativ sa-i lasam sa rezolve singuri situatia si sa invete ceva din asta...

100% de acord cu tine. dar nu am cum s anu intervin, pentruca noi suntem vreo 20 in gasca. imagineaza-ti cum ar fi daca fiecare ar zbiera la celalalt dupa capul lui si in buna voie...

Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5

Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput