Ai nostri, ca brazii! ian-feb 05 (46)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Bubu, felicitari pentru licenta! si bafta la interviu!

Dana cred ca trebuie un convertor special care reda de pe caseta mica pe caseta normala. In mod normal asa ceva ar trebui sa vina cu camera. Cred ca poti sa mergi la un centru de procesare foto si ei ar trebui sa poata sa te ajute.

Liviana am citit ca multi copii au crize de furie de genul asta, trece cu virsta. Parca scriau pe acolo ca remedii ar fi sa il iei de acolo si sa incerci sa ii distragi atentia la altceva, si sa ii explici multe "stiu ca esti furios dar trebuie sa ne culcam". Vladut nu a facut niciodata dar multi copii fac. Sint si multe subiecte la Parintii intreaba..


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro/

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Mona, ia si tu un test Barza. Desi sunt ieftine, pe mine nu m-au mintit si sunt relativ sensibile. Totusi mai astepata macar pana pe 20 daca zici ca pe 23 ar trebui sa-ti vina... Pup si sa fie cum vrei tu!
Crinuta, si eu sunt atinsa de viroza digestiva. Lui Rayan i-a trecut? Ca eu, om mare, greu am suportat-o, mai ales pe caldura asta cumplita si fara sa iau medicamente.
Bubu, felicitari pt. licenta. Si eu am terminat masterul si ma simt tare usurata.
V. Erica, bafta multa surorii tale. E mare lucru ca a mai avut curaj sa incerce dupa tragedia prin care a trecut. Doamne ajuta sa fie bine de data asta.
Adita, de unde ai cumparat wrap-ul? Eu stiu ca nu se gasesc la noi, iar in strainatate sunt scumpe (100 euro) sau nu stim noi unde sa le cautam, ca parca atata n-as da pe el desi imi doresc si eu unul.

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
28+Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Tomasa, Rayan e asa si asa, in sensul ca acum e vesel, acum e bleg, acum are febra, acum nu are.
De cateva zile cand iese pe strada abia merge, se taraste. Niciodata nu l-am vazut asa.
Ieri ne-am dus pana in piata sa luam pepeni, si desi el era vesel, abia mergea. A trebuit sa il iau in brate, si nu a obiectat, el, care alerga sau mergea foarte repede.
A vadit slabit, cu toate ca a dus pe picioare viroza asta, si a dus-o bine.
Eu totusi mi-am luat o masura de precautie si i-am facut azi analiza de urina, just in case.
Nu-mi place faptul ca inca are febra, chit ca nu e mare, dar totusi este, si vreau sa elimin variante unei eventuale infectii urinare.

Eu mi-am revenit foarte repede, nu-mi dau seama cum. Cu un pliculet de smecta am rezolvat./ De asemenea nu-mi mai e rau, si ma simt ok.
Mama in schimb, are iar probleme.

Tu ce simptome ai?

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Erica, multumesc ca mi-ai relatat cum e la destinatie.
abia astept!Pozele sint foarte frumoase, peisajele, tot.
Bubu, felicitari si succes joi! asteptam sampania!
Monalac, succes la 2 liniute!

Liviana, esti o mamica fericita in poze! si Bogdan este un dulce!
Stai linsitita, majoritatea copiilor fac asa, chiar si rebecca, ea in general fiind un copil cuminte, dar o mai apuca si cite o crizutza.



Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

Liviana, si Nectarie mai face crize de nervi cu plans si dat din picioare( fara inecat, cum zici tu), dar il ignoram sau ii captam atentia cu altceva si trece repede
Tomasa, wrap-ul l-am facut singura, e doar un material de 5 m lungime si 0.5 latime, nu as fi dat atatia bani doar pt asta
sanatate tuturor bolnaviorilor

mamica de patru copilasi : Stefan (18 ian. 2007) , Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

concertul RS a fost SUPERB!!! baietii se tin TARE la peste 60 ani.. Jagger are 63 ani si a alergat la propriu toata scena peste 2 ore!!! eu nu stiu de unde are atata energie omul asta?? si nu cred ca are mai mult de 45 kg.. slab - schelet.
spectacolul de lumini/scena si artificii a fost SUPERB!!!!!

insa........ vine si partea nasoala facuta de romanashii nostri dragutzi si va citez din blog-ul unui prieten:

Organizatorul concertului Rolling Stones - firma Events prin sponsorul Vodafone Best Music, si-a batut joc marti seara de zeci de mii de oameni veniti sa vada spectacolul pe stadionul Lia Manoliu.


