Ai nostri, ca brazii! ian-feb 05 (46)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Shobo, super nasoala faza cu apa...si la Michael Bolton la fel a fost, nu te lasa sa intri cu sticlele tale si trebuia sa iei dinauntru, insa erau din belsug...nici nu vreau sa-mi imaginez, la cat puhoi de lume a fost la RS sa nu ai apa...si pe caldurile astea...

Noi azi am fost la vaccin, Vlad a plans putin cand l-a intepat, era si serul dureros...insa ce m-a speriat a fost ca pediatra l-a si consultat si a zis ca are un suflu la inima si ne-a dat trimitere la cardiologie pt. echo...

Ana Maria, parca si voua va zisese la fel? Nu mai stiu ce ati facut voi...poate ma linisteste cineva...
Pupici!

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

Shobo, enervanta faza. in rest cum a fost?n-ai avut probleme cu inghesuiala aia?
Bubu, si noi am fost azi la vaccin, cu amandoi cei mici. Nectarie radea in timp ce-i facea vaccinul si inca e in verva, sper sa nu avem probleme mai tarziu. Stefan, in schimb, a plans si la vaccin si a fost marait si dupa. acum mi-a adormit in brate si mi-e mila sa-l pun in patut, sa nu se trezeasca si sa inceapa iar cu plansul.Nu-ti face griji cu suflul, o sa vezi ca e totul bine. ii descoperise si lui Nectarie asa ceva acum aproape un an, a zis ca e "inocent", n-a fost nici o problema. eu chiar cred ca i s-a parut dr, cum inainte de asta si pe urma nu a mai fost nimic in neregula?

mamica de patru copilasi : Stefan (18 ian. 2007) , Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

uitasem sa va povestesc ce m-a distrat azi Nectarie. a luat toate pernele de pe canapea,le-a pus una peste alta, s-a asezat in varful lor si a inceput sa strige:"cotcodac, cotcodac, bun e oul cand il fac". si se joaca mititelul singur, jocuri pe care de obicei le jucau toti trei, ii e dor de fratiorii lui. bine ca se intorc in seara asta

mamica de patru copilasi : Stefan (18 ian. 2007) , Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina Maria spune:

Servus fetelor , multumim de raspunsuri , acum stiu ce sa fac , iau pampers cu mine , aici e la reducere de multe ori si e in jur de 7 euro pe pachet cu cate vreo 40 bucati in el la marimea 5+ , marimea lui Mandy .
Benzina e ieftina , aici e 1.42 euro . Ma rog cat o fii tot ne trebuie .
Ibelciug Mandy avea la gura o acadea mare de la targ , aveau si vata pe bat si am mancat cu pofta mare , plus caruseluri si tot felul de tiribombe , din aia care calatoresc .
Nu stiu cine intreba de fite si tipate , insa Mandy e de groaza , cand o apuca nu se mai opreste .
Sper sa va mai pot citi pana nu plec in vacant , peste o saptamana jumate .
Am de facut bagajele , curatenie , cadouri de cumparat etc.
Daca aveti idee ce mi-ar trebui sa am cu mine pe timpul calatoriei cu masina sau pe durata vacantei in Romania astept cu placere raspunsurile voastre . Apropo v-om sta o saptamana .
Va doresc o seara placuta si mai vorbim .

http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/alina121alina/my_photos

Alina ,Wichard si Mandy Stephanie 15 luni

http://home.wanadoo.nl/w.deroo/
olanda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Adita, mersi mult de raspuns. Cred ca maine il trimit pe sot cu el la dr sa-i faca echo, eu n-o sa am cum sa merg si o sa-l programez si la CMU sa-i fac si acolo. Acum e tare marait, n-a dormit azi deloc, il doare si piciorul...schiopateaza putin si zice ca-l "doaie gauia"= doare gaura, acolo unde l-a intepat

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

fetelor,multumesc pt urari!eu azi am avut greturi toata ziua,azi dupa amiaza mi am mai facut un test,care a iesit tot negativ.din pacate,n am gasit testul barza,desi am intrebat pe la vreo 3 farmacii.ce sa fac,nu mai am rabdare!cris e bine,vb non stop si s a facut mult m cuminte si mai iubitor.nu mai face crize de plans,cum incepe sa planga il cert si mi spune//mami,am tacut//.mi se face instantaneu mila de el,dar ajunsesem la limita rabdarii,caci a fost un copil tare plangacios.in fiecare zi ma uimeste cu cate o vorba de duh...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

adita, ce vaccinuri le-ai facut celor mici? pe cele gratuite? Haios Nectarie cu oul lui. Dar unde sunt Antim si Elena?
Alina, pt drumul lung in masina, i-ai lui Mandy cateva jucarii noi care sa-i capteze atentia si eventual ceva contra greturilor de masina. Dupa varsta de 2 ani am inteles ca se intampla acest fenomen. Poate fetele care au fost in vacanta cu copiii sa-ti spuna mai multe.
Bubu, imi pare rau sa aud asemenea vesti, dar eu cred ca nu e adevarata treaba cu inima. La ce dr vei face ecografia si ce vaccin i-ai facut lui Vladut? Succes azi la interviu!



Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007) -poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

Liviana, am facut vaccinurile gratuite. cu Nectarie vad ca a fost ok, pe langa faptul ca n-a plans cand i l-a facut, n-a avut nici o reactie negativa. n-a facut febra,nu-l doare, merge bine, desi asistenta zicea ca a doua zi o sa-l doara piciorul. doar e zona putin mai calda si un pic rosie. in schimb asta mic a bazait intr-una, a facut febra,si il doare piciorul, pedaleaza doar din ala fara intepatura

mamica de patru copilasi : Stefan (18 ian. 2007) , Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Bubu bafta la interviu! Nici eu nu cred ca Vlad ar avea ceva la inima.

monalac iti urez sa fie asa cum vrei tu!

Alina Maria unde mergeti la Piatra Neamt? Drum bun! Nu imi dau seama ce trebuie sa iei cu tine, depinde foarte mult unde mergeti, eu am umplut masina de bagaje dar recunosc ca am exagerat

Adita ce amuzant cu cotcodac Au o imaginatie debordanta. Insanatosire grabnica dupa vaccin!



Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro/

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Simona si Liviana, multumesc de incurajari! Nici eu nu vreau sa cred ca ar avea ceva, dar pana nu-i fac echo nu ma linistesc. Ne-a dat trimitere la Budimex la dr. Dumbrava, azi ne-am trezit tarziu, dar maine cred ca mergem sigur. Si fac si programare la CMU la dr. Coman, cica e cardiolog la Fundeni.
Vaccinul a fost cel gratuit, ieri l-a durut piciorusul putin, aseara i-am dat panadol si azi n-a mai avut nimic si nici o reactie pana acum.
Am fost la interviu, raspunsul il primesc peste o saptamana si imi fac sperante pana atunci!

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)

Mergi la inceput