Stelute de ianuarie-februarie 2007 (38)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

aaaaaaaaa, dadap -nu-i cinstit! Ilinca e si in episodul 1, cauta pe prima pag la "colectia de stelute"; negresit va fi si in continuare


cine sterge varianta cu "stelutele noastre" ca am dat click si nu merge?!





Nasterea 1 - Un puzzle cu flori de liliac - Luca Matei - 05.11.2004
Nasterea 2 - In asteptarea d-lui Maslinuta! - www.onetruemedia.com/my_shared?z=15c3fccea103d6e25e31e4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Adam Cristian- 15.01.2007
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=69848621" target="_blank"> slide 1 , www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=71222273" target="_blank">slide 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirandolina spune:

Buna seara fetele.
Am draci.
Printre altele, pentru ca am iesit in oras la un suc si m-am simtit de-a dreptul sociopata (eram fara jumatate si fara Maya), ametita de aglomeratia din Motoare, dezobisnuita total de lumea de afara. Am mai iesit si pina acum dim casa, dar cu bucatzi din familion. Naspaaaa

Si cind am ajuns acasa, Maya nu dormea, minunea s-a intimplat abia dupa 12 jumate (ea dormea fix de la 22:30 punct). Dracu sa ma ia la ce ora s-o trezi miine, cind vom merge direct la vaccin

Si, colac peste pupeze, nici macar nu am cu cine vorbi

Imi pare rau ca nu fac decit sa-mi vars nervii, o fac rar (cred) pe forum, dar asteptam mai mult de la seara asta

Ella de www.youtube.com/watch?v=deHt6udGM6k" target="_blank">Iulia Maya 16 februarie 2007
Un altfel de ticker cu Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacarm2002 spune:

Raluca, te vezi in albastru pt ca, probabil, ai apasat pe numele tau si ti-ai vazut profilul de utilizator. Tot asa, daca apesi pe numele uneia dintre noi ii vei vedea numele in albastru o perioada.
Roandre, multa fericire si intelegere in casnicie. Ai dreptate in ceea ce priveste scaunul de masa. De aceea eu nu am investit de la inceput banii intr-un patut ca mama imi zicea ca nu il voi folosi. Asa ca am luat un cosulet, mai ieftin (150 lei) care mi-a fost si inca imi este de folos (il pot duce in toate camerele, inclusiv la baie). Acum am luat si patut de panza in care fi-mea doarme dar nu ii place sa stea sa se joace.
Diana, mie nu mi-ai parut deloc exagerata. Eu nu as fi fumat daca eram in locul matuselor tale si stiam ca te deranjeaza. Sau as fi iesit afara ca sa nu intre fumul in camera lui bb. Nici eu nu m-as mai duce pe-acolo daca asa au stiut sa se poarte. Daca au placere sa o vada pe fata sa vina ele.
I-am vazut pe nazdravanii Lucas si David (laura-popy). Ia te uita, Lucas a descoperit ca mai are degete de supt.
Dana, pai la voi e racoare de e asa imbracat Lucas. La noi iar te topesti de cald si vorba aia, suntem pe malul marii.
Cristiana, pozele tale sunt pe private.
Alinuk, e comic bb Teo in chiuveta. Ce mutricica mirata are! Si eu o spal pe Eva la fiecare schimbat de scutec dar nu am pus-o niciodata in chiuveta ca ma gandeam ca e prea rece pt poponeata ei. Mai nou, acum intinde ea manutele spre apa (pana acum i le bagam eu sub robinet). Dar e mortala cum geme cand o tin pe o mana si cu cealalta o spal la fundulet. Sau cand ii dau cu apa pe fata.

Fi-mea a inceput sa adoarma pe burtica. Adica nu poate adormi daca nu sta pe burtica. Asa ca azi, din intamplare, s-a intors singurica pe burtica. Ea oricum dorme pe-o parte ca asa am pus-o de la inceput. Naspa e ca dupa un timp vreau sa o intorc de pe burtica pe o parte si mi-e cam peste mana.
Fi-mea chiar doarme de rupe. Pai, azi dimineata am trezit-o la 10 ca aveam treaba la banca, ne-am intors in casa pe la 12 (afara a dormit ceva) am schimbat-o, alimentat-o si am adormit fiecare pana la 16,30 cand ne-a trezit vecinul cu pickamerul si a speriat-o (avea o mutricica comica de imi venea sa o mananc). I-am dat tzatzica sa o linistesc asa ca iar a adormit pt vreo 15 min. Apoi am iesit afara, unde a dormit cam 1h, am intrat in casa la 9,30, i-am facut baita, am hranit-o si iar a adormit.