Pe o caldura infernala, cu o ora si jumatata inainte de intrarea pe scena a lui Rolling Stones, majoritatea punctelor de vanzare a bauturilor racoritoare de pe stadion ramasesera fara sucuri, apa si bere. Nimic. Nada. Zero. Vanzatorii ridicau tacticos din umeri si isi numarau banii in timp ce mii de oameni incercau sa gaseasca bezmetic alte puncte de la care sa isi mai cumpere ceva de baut.

In locurile in care mai ramasesera sucuri se imbulzeau (fara exagerare) mii de oameni ingramaditi intr-un grup compact, cum nu am vazut niciodata, nicaieri. Am ramas fara bautura, pe acea caldura infernala, la fel ca sute de oameni din jurul meu, pe gazon, nemultumiti si iritati. Au fost la concert romani si straini, care au ramas cu un gust amar pentru lipsa de organizare tradusa in disconfort personal major.

Multi au plecat de la concert inainte sa inceapa sau la mijlocul sau, nemaiputand indura lipsa de apa. Sotia mea a vrut sa plecam inainte de concert si am ramas acolo numai pentru ca am avut inspiratia sa ma rog de o garda de corp de langa scena pentru o sticla cu apa… Dupa ce platisem 160 RON pe bilet… Dupa concert, mii de oameni au luat cu asalt terasele si micile magazine din zona Lia Manoliu pentru un pahar cu apa devenit mai scump si mai de negasit decat o bijuterie din aur....

fara comentarii...




Mamica lui Codrin din 21.02.2005 si in 10 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Irina, sanatate multa si felicitari pt absolvirea masteratului! Mai spune-ne despre tine, cum merge sarcina, ce face Tudor, etc.
Patricia, Adita, merci pt raspunsuri.
Vai Shobo, chiar ca e o nenorocire sa ramai fara apa pe temperaturile astea. Voi banuiesc cav-ati luat provizii de acasa. Ma bucur ca macar spectacolul v-a placut!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007) -poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Liviana, am citit ca nu au lasat pe nimeni sa intre cu apa sau sucuri pe stadion . Shobo, e adevarat? Bataie de joc in toata regula. Eu nu inteleg, e primul spectacol pe care l-au organizat pe Lia Manoliu, ei nu stiu cum e cind e plin?

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro/

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Simona, in cazul asta e crima curata! Nu sunt in stare sa asigure necesarul de bauturi dar nici nu lasa pe nimeni sa intre cu lichide de acasa?
Fetele, daca aveti posibilitatea urmariti pe Romantica (cred ca L-V) de la ora 15:30 emisiunea Micii Teroristi. E f instructiva. Amanunte aici: http://tv.kappa.ro/locdetalii/id2284602

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007) -poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

nu, nu au lasat sa se intre cu nimic de baut!!! chiar in fata mea se certa unul cu bodyguarzii ca avea o sticla de apa si aia il obligau sa o arunce in fata lor in lada de gunoi.. asta nu era o noutate, stiam si nici nu ne-am luat apa cu noi, insa NU stiam ca avea sa fie un infern pe stadion si tampitii sa nu aduca apa pt toti oamenii... unde mai pui ca pretul era de 4 RON/1 sticla apa de 0,5 !!! si nu aveai ce face, cumparai! insa daca nu era, de unde???

Mamica lui Codrin din 21.02.2005 si in 10 sapt

Mergi la inceput