Mamici de ianuarie-februarie 2008 (13)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Kalosalina,

am inteles (finnaly!); practic am intrat in saptamana 14, dar tinand cont de zile (ceea ce eu n-am facut ) sunt 13 si o zi.

Multumesc pentru ca m-ai "luminat"

Roxana 14+

http://bd.lilypie.com/4e7ip3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Irina, imi pare rau. Cuvintele sunt de prisos, dar fruntea sus si va fi bine data viitoare.



Mitza cu bb2 si Miron Radu (06 oct. 2004)

Nazdravanii de sept-oct 2004 la 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

neatza frumoase burtici
a fost un wekend destul de bun, am dormit cam mult, seara am iesit putin pe afara la plimbarica.
as vrea sa va intreb voi cum v-ati ales doctorul? il aveati inca de cand nu erati gravidute.
va intreb pt.ca eu as vrea sa-l schimb, cel la care am mers pana acum lucreaza la Sp.Caritas si nu sunt f.incantata de acest spital.
acum as vrea sa merg la un DR. din Municipal. in afara de Dr.Badiu Alexandru care este f.ocupat mai stiti pe cineva bun?



Mari 9+

odiseea

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Neata Mari,

Eu il aveam inainte de a ramane insarcinata; dar am o colega (ea a nascut in martie) care s-a dus la eco (la 7 sapt) la Medlife, la o dr si a ramas la ea - a nascut la Filantropia cu aceea dr.

Acum, daca vrei un dr "cu renume" cred ca merge mai greu cu programarea.

Roxana 14+

http://bd.lilypie.com/4e7ip3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

nu vreau un medic cu renume, tocmai pt.ca sunt f.ocupati. as vrea pe cineva care sa-ti raspunda la telefon daca ai o urgenta si daca ii pui mai multe intrebari sa nu se enerveze si sa-ti explice tot ceea ce vreai sa stii. si mai ales, atunci cand va veni momentul nasterii sa nu te abandoneze.
credeti ca sunt prea exigenta?



Mari 9+

odiseea

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Neata, fetelor am venit si eu la condicuta!

Irina, imi pare foarte foarte rau, ce pot sa mai spun...

Sweetgya, multumesc pentru aprecieri!

Bebele meu nu a mai miscat, adik nu l-am mai simtit eu ca el saracu sigur misca acolo in burtica... Oricum abia astept sa il vad maine la eco, sper sa fie tot baietel, sa nu se fi schimbat intre timp

Pupici,
Angelique 14+
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Nu esti deloc exigenta, Mari

Mi se pare normal sa intrebi (chiar tot ce-ti trece prin minte, legat de sarcina) si dr este dator sa-ti raspunda (chiar daca unii n-au rabdare sa-ti dea toate detaliile).

Roxana 14+

http://bd.lilypie.com/4e7ip3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

Buna zuzicilor! Ce mai spuneti, cu ce va laudati?
Mie tocmai mi s-a recoltat o galeata de sange pt o lista luuuuuuuuuuunga de analize, printre care si triplu test. Am noroc ca a venit cineva la domiciliu sa-mi recolteze ca pe caldura asta nu stiu daca puteam sta pe la cozi. Acum ma pun pe asteptat si ma rog sa fie totul bine.
Nu stiu sigur dar cred ca se intampla ceva chestii ciudate la mine in burtica. Cred ca e Gugu mic.

iunie 2006
GUGU 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Fetelor, vroiam sa va intreb? aati facut toate acest triplu test ca mi-e nu mi l-a dat dar ma batea un gand sa mi-l fac si eu, am inteles ca este dat mai mult pentru mamele de peste 35 ani, dar ma gandeam ca poate il fac, eu am 28 ani

Louiza 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Louiza,

Eu nu l-am facut; dr mi-a zis sa-l fac dupa saptamana 16.
Se pare ca nu este asa relevant - in sensul ca daca analiza presupune un risc, nu e obligatoriu sa se si intample ceva.


Roxana 14+

http://bd.lilypie.com/4e7ip3.png

Mergi la inceput