Mihaela si Eva Florina (9 feb. 2007)
Eva~Florina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_mvl spune:

Hello mamici.
Noi aseara am fost la Ploiesti sa o ducem pe strabuni care a stat la noi o saptamana, asa ca am ratat intrarea pe forum de aseara pe care mi-o propusesem si in consecinta am ramas in urma cu vreo 10-12 pagini. Ne-am intors azi dupa-amiaza.

Dana, pai cred ca am imbatranit – de-aia nu imi mai arde sa ies cu rolele. De fapt sunt cam lenesa si mai sunt si caldurile astea greu de suportat fara sa faci vreun efort.

Anis, fetele tale sunt niste fericite . Felicitari pentru ca te ocupi asa bine de ele. Asteptam poze cu parcul privat

Monu, al nostru pedi ne-a zis sa folosim antitermice numai daca temperatura creste peste 38.3 in funduletz (antitermice: nurofen (siropel) – 2 ml la 8 ore, paracetamol supozitor – 1 la 8 ore (panadol in loc de paracetamol dar nu stiu daca e supozitor), iar daca febra nu scade se poate da algocalmin picaturi insa numai dupa ce copilul e vazut de medic (ca sa fie identificata cauza febrei) - nurofenul si paracetamolul se pot da in aceeasi perioada dar la alte 8 ore, adica sa fie diferenta de 4 ore intre cele doua).

Bine ai revenit Mirandolina! Bebelusha ta e tare bine la 7 kg si 66 cm pt.varsta de 4 luni jumate, alimentata numai cu san. Iulia mea e mai usurica 6.100 dar nu imi fac probleme. Joi ne vede pediatrul cand ne face si vaccinul de 4 luni si ma mai consult cu el cum facem mai departe (daca ii voi da completare sau diversificare).
Si noi am fost la mare intr-un weekend. A fost parca un pic mai plangacioasa. (pe drum nu am putut sa o iau din scoica decat la destinatie; in schimb seara, dupa plaja, a adormit mai devreme).

Mihacarm nu te plange ca doarme mult bebelusha, ca ti-o dau pe-a mea la schimb care e argint viu. Daca doarme 20-30 minute in parc dintr-o plimbare de 3 ore e bine. Si mai mult de atat, sunt aproape sigura ca am invatat-o in brate pt. ca in restul timpului cat nu doarme, cel putin jumate din el maraie si caraie sau urla si se foieste – de am impresia ca se uita tot parcul la mine.
Aaa, si nu ies foarte mult la plimbare. Ies numai seara, de pe la 06.00 -06.30 pana la 09.30.

Multumesc pentru detaliile de urmarit la scaunul in care bb isi va lua masa. In curand trebuie sa iau si eu unul si urmaresc cu interes schimbul de opinii.

Va multumesc si ca v-ati uitat la pozicile noastre si ma bucur ca v-au placut.

N-am reusit sa recuperz tot dar tb sa ma duc la culcare si sper ca maine dimineata sa fiu la zi.

Noapte buna! Vise placute!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Messa spune:

marina, nu face moale, face potrivit, uneori mai tare, uneori mai moale, in functie de ce mananca. Dar schimb la nappies... ieri seara a facut unul fix dupa ce i-am facut baie, din ala ca plastilina, nici nu s-a murdarit la fund - asta fusese masa cu carnitza. Si pe urma, la 12 noaptea mi-a kkt masa de fructe, mai moale, s-a umplut pana pe spinare Si azi dimineata iar ca o pasta, la pranz mai tare si tot asa.

cristiana, pai e ok 6600!

Cata, eu ce aliment mi-a mancat fara probleme (adica toate in afara de unt, de la care face bube, cum faceam si eu, ma asteptam, dar trebuia sa incerc) chiar daca nu i-am mai dat sa zicem o saptamana, cand ii dau ii dau o masa intreaga. Dar untul, cand voi incerca din nou, ii voi da la fel de putin ca prima oara, adica un patratel cat o boaba de mazare, dupa care astept 2-3 zile sa vad efectele. Cu branzica de vaci eu zic ca e foarte bine cum ai zis. Si fa combinatii cat mai variate, sa afli ce ii place - de exemplu, daca nu vrea leguma simpla, poti sa-i bagi leguma cu un fruct amestecata, poate vrea asa, si descresti cantitatea de fruct la masa aia pana ramane leguma cu care are timp sa se obisnuiasca treptat... eu asa fac cu mofturele meu.

