Piticlonti de iulie-august 2004 (224)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doamna Bibi spune:

Buna!!!
Sper ca ma mai tineti minte ca n-am mai intrat de mult , sunt foarte ocupata cu jobu. Plus ca in ultima vreme am avut casa santier, zugraveli, daramat d epereti, tot tacamu'.
Ce mai faceti, sper ca bine. Vad ca toata lumea se pregateste de vacanta, inclusiv eu, numar zilele...uraaaaaaaa
Toti copii merg din toamna la gradi? Ati reusit cu inscrierile? Noi suntem printre fericitii castigatori :)
Io am fost singurica saptamana trecuta si asta, ca Bogdan e la tara, numai el lipsea din peisaj. Plus ca a scapat de toata zapuseala asta dintre betoanele bucurestiului...

Va pup si va tin la curent!



Monica si minunea mea Bogdan zis si Bobo
http://community.webshots.com/user/monicaotelea
http://community.webshots.com/user/bogdanel2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Roxi, nu, m-ai inteles gresit. Eu ma refeream la sintagma "apucaturi de tigan" (ca parca asa ai zis despre el ). Asta mi s-a parut cam dura. Sa-l iei de acolo, daca nimic altceva nu da rezultate e o metoda buna. Si noi tot asa facem, ca altfel nu pricepe ca a gresit. Adica trebuie clar atentionat si eventual pedepsit, dar in acelasi timp inteles (asa in secret, nu cu voce tare) si acordat circumstante atenuante, ca deh, inca e mic, si face si el cum ii vine. la varsta asta nu se prea controleaza.

Gabi, am luat o hotarare drastica de data asta: nu ii luam nimic. Din urmatoarele motive, toti ceilalti o sa-i cumpere masinute si stiu deja ca o sa primeasca o colectie intreaga. Mai am deja un joc de lego, o casuta din aceea pentru exterior si niste carti pe care le-am luat cu alta ocazie si nu i le-am mai dat pentru ca avea inflatie de jucarii. asa ca i le dam pe alea...oricum o sa primeasca prea multe. Si mai e o chestie, tot primeste jucarii fara motiv, mai ales de la bunici, dar nu numai, asa fara sa fie ziua lui sau fara sa fi fost super cuminte, mai tot primeste cate ceva. Si mie nu mi se pare o idee buna. Asa ca si din cauza asta am hotarat ca nu-i mai iau nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

quote:
Originally posted by carmenp

http://fun.kappa.ro/index.php?module=viewvideo&page=0&order=time&id=1194

tzucurei de tzucurei 1, 2, 3
...anii cei mai buni sunt cei care-or sa vina...




Foarte tare!!!!!!

Gabriela si Stefan David (8 Iulie 2004)
Poze nou-noutze cu Stefanutz

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Carmen - suuper, macar zambesc si io

Pot sa va spun ceva ? Dar nu ma intelegeti gresit. Stiti ca invidiez copiii si parintii implicit, care primesc cadouri de la bunici, neamuri si alte cele ? La noi eu sunt singura care acopera aceste chestii, jucarii, haine, rasfatat copilul. Nush dc simt asa o frustrare. Si nu ma refer la zilele fara semnificatii, ci si la cele festive ... Asta imi aminteste cat de singura sunt pe lume. Nu k nu fac fata la cerinte :-), ci pur si simplu gestul in sine. NU ma bagati in seama, sunt in prag de depresii :-)


Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

beyy, ala nu ie hitler si aia nu`st io, da??
monica, uelcam bec


...anii cei mai buni sunt cei care-or sa vina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Buna dimineata...
Luca inca se plinge de umar...Ce sa zic..mai bine Roxa sa impinga si sa bata ..decit sa muste...mereu se poate mai rau....
8luni...am zis maxim!! Trec repede sint convinsa!
Daria...stii ceva? Bine ca poti compensat tu! Restul...nu conteaza!
Cristalinule..si eu tot manechiuri si pedichiuri am in program azi...
Ieri ma depilai singurica....
Adela ma bucur ca sinteti bine...in rest...fazele cu impinsul ...si batutul ..trec...fi doar pe faza sa nu necajeasca "orgoliul" vreunui parinte
Monica bine ai revenit!
Mai am o zi...si plec...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

olivia, drum bun si vacanta placuta! si nu uita de poze

...anii cei mai buni sunt cei care-or sa vina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

No.no.,no....ca mai vin si miine..de ce te grabesti sa scapi de mine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

ba eu te inteleg, daria, desi la tine e situatia mai delicata. da mie mi se rupe inima cand philip vb de gran'ma gabi (mama) sau cand il vad cum savureaza alti bunici. stiu ca e greu si mai ales mai greu cand mama ta nu mai e. pupic
ioana, da' ce gagiu misto are maria, n-ai treaba, sunt f reusiti si dau bine impreuna
carmen, cristal, concediu placut

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

LIA, LA MULTI ANI! SA FII SANATOASA, FERICITA, LINISTITA SI AI PUTERE SA ITI CRESTI COPIII!

Mergi la inceput