Bebelusi "made in USA" (4)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Happy curca day americancelor!!!

Cami 15+ & Sofia Alexandra(8 mai 2006)
poznewww.flickr.com/photos/40365301@N00/sets/" target="_blank">1 si 2 si filme1, www.dropshots.com/camiM" target="_blank">2



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_dica20 spune:

Multam Cami!!! Ce sa facem o sa mancam fericite curcanul, daca ni l-am facut bineanteles......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cenia spune:

Salutare americancelor si ma alatur lui Cami cu urarea happy curca day si sarbatori frumoase sa aveti!
Noi suntem invitati sa mincam curcan asa ca am scapat de stresul gatitului unei pasari tabu.
Adriuta: fa actele parintilor daca aveti cetatenia si intr-un an, doi au green cardul si nu trebuie sa emigreze, doar sa vina cind le pofteste inima. Pina atunci ar trebui sa mai incerce, noi avem aceeasi frustrare ca nu l-au lasat pe socru. si nici nu vrea sa mai incerce!
in legatura cu asigurarile, am vorbit chiar ieri cu dr. romanca, caci am fost la control si spunea ca nu le convine office-ului sa ia clienti care platesc cash(cum sunt eu!) caci au profit mai mare daca lucreaza cu asigurarile, eu platesc 2000 usd pt doctor care sa asiste la nastere, daca as avea asigurare ar incasa 4000!!!
de asta iti apare si diferenta asta la billurile patite de tine.
bebe meu e ok, sta bine acolo, s-ar parea ca e fetita dar nu prea sigur ca stata cu picioarele incrucisate.
mie imi face ultrasound de fiecare data, nu numai doua pe toata perioada sarcinii, asta fiindca le platesc, normal!
cine mai ara informatii despre kidscare sau orice program de asigurare pt copii nascuti in America?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati_magureanu spune:

Va pup, fetele!
Ce mai faceti? A slabit activitatea pe aici...
Nici eu n-am mai intrat de mult...
Ne-am mutat, in sfarsit, din Atlanta in Detroit...A fost obositor dar am ajuns si ne-am instalat cu bine...Aici este un friiig...da' noua ne place!..daca ar fi si zapada...
Am avut si prima intalnire cu doctorul (unul din cei doi care formeaza echipa) si mi s-a parut super ca lumea...Am discutat si de nastere (in sfarsit! ca pana acum n-am facut-o cu ex-doctora) si a ramas ca nastem natural..Eu eram setata pe cezariana avand in vedere ca sarcina este prin FIV (in Romania se face automat cezariana la FIV) insa el mi-a zis ca, din moment ce totul a decurs foarte bine pana acum, nu vede de ce sa facem cezariana (doar daca doresc eu in mod expres sau apare vreo problema...
Asa ca, fetelor, ma pregatesc sufleteste pentru nasterea naturala (cu epidurala, bineinteles!)..
Bebele s-a asezat in pozitie de start...m-au apucat toate emotiile si imi amintesc ce am citit despre voi (fetele veterane)..cum erati in focuri cu ceva timp in urma...
Vreau sa va zic ca nu am cumparat nimic pana acum pt. bebe...Sunt total nepregatita...Vreau acum, week-end-ul asta sau, cel tarziu, week-end-ul viitor sa merg sa achizitionez ce-mi trebuie..macar basic-ul...
Am capiat saptamana asta uitandu-a pe internet dupa patuturi carucioare, biberoane..ca ma gandeam sa incep sa comand cate ceva..dar ma gandesc sa dau o raita si prin magazine sa vad ce preturi sunt si in magazin (ca daca pot sa le iau de acolo la un pret mai bun..de ce nu?)

Mai dati cate un semn despre voi..ce va mai fac bebeii etc...

Numai bine la toate fetele!
Cati

(33+)&Matei
AMR 6 saptamani
http://ticker.7910.org/as1cCnF07fD0700MzEyYnwxMjZ6fE1haSBhdmVt.gif
http://www.dropshots.com/CatiM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Krissy spune:

Cati, bine ai venit in Michigan, si eu sunt prin zona! Sa-mi spui daca te pot ajuta cu ceva, dat fiind ca sunteti noi pe aici.
Despre noi am scris la capitolul nou pe care l-am deschis mai inainte (am fost f surpinsa sa vad ca desi nu am mai intrat de luni de zile, s-au scris doar cateva pagini !?). Dar inca tot mai am de citit din urma.

Va pup si ne vedem la capitolul 5!

Cristina, fericita mamica de www.totsites.com/tot/sophiantonia" target="_blank">Sophia Antonia - 1 martie 2007

"Babies are such a nice way to start people." ~Don Herrold

Mergi la inceput