mirandolina, asta astept si eu, sa stea bine in popou sa pot s-o pun la oala cand o vad ca vrea sa faca ceva, sa isi faca reflexul sa nu se mai kk si pp in nadragi

ralu, t-ai dat click pe profil, fatou, de aia s-a deschis linkul la culoare, fiindca l-ai vizitat

fetelor, eu sunt fumatoare din aia najpa, si tot nu o las pe fi-mea sa inhaleze fum! Ce vina are gupilu' ca-s adultii tampiti si fumeaza?

delfinutz, nevoia te invatza... trebe perseverenta si rabdare, ca altfel ramane la 7 kile pana la un an...

cristiana, a mea sta la spalat pe cap, ii place

--------------------
Aici e un ticker cu Bebe Arianna ca sa stiti exact cat de maaaaare suntem!

Si aici sunt www.animalutze.com/images/messa/bebe/" target="_blank">pozele si filmuletzele noastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirandolina spune:

Ce de noctambule, frate...

Mi-au trecut dracii, dar m-am varsat direct in butoiu' cu melancolie... Cind am avut cu cine vorbi, era prea tirziu, ca am inkis obloanele Gata, ma duc la culcare...

Noapte buna dimineata...

Ella de www.youtube.com/watch?v=deHt6udGM6k" target="_blank">Iulia Maya 16 februarie 2007
Un altfel de ticker cu Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirandolina spune:

N-am adormit, asa ca va mai spun o poveste.

La maternitatea Bucur sta sa nasca, DE MIERCUREA TRECUTA, o cumnata de-a unei colege... bla bla, nu asta conteaza. Doctorita tipei a internat-o, repet, miercurea trecuta, pe motiv ca ar fi cam in 41 de saptamini. Apoi i-a facut o eco, unde se vedeau "cam 39 de saptamini". In fine, viitoarea mamica nu este prea documentata si are incredere in doctorita, orice i-ar spune. In fine, deci s-au contabilizat 39 de saptamini. Cu toate acestea, nu i-a mai dat voie sa plece acasa, desi tipa nu da semne de travaliu. Prima idee a doctoritei a fost inductia nasterii. Curind dupa aceea, s-a sucit. Mai bine naste natural... A trecut deja o saptamina. De vreo patru zile, aceeasi doctorita incepe sa insiste pentru cezariana. Toate acestea in conditiile in care ecografia nu a aratat nicio posibila problema a fatului sau a mamei in ideea unei nasteri naturale. Si in tot acest timp, spagile currrrrrrrrg, cred ca este evident, sistemul sanitar nu s-a skimbat in ultimele sase luni, doar...

Nu stiu cine este doctorita, nu am aflat inca numele ei, dar daca - Doamne fereste - se intimpla ceva, o sa dau o raita pe la pagina aia cu medici de care sa te feresti. Si asta doar pentru inceput.

Ella de www.youtube.com/watch?v=deHt6udGM6k" target="_blank">Iulia Maya 16 februarie 2007
Un altfel de ticker cu Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IoanaN spune:

fetelor nu pot rasp ca nu-mi merge tastatura...scriu cu litere copiate...

POZE Botez
www.flickr.com/gp/9499103@N08/KiX7df" target="_blank">POZE DIN CASUTA NOUA

Ioana, mamica lui Matei Nicholas (25 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Nu mi-a mers calc acasa asa ca dau buna dimineata de la munca. Am citit ce ati scris dar nu prea mai tin minte sa si raspund si tre sa intru in paine. Va pup pe toate si va doresc o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shine spune:

he, he, he
m-am indurat sa descarc pozele din telefon
1 iunie, mamici in cismigiu
http://www.dropshots.com/day.php?userid=292443&cdate=20070701

Shine si BB Alexandru (02.02.2007)
www.rodino.ro/Blogs/BlogFamilyRO/tabid/128/EntryID/14/Default.aspx" target="_blank"> Povestea Noastra

www.rodino.ro/Photos/tabid/54/Default.aspx" target="_blank"> Poze Alexandru
www.rodino.ro/Blogs/BlogFamilyRO/tabid/128/EntryID/53/Default.aspx" target="_blank"> Repere in dezvoltarea bebelusului
www.rodino.ro/Blogs/BlogFamilyRO/tabid/128/EntryID/56/Default.aspx" target="_blank"> Diversificarea bat-o vina

Mergi la inceput