* Ghiocei de martie-aprilie 2006 (38) *

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudia_d spune:

Partea buna a razbelului(cum spune Catrinuta) e ca asa am reusit sa mai aflam cate ceva despre fetele care n-au mai intrat demult.


POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Fetelor va multumesc mult si sa stiti ca-mi face foarte bine sa stiu ca mai tzineti un oki vigilent pe mine la zuze! Ma simt de parca as avea mai multi ingeri protectori
Lady Hawk esti o zapacita! Multumesc pt urari si astept sa te vad iar burticoasa Sa creasca mare beba mica, Alexia

Aaa era sa uit sa raspund unei intrebari: daca stiu ce-i bebe> Inca nu vreau sa stiu si sper sa rezist tentatiei pana la final Sanatos sa fie el/ea.

14+
Poze Laura
Puiul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

TILI, ti-am trimis PM.

LAURA, intr-una!!!!!!

CIUF... banuiesc ca ai un gust amar, dar hai zi ce mai faci! analizele? Evutza? apropos, i-am luat si io FaraOanei colac




Catrinel, mama lu' Oana (23 martie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

Laura scumpa, te felicit din suflet si-ti urez o sarcina cit mai usoara. Multumesc mult ca ai mai intrat si pe la noi.

Lady Hawk, bine-ai revenit :) Incerc sa gasesc pozele tale in emailul comun, si apoi sa le pun in albumul comun de pe Yahoo, scriu aici cind o sa apuc sa si fac asta.

Catrinel, poze cu FaraOana si colacul...?

Stefanna, nu mai pune la suflet vorbele unor oameni care nu merita sa-ti ajunga la suflet.

Nshiro, Ile77, eu respect si inteleg decizia voastra. Mi-ar placea, insa, sa tinem legatura. Poate-mi trimiteti un PM/email cind aveti timp?

Serj, pupici tie si puilor. Mi-era dor sa te mai citesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

Nu stiu daca ati gasit in contul de email comun acest mesaj de la o mami care are un ghiocel si vrea pe lista noastra:

Buna,
ma numesc Laura Costante, sunt in Cluj-Napoca.
Am doua fetite Karina Maria nascuta in 14.05.2000 la clinica Dominic Stanca dr. Mihu , nastere normala (prematura) ora nasterii. 15.30, 2.700 kg, 49 cm, apgar 9.
Si Raisa Cristiana (ghiocelul de martie) nascuta in 25.03.2006 la clinica Dominic Stanca dr. Cezarin Todea, nastere normala, ora nasterii 12.40, 3.200 kg, 54 cm, apgar 10.
Sper ca am scris unde trebuia datele.
Va multumesc!
Laura si Raisa Cristiana sunt pe lista noastra la pozitia 51.

Si inca un ghiocel de la a carei mamica avem email (mami are nickul carmenpit77 si e pe pozitia 64 in listuta noastra):
Alyssa -
2 aprilie(DPN 31 martie), Bucuresti, Spit Filantropia -
ora 14.20, 3,6kg si 53 cm, Dr Haiduc Catalin

Multumesc fetelor care au avut timp si au trecut datele Raisei Crisina si Alyssei pe listuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

Inca un email, de la Iris77:

buna dragi mamici,
vreau sa ma alatur si eu clubului vostru format datorita ghioceilor de martie aprilie 2006 si am zis pt inceput sa ma adresez prin intermediul mailului.
am obs cu mare bucurie zilele trecute ca si noi suntem pe lista bebelusilor la pozitia 19 si vreau cu aceasta ocazie sa va multumesc.
eu am o fetita de 1 an si 3 saptamani pe nume maria cornelia si as dori pt inceput pt a ne familiariza sa va trimit cateva poze cu ingerasul nostru la petrecerea de 1 an din 03.03.2007.
vreau neaparat sa fac si eu parte din comunitatea voastra intr/un mod activ
cu multumiri si multi pupici

pozele Mariei Cornelia sunt in emailul comun -> in folderul numit poze bebelusi, intrati acolo prin http://mail.yahoo.co.uk , la username treceti "mamici_de_martie_aprilie2006", iar la password treceti parola (cine nu o stie, sa ceara oricarei dintre noi parola si o va primi pe email sau PM)

edit: am pus pozele si in albumul comun: http://photos.yahoo.com/mamici_de_martie_aprilie2006, unde am creat un folder Iris77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

Lady Hawk, am pus pozele printesei cu codite in albumul comun, folderul cu numele tau. Intri acolo prin http://photos.yahoo.com/mamici_de_martie_aprilie2006 si trebuie sa introduci parola, daca ti-o mai amintesti :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

AIDA

ALOREA, esti o dragutza!!!! mama mea zice ca Oana seamana cu mine cand eram mica... dar io nu aveam bucutzele ei...

pupici si bine ati venit fetele noi!!!




