Mamici noiembrie-decembrie 2007 (41)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Adra, hai c-a fost tare faza cu bietul cactus....

Petro, asa e, am observat ca s-au pierdut caruciaoe pe drum, dar din pacate eu nu am cum sa atasez acele carucioare ca nu ma pricep. Si mie mi-a pus Ancuta D caruciorul, ca timp de doua zile nu ma vazuse nimeni...Si al cui e baietelul? Si da, Luiza si Mara au spus ca au fetite si nicic la ele nu apare nimic, decit bebei rostogolitori...

Eu pt bebe am inceput sa cumpar (nu cred in mituri babesti) ca ma gindesc ca la momentul respectiv poate nu o sa dispun de atitia bani sa le iau pe toate odata, ca sunt multe de luat. Asa ca am inceput sa -i iau cite ceva, incet-incet...Desi nu sunt ieftine si pina la urma tot banii aia ii dai, cel putin nu e acelasi efort banesc dintr-o data...Si in afara de asta imi mai trece si mie timpul si ma simt si mai bine vazind toate lucrusoarele alea prin casa...ca le las la vedere, sa ma uit mereu la ele. Sint nebuna, nu?





bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin19+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loub_erika spune:

In legatura cu hainutele si eu sunt in urma,parca nu ma pot inca bucura de acest moment,mai am timp,cred ca prin octombrie am sa incep sa cumpar hainutele!!Nu mai stiu cine ma intrebat de ce mi sa sugerat sa fac cezariana...,dii cauza ca am plancenta prea jos si ca in momentul dilatatiei la sfarsitul sarcinii,nu e bine sa astept prea mult ca nu cumva sa se dezlipeasca placenta mai mult decat trebuie,c-am asta am inteles momentan,acum sa speram ca o sa mai urce placenta si o sa fie bine,daca nu ,nu e nici o problema cu cezariana,plus ca am si asistat la o cezariana,ptr finuta mea ,am filmat tot asa ca stiu la ce sa ma astept...,sotul rade de mine,la burta pe care o am zice ca o sa fac o fetita tare dolofana,eu am avut la nastere 4.500kg,dar o sa vedem noi ce va fi,sanatoase sa fim ,asta-i lucrul cel mai important!!!

21+ Angelina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

De exemplu ieri am cheltuit pe hainute aproape 3 milioane (ca dupa ce am iesit de la Z unde erau reduceri, am intrat la Crio Kids si acolo am mai luat vreo 3 hainute, o pijamaluta si doua body-uri cu minecuta lunga, dar acolo sunt niste preturi...m-au costat aceste 3 lucrusoare cit celelate 8 de la Z...). Ma gindesc cum as putea face eu efortul de a da in ultima clipa citeva mii de euro pe toate cele necesare...Si nu sunt saraca, am salariu destul de bun, ca sunt director administrativ la o firma, dar in perioada asta sunt multe cheltuieli: peste doua saptamini, la eco morfo voi "scapa" usor de 2oo euro, ca de, fac ecografii la doua clinici...Dar macar ma linistesc si aflu sigur daca bebe e ok...





bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin19+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loub_erika spune:

plec sa fac nani ca azi ma trezit domnisoara de la 5 dimineata,asa dadea din picioare,cu toate ca am incercat sa adorm la loc,m-am trezit la 7,asa ca sunt c-am buimaca de somn,mi se inchid ochii,asa ca plec sa trag un puiut de somn,dupa care marg sa imi cumpar ceva fructe si legume,ca am golit frigiderul cu ce era interzis,la sfatul dct,asa ca o dau pe salate,supe ,etc,ca uitasem sa ma mai opresc din inghetata!!

21+ Angelina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Erika, eu am fost, eu am intrebat daca faptul ca placenta e mai jos ti s-a recomandat cezariana...am intrebat fiindca nu stiu care sunt implicatiile unei placente prea jos si voiam sa stiu si eu, ca de, niciodata nu se stie...e bine sa fii informata...dar nu mai sunt sanse sa se ridice placenta? Sau deja e tirziu pt asta? Oricum, si daca ajungi la cezariana nu e o nenorocire, multe fete aleg ele singure cezariana. Iar despre bebe, si eu ma gindesc ca la burta pe care o am bebe o sa fie maricel, desi as vrea sa nu cintareasca decit maxim 3 kg...



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin19+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Somn usor, ca oricum e cam liniste pe-aici..

bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin19+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Gata am mai modificat la listuta

anca 21+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Ancuta, eram sigura ca ingerasul acela care a modificat lista fara sa zica nimic esti chiar tu, tocmai ma pregateam sa spun asta. (nu stiu de ce nu pot sa pun aici un pupic, nu-mi afiseaza...in fine, pupic)


bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin19+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Esti ocupata, nu? Lasa, ca mai ai o ora si pleci acasica...

bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin19+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loub_erika spune:

Jasmin,mi sa spus ca ar trebui sa mai urce sapt urmatoare,acum sa speram ca asa va fi,dar nu mi sa dat nici o restrictie ptr moment,ata doar ca sar putea sar putea sa am mici sangerari din cand in cand ,dar e suficient sa imi fac un gravidinon si trece!!! Hai ca acum chiar ca ma bag in pat,pupici ,mai vb pe seara!!

Mergi la inceput