Catrinel, mama lu' Oana (23 martie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

Nu cred ca are rost sa ma (auto)sterg de pe listuta chiar daca nu am mai intrat un timp pe la voi si mai scriu uneori si pe la alte subiecte...
Sunt datoare cu PM-uri si e-mailuri si nu numai.

Imi amintesc de o noapte in care am cam incurcat codurile si Aida a refacut toata lista de la A la Z...
O punea pe notepad la sf.fiecarui capitol...si deschidea fuga fuga capitole noi dupa ce Tina nascuse.

Mai tineti minte cum scriam mesaje haioase sa iasa de sub moderare userul comun pe care tot Aida l-a propus?

Imi pare rau ca nu am putut fi mai activa pe perioada odiseei dar eu oricum n-o sa ma pun sa numar cite persoane m-au felicitat pe forum si cite nu ca am nascut sau ca mi-a implinit copilul "n" lunisoare.
Poate gresesc,dar pentru mine felicitarile si exclamatiile de admiratie inseamna mai putin decit sprijinul in momentele dificile.Ca prietenul la nevoie se cunoaste,nu?

Eu prefer floricelele, smiley faces-urile si chiar rinjetele in locul unui vocabular care doare si supara.Sigur,fiecare are dreptul la exprimare si mai bine o spune direct dar civilizat.Personal prefer sa citesc niste pareri sincere dar exprimate mai cu tact decit niste cuvinte jignitoare.Probabil ca sunt eu mai sensibila si in loc sa ma enervez as plinge.

Daca cineva are ceva cu listuta o rog sa se ia de mine ca eu am fost ultima care a pus-o la scutece in forma actuala.(de fapt doar am ingrosat si colorat numele copilasilor ca nu prea avem timp sa fac modificari radicale si nici nu doream sa apara probleme de ...intelegere)

Eu am spus clar ca nu-mi place cum arata lista, dar din dorinta de a nu iesi iar discutii,nu m-am mai atins de ea.

Oricine ar pleca nu pot sa ma fac ca ignor.
(ce bine mi-a parut ca Aidei nu i s-a inchis contul cind a cerut-o,ca Serj,Noe,Cat si Biuta au continuat sa ne scrie desi nu mai apareau pe listuta,ca Laura Ioana nu ne-a uitat niciodata si a intrat mereu si la noi, ca exista fete care ne povestesc cu amanunte despre evolutia bebeilor lor si ne trimit mereu poze sau filmulete, ca exista si alte fete care scriu mai rar dar nu ne-au uitat,nu mai vreau sa enumar ca poate imi iau o

Eu zic sa ne bucuram de copilasii nostri si sa incercam sa ne obisnuim cu ideea ca avem personalitati si temperamente diferite si de aici si pareri/manifestari diferite.De exemplu eu nu sunt o persoana foarte logica si de aici si expunerea asta cam incoerenta.

Cind ma uit in listuta ma intreb de multe ori ce mai fac unele mamici si copilasii lor,e drept ca nu deschid "catalogul" zilnic, dar as fi atit de bucuroasa sa avem vesti de la ele citeodata daca ne citesc din umbra.

"Asadar si prin urmare",yo m-am hotarit sa nu plec chiar daca m-o sterge careva de pe lista!

LOZINCA:Puteti sa ma ignorati, sa ma injurati /ca de mine nu scapati!

Mariana
mami de Monica, Matei, Markus si Magda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lady_Hawk spune:

Pupicioi!!!!
Senkiu aidutz k imi bagasi beba la beboi akolosea...
Io va scrisei k am nimerit cu mekla in calculator si spre fericirea mea nu am reusit sa il mai skot...asea k incerc sa recuperez...ma pricep la situatii de criza
Lauriciule....pu.tza sau vrabiutza...nu "conteste" sanatos sa fie!!!!

Io de beba_mica (13.04.2006)


Mergi la